PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
„Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego to jeden z najgłośniejszych, najbardziej docenionych polskich filmów ostatnich lat, zdobywca trzech nominacji do Oscara® i nagrody za reżyserię na zeszłorocznym festiwalu w Cannes. Rozgrywająca się w latach 50. i 60. XX wieku historia trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem, poruszyła publiczność i krytykę filmową nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

"Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego to jeden z najgłośniejszych, najbardziej docenionych polskich filmów ostatnich lat, zdobywca trzech nominacji do Oscara® i nagrody za reżyserię na zeszłorocznym festiwalu w Cannes. Rozgrywająca się w latach 50. i 60. XX wieku historia trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem, poruszyła publiczność i krytykę filmową nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.


Wyjątkową okazję do podejrzenia, jak tworzyła się magia filmu "Zimna wojna" mają do 4 czerwca widzowie odwiedzający katowickie Kino Kosmos. W „Galerii przed seansem” prezentowana jest niezwykła wystawa fotosów z planu filmu Pawła Pawlikowskiego autorstwa Łukasza Bąka, fotografa i fotosisty filmowego, autora zdjęć z planów takich filmów jak „Królewicz Olch” Kuby Czekaja, „Wilkołak” Adriana Panka, „Ikar. Legenda Mietka Kosza” Macieja Pieprzycy. Zdjęcia Łukasza Bąka to autorska wersja tego, co dzieje się „pomiędzy” – to impresja na temat świata, w którym żyją bohaterowie „Zimnej wojny”, a jednocześnie możliwość, żeby wejść w ten świat głębiej. Autor zdjęć podpatruje pracę aktorów i reżysera, przygotowania do kolejnych ujęć, dokumentuje nieuchwytny proces wchodzenia i wychodzenia z roli, zagląda do miejsc, po których kamera filmowa jedynie się prześlizguje, ujawniając to, co w filmie ukryte za kadrem.


Kto jeszcze nie widział wystawy, ma czas do 4 czerwca. Wtedy też będzie okazja spotkać się i porozmawiać z autorem zdjęć, Łukaszem Bąkiem, który będzie gościem Kina Kosmos przed specjalnym pokazem „Zimnej wojny”. Spotkanie poprowadzi filmoznawczyni i fotografka Natalia Kaniak.

Film został wsparty ze środków Śląskiego Funduszu Filmowego, będącego części Instytucji Filmowej Silesia Film - instytucji kultury Samorządu Województwa Śląskiego.


"Zimna wojna", reż. Paweł Pawlikowski, Polska 2018 84 min + spotkanie z fotografem Łukaszem Bąkiem, autorem wystawy „Zimna wojna – Fotografie, Łukasz Bąk”

4 czerwca wtorek 18.00 Kino Kosmos, Katowice

MR
Instytucja Filmowa Silesia Film
Ostatnia aktualizacja:  3.06.2019
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Daniel Spaleniak twórcą piosenki do serialu „Zasada przyjemności”
Forum Dokumentu i Animacji (cz. II). Jak i gdzie dystrybuować?
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2019
Scroll