PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
1 czerwca 2019 roku na gali w kinie Kijów poznaliśmy laureatów 59. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

NAGRODA SMOK SMOKÓW za wkład w rozwój światowego filmu animowanego - CAROLINE LEAF
 
REKOMENDACJA KFF do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii filmu dokumentalnego - ADWOKATKA, reż. Rachel Leah Jones i Philippe Bellaiche (Izrael, Kanada, Szwajcaria)


MIĘDZYNARODOWY KONKURS FILMÓW DOKUMENTALNYCH

Jury konkursu dokumentalnego w składzie: Jacek Petrycki – przewodniczący (Polska), Talal Derki (Niemcy), Marja Pallassalo (Finlandia), Shane Smith (Kanada), Ágnes Sós (Węgry) podjęło decyzję o przyznaniu następujących nagród:

ZŁOTY RÓG dla reżysera najlepszego filmu – Rachel Leah Jones i Philippe Bellaiche za film Adwokatka (Izrael, Kanada, Szwajcaria)

SREBRNY RÓG dla reżysera najlepszego średniometrażowego filmu dokumentalnego – David Ofek i Tal Michael za film Przy łóżku kolaboranta (Izrael)

SREBRNY RÓG dla reżysera najlepszego pełnometrażowego filmu dokumentalnego – Àlex Lora i Adán Aliaga za film Czwarte królestwo (Hiszpania, USA, Meksyk)


Izabela Plucińska z nagrodą, fot. KFF

Jury Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych (FIPRESCI) w składzie: Irena Kotelovich (Białoruś), Nino Kovačić (Chorwacja), Nachum Mochiach (Izrael) przyznało nagrodę Àlexowi Lorze i Adánowi Aliadze za film Czwarte królestwo (Hiszpania, USA, Meksyk)


MIĘDZYNARODOWY KONKURS FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH

Jury konkursu krótkometrażowego w składzie: Xawery Żuławski – przewodniczący (Polska), Zbigniew Czapla (Polska), Mohammad Fahimi (Iran), Alexei Medvedev (Rosja), Sari Volanen (Finlandia) postanowiło przyznać następujące nagrody:

ZŁOTY SMOK dla reżysera najlepszego filmu – Izabela Plucińska za film Portret Suzanne (Polska, Niemcy, Francja)

SREBRNY SMOK dla reżysera najlepszego filmu dokumentalnego – Aleksandra Maciejczyk za film Połączeni (Polska)

SREBRNY SMOK dla reżysera najlepszego filmu animowanego – Bruno Tondeur za film Strach pod żebrami (Francja, Belgia)

SREBRNY SMOK dla reżysera najlepszego filmu fabularnego – Dekel Berenson za film Ashmina (Wielka Brytania, Nepal)
WYRÓŻNIENIE - Foued Mansour za film Pieśń Ahmeda (Francja)
WYRÓŻNIENIE - Sara Hjort Ditlevsen za film Bror (Dania)


Nagroda dla najlepszego filmu europejskiego (Kandydat KFF do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii filmu krótkometrażowego) - Edna w reżyserii Vuka Mitevskiego (Macedonia)

Jury Międzynarodowej Federacji Klubów Filmowych (FICC) w składzie: Anita Moe (Norwegia), Grzegorz Pieńkowski (Polska), Michael Schäfer (Niemcy) postanowiło przyznać nagrodę Don Quichota filmowi O mojej mamie w reżyserii Barbory Hollan (Norwegia) oraz wyróżnienie filmowi: Pieśń Ahmeda w reżyserii Foueda Mansoura (Francja)


MIĘDZYNARODOWY KONKURS DocFilmMusic

Jury konkursu DocFilmMusic w składzie: Brett Morgen – przewodniczący (USA), Mikołaj Trzaska (Polska), Adam Thorsmark (Dania) podjęło decyzję o przyznaniu następującej nagrody:

ZŁOTY HEJNAŁ dla reżysera najlepszego filmu – Stian Servoss i Benjamin Langeland za film Była sobie Aurora (Norwegia)


KONKURS POLSKI

Jury konkursu polskiego w składzie: Maciej Karpiński – przewodniczący, Weronika Bilska, Damian Nenow, Marta Prus, Tomasz Raczek po obejrzeniu wszystkich filmów konkursowych postanowiło przyznać następujące nagrody:
ZŁOTY LAJKONIK dla reżysera najlepszego filmu ufundowany przez Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich –  Grzegorz Paprzycki za film Mój kraj taki piękny (Polska)
SREBRNY LAJKONIK dla reżysera najlepszego filmu dokumentalnego – Andrei Kutsila za film Summa (Polska)
SREBRNY LAJKONIK dla reżysera najlepszego filmu animowanego – Tomek Popakul za film Acid Rain (Polska)

SREBRNY LAJKONIK dla reżysera najlepszego filmu fabularnego – Helena Oborska za film Ukąszenie (Polska)


Nagroda Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich za montaż – Szymon Kuczyński za film Strawberry Boys

Nagroda im. Macieja Szumowskiego za szczególną wrażliwość na sprawy społeczne ufundowana przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji – Diana Kadłubowska i Krzysztof Kadłubowski za film Dziś, jutro … wczoraj (Polska)

Nagroda dla najlepszego producenta polskich filmów krótkometrażowych i dokumentalnych ufundowana przez Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych – Piotr Szczepanowicz i Grzegorz Wacławek (Animoon) za filmy Acid Rain i Łowy (Polska)

Nagroda pod patronatem Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych za najlepsze zdjęcia ufundowana przez Coloroffon Film i Naima Film – Tomasz Wierzbicki za film Ukąszenie (Polska)


NAGRODA PUBLICZNOŚCI

MĘSKI KLUB w reżyserii Pettera Sommera i Jo Vemuda Svendsena (Norwegia)


NAGRODA JURY STUDENCKIEGO

Po obejrzeniu wszystkich filmów konkursowych, Jury studenckie w składzie Dominika Dąbek, Agata Grudzień, Natalia Klejdysz, Jędrzej Kościński, Małgorzata Mączko, Marta Pęcak, Maja Sanders, Viktoriia Semenska, Bartek Tesarz, Wojciech Tutaj, Iga Wójtowicz, Małgorzata Zagórska, Dorota Żak postanowiło przyznać nagrodę filmowi Była sobie Aurora w reżyserii Stiana Servossa i Benjamina Langelanda (Norwegia)

 

WRÓB
KFF
Ostatnia aktualizacja:  1.06.2019
Zobacz również
Forum Dokumentu i Animacji (cz. II). Jak i gdzie dystrybuować?
Forum Dokumentu i Animacji. Czego szukają nadawcy?
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll