PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Filmy, które mówią o współczesnej Polsce, dokumenty z zacięciem komedii romantycznej, opowieści z dalekich krain – w trakcie pitchingu Docs to Start na 59. Krakowskim Festiwalu Filmowym poznaliśmy 11 nowych projektów dokumentalnych we wczesnej fazie produkcji. Program DOC LAB POLAND, którego elementem był pitching, obchodzi swoje pięciolecie.

W Krakowie odbyły się dwie sesje pitchingowe DOC LAB POLAND: Docs to Start i Docs to Go. Pierwsza z nich poświęcona jest prezentacji filmów we wczesnej fazie developmentu – po zdjęciach roboczych lub w trakcie zdjęć właściwych, bez zamkniętego budżetu. Druga skupia się na dokumentach na etapie montażu lub postprodukcji. Łącznie na tegorocznych prezentacjach przedstawiono 21 projektów dokumentalnych, nad którymi pracują m.in. Raphael Lewandowski, Maciej Cuske, Michał Szcześniak czy Paweł Chorzępa.


Po publicznych prezentacjach projektów uczestnicy mogli omówić je na indywidualnych spotkaniach z niemalże sześćdziesięcioma ekspertami i decydentami z całego świata, w tym z Niemiec, Danii, Ukrainy, Rumunii, Finlandii, Włoch, Brazylii. Do Krakowa przyjechali przedstawiciele Baltic Sea Forum, Emerging Producers, East Doc Platform, Documentary Campus, Dok Incubator, stacji telewizyjnych, funduszy filmowych, agencji sprzedaży (m.in. Sideways Film, Taskovski Films, Deckert Distribution, Java Films, Visible Film, JMT Films, Slingshot Films , Syndicado) oraz najważniejszych festiwali filmowych prezentujących filmy dokumentalne - Hot Docs, CPH:DOX, Visions du Reel, Berlinale, Doclisboa, One World, Festival dei Popoli, Trieste FF, MoMA Doc Fortnight, Docudays czy Astra FF.


Najlepsze prezentacje zostały wyróżnione nagrodami przyznawanymi przez partnerów: HBO Europe, ColorOffOn, Uchostudio, DOK Leipzig, EDN i Institute of Documentary Film -– o łącznej wartości 90 tysięcy złotych.


W ciągu czterech dotychczasowych edycji DOC LAB POLAND przez program przeszło ponad 90 projektów. 40 z nich zostało już ukończonych – wiele zdobywa nagrody w Polsce i na świecie. Zarówno w 2019, jak i w 2018 roku Krakowski Festiwal Filmowy otworzyły produkcje, które uczestniczyły w programie („Koncert na dwoje” Tomasza Drozdowicza – 2018, „Wiatr. Thriller dokumentalny” Michała Bielawskiego – 2019). Na tegorocznym festiwalu pokazanych zostało łącznie 8 filmów rozwijanych w poprzednich latach w ramach DOC LAB POLAND – 4 w konkursach i 4 w sekcjach pozakonkursowych. W Konkursie Polskim Nagrodę im. Macieja Szumowskiego za szczególną wrażliwość na sprawy społeczne, ufundowaną przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji otrzymali Diana Kadłubowska i Krzysztof Kadłubowski za film „Dziś, jutro … wczoraj”.


Dziś prezentujemy projekty, które przedstawiono w trakcie sesji Docs to Start. Pitching poprowadziła Debra Zimmerman.


BRACTWO / BROTHERHOOD
Reżyseria: Hanna Maciąg

Produkcja: Maria Wachowiak, Anna Waligórska – No prob production house


Debiutantka Hanna Maciąg pracuje nad historią, której głównym bohaterem będzie młody konserwatysta Antek, członek Bractwa, czyli grupy 12 młodych ludzi w wieku od 16 do 35 lat, którzy chcą w XXI wieku przywrócić ideały rycerstwa i działają na obszarach związanych z polityką, wojskowością, nauką i religią. – Mam złamane serce, że żyję w tak podzielonym kraju – mówiła reżyserka w Krakowie. – Zawsze zastanawiałam się, kim są chłopcy „po drugiej stronie barykady” i postanowiłam to zbadać. Przez rok zdobywałam zaufanie Bractwa – młodych, wykształconych ludzi. Jestem przekonana, że któryś z nich może kiedyś stanąć do wyborów. Wśród nich jest Antek, dość radykalny, ale zarazem wyróżniający się swoją empatią, słuchający działacz wielu organizacji katolickich. Miałam wrażenie, że coś na niego wpływa. Okazało się, że przez ostatni rok zaniedbywał swoje obowiązki wobec Bractwa. Jego idee zostały skonfrontowane z życiem – siostra zachorowała na anoreksję, matka zostawiła ojca, a przyjaciółka, w której się potajemnie kochał – zmieniła płeć – dodawała reżyserka.

Jak z powyższymi zadaniami poradzi sobie młody idealista? Zdjęcia – stroną operatorską projektu zajmie się Miłosz Kasiura – będą realizowane od czerwca do listopada 2020 roku. Film powinien zostać ukończony w 2021 roku – w zamierzeniu ma trwać 52 minuty. Budżet nie został jeszcze zamknięty i producenci poszukują koproducentów.


KANDYDACI ŚMIERCI / CANDIDATES OF DEATH
Reżyseria: Maciej Cuske, produkcja: Ewa Hoffmann – Fundacja Bydgoska Kronika Filmowa


Nad nowym dokumentem pracuje Maciej Cuske („Kuracja”, „Rosja – Polska. Nowe spojrzenie”, „Andrzej Wajda: Róbmy zdjęcie!”, „Daleko od miasta”). „Kandydaci śmierci” to tytuł horroru, na którym od dekady twórca pracuje razem z synem oraz jego kolegami. – Dziesięć lat temu postanowiłem wziąć swojego 13-letniego wówczas syna i jego przyjaciół na wakacje. Chciałem oderwać chłopców od gier i telewizji – mówił w trakcie prezentacji reżyser. – I tak zaczęliśmy wspólną pracę nad pierwszą częścią horroru, który zatytułowaliśmy „Kandydaci śmierci”. Wyprawa stała się tradycją i tak do dziś, każdego lata kręcimy kolejną część naszego horroru.

Wspólne filmowanie i podróżowanie staje się pretekstem do poznania bliżej bohaterów – tego, jak się przez dekadę zmienili, jakie mieli i mają troski, jak przełamują problemy, co udało im się osiągnąć, czego nie, jakie mają marzenia. Prezentowane fragmenty zapowiadają film przeplatający humor z refleksją. W najbliższe wakacje mają powstać ostatnie zdjęcia. Budżet produkcyjny jest już skompletowany, ale producenci poszukują pieniędzy na postprodukcję. Są otwarci na koproducentów.


RAJSKIE DZIECI / CHILDREN OF PARADISE
Reżyseria: Filip Drożdż, Ese Brume produkcja: Agnieszka Skalska – Koi Studio


Film „Rajsie dzieci” ma zabrać widzów do dalekiej Nigerii. Projekt będzie debiutem reżyserskim operatora Filipa Drożdża („Cienie imperium”, „In Touch”) oraz performerki i aktorki Ese Brume. Bohaterami ich opowieści będą dziadek i wnuczek. Dziadek to powszechnie znany w Nigerii bezkompromisowy 83-letni architekt i artysta Demas Nwoko, 63. dziecko króla. Wnuk Uno chce przygotować przedstawienie w oparciu o napisaną przez krewnego w 1977 roku sztukę „Rajskie dzieci”.

- Chcemy pokazać Afrykę i Nigerię z innej perspektywy. To miejsce wspaniałych ludzi i wartości, bogatej kultury, ale też świat, który ginie – mówił w Krakowie Filip Drożdż.

W projekt zaangażował się dzięki swojej wcześniejszej pracy z artystami w Nigerii. – Dwa lata temu poznałem Ese, która przedstawiła mnie Demasowi. Już wtedy postanowiliśmy, że musimy o nim zrobić film – razem – przybliżał twórca. – Opowiemy o zderzeniu dwóch kultur: europejskiej i afrykańskiej, ale też dwóch różnych pokoleń.

W tej chwili projekt jest w fazie developmentu. Mają już list intencyjny jednego z nigeryjskich dystrybutorów. Zdjęcia chcą zrealizować w okresie od września 2019 roku do sierpnia 2020. Poszukują finansowania i partnerów koprodukcyjnych.


CZY PANI SIĘ JESZCZE NA MNIE DENERWUJE / DO I STILL GET ON YOUR NERVES?
Reżyseria: Michał Szcześniak, produkcja: Joanna Banach – Kosmos Production


Nad nowym filmem pracuje autor nagradzanych „Punktu wyjścia” i „Spitsbergenu”. „Czy pani się jeszcze na mnie denerwuje” będzie rodzajem pełnometrażowej dokumentalnej komedii romantycznej. Bohaterami są sąsiedzi, którzy przed dwa lata notorycznie się zwalczali. Jej, pracownicy korporacji, przeszkadzały jego głośne imprezy trwające do późnych godzin nocnych. On, wolny duch, uważał, że sąsiedzi cieszą się z bogatego życia towarzysko-artystycznego w bloku. – Monika chciała nawet doprowadzić do eksmisji Mariusza. Przygotowała listę, na której podpisywali się inni mieszkańcy. Ale on też taką listę przygotował – i ci sami sąsiedzi też złożyli na niej podpisy. Policjant, do którego dzwoniła, gdy on znowu robił imprezę, zaprzyjaźnił się z nim – o początkach romansu swoich bohaterów opowiadał Michał Szcześniak. Potem okazało się, że „kto się czubi, ten się lubi”, a w dodatku… – Właściwie przez całe życie Monika i Mariusz byli gdzieś obok siebie. Mieli wspólnych przyjaciół – zaczęli ze sobą rozmawiać na pogrzebie jednego z nich. Teraz ona chce mieć dziecko, a on nadal prowadzić rock-n-rollowy tryb życia. Kłócą się i rozstają regularnie, szybko do siebie jednak wracają – dodawał reżyser.

W filmie pokaże przeszłość swoich bohaterów i ich teraźniejszość. Pierwsze zdjęcia, które reżyser pokazał na pitchingu, zwiastują dokument pełen werwy. Właściwe zdjęcia mają ruszyć jesienią i skończyć się w marcu 2020 roku. Film powinien zostać ukończony do sierpnia przyszłego roku i trwać 85 minut. Ciągle jednak poszukiwane są środki, aczkolwiek wśród potwierdzonych partnerów znalazła się już TVP.


WIECZNI MARZYCIELE / DREAMERS FOREVER
Reżyseria: Maria Magriel, produkcja: Katarzyna Gontarczyk – Instytut Innowacji, Kamil Skałkowski – Kalejdoskop


Nowy dokument powstaje również pod skrzydłami studia Kalejdoskop („Mów mi Marianna”, „Syndrom zimowników”). Reżyserka Maria Magriel chce przedstawić widzom „wiecznych marzycieli”, osoby dojrzałe, seniorów, którzy wreszcie zyskali w sobie wystarczająco dużo odwagi, żeby sięgnąć po swoje marzenia. W Krakowie mogliśmy poznać kilka scen nakręconych z udziałem 66-letniej, introwertycznej skrzypaczki Anny, która zawsze marzyła o tym, żeby zostać aktorką.  

- Szukamy jeszcze drugiego, równie silnego bohatera. Prawdopodobnie już go mamy – trenera piłki na emeryturze – opowiadał producent Kamil Skałkowski. – Nasi bohaterowie wierzą, że to ich ostatnia szansa, że czas ucieka i że muszą się pośpieszyć – dodawała reżyserka. Zamierza swoich bohaterów obserwować, a ich perypetie przeplatać z rozmowami o marzeniach, które przeprowadzi w agencji pracy. Zdjęcia powinny zostać ukończone do lata 2020 roku. Projekt ma już potwierdzone dofinansowanie z PISF, ale poszukiwana jest reszta finansowania, koproducenci i dystrybutorzy.


I WANT IT ALL
Reżyseria: Katarzyna Wiśniowska, produkcja: Tomasz Morawski – Haka Films
Joanna Wendorff-Ostergaard – Animapol


- Jako dziecko trenowałam judo, co spotykało się z wieloma negatywnymi komentarzami otoczenia. Mówiono o mnie „chłopczyca” – swoją prezentację rozpoczęła Katarzyna Wiśnowska. Teraz znalazła bohaterkę trochę do niej samą podobną: Yarę, 11-letnią córkę sportowców, która trenuje boks, ale jednocześnie zaczęła interesować się modelingiem. - Yara wierzy, że jedno drugiego nie wyklucza, że może mieć to wszystko – dodawała reżyserka. – Chcemy zrealizować film o mądrej, młodej dziewczynce, reprezentantce nowego pokolenia kobiet.

Zdjęcia trwają już od roku, ale planowane są na kolejne kilkanaście miesięcy. Yara zdobyła już bokserski tytuł mistrzowski i koronę małej miss Belgii. Do tej pory nigdy nie miała do czynienia z porażką – po raz pierwszy poznała ją niedawno, gdy mistrzostwo straciła jej matka. Jak to na nią wpłynie, jak ukształtuje? To tylko niektóre z pytań zadawanych przez filmowców. Historia ma również bogate tło kulturowe – rodzice Yary pochodzą z różnych państw i wyznają inne religie. Młoda bohaterka musi wkroczyć na własną ścieżkę.

Film powinien być gotowy do grudnia 2020 roku.


LILI
Reżyseria: Sylwia Rosak, produkcja: Tomasz Morawski – HAKA Films


Dziewczynka – Lili – będzie również główną bohaterką dokumentu Sylwii Rosak. – Będzie to opowieść o świecie dorosłych, widzianym z perspektywy ośmiolatki – film o ciepłej relacji między córką i ojcem, podróżach i życiu w niekonwencjonalnej rodzinie – wyjaśniła reżyserka w Krakowie. Rodzice Lili przenieśli się z Polski do Norwegii, a potem rozwiedli. Teraz układają sobie życie z innymi partnerami. Wydaje się, że nie jest to jednak negatywne doświadczenie dla rezolutnego i ciekawego świata dziecka, które zyskało nowe rodzeństwo i ma bardzo ciepłą relację z rodzicami, otoczone jest miłością i przyjaźnią. Z ojcem podróżuje przez świat. – Mamy już nakręconych wiele zabawnych obserwacji. Chcemy być z Lili jeszcze przez rok lub dwa – mówiła Sylwia Rosak. W Krakowie Lili – po prezentacji pierwszych fragmentów z dokumentacji – natychmiast skradła serca widzów-słuchaczy pitchingu. Film ma trwać 80 minut.


MISS POLONII / MISS OF POLAND
Reżyseria: Jana Shostak, Jakub Jasiukiewicz, produkcja: Katarzyna Drapała – Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych


Od rana wszyscy na festiwalu zastanawiali się kim jest dziewczyna, która chodzi w eleganckiej sukience, przepasana wstęgą z napisem Miss. Odpowiedź przyszła w trakcie pitchingu – to Jana Shostak, artystka i doktorantka na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W swoich pracach zajmuje się komunikacją. Teraz postanowiła zrobić film, którym „rozbije system od środka”. – Nie zgadzam się z patriarchalnym światem, w którym żyję – podkreślała w trakcie prezentacji. Reżyserka postanowiła zacząć brać udział w konkursach piękności. Zawsze towarzyszy jej kamera.

– Lubię myśleć o sobie jako o feminiście, dlatego dołączyłem do Jany w jej misji. Zaczęliśmy pracę rok temu. Od tamtej pory sfilmowaliśmy dziesiątki konkursów piękności – ostatnio Jana uzyskała tytuł wicemiss Pomorza. Film będzie emocjonalnym rollercoasterem. Widzimy jak dziewczyny się zmieniają, wątpią. Jednocześnie delikatnie prowokujemy, żeby sprawdzić granice przemysłu i ludzi, którzy są weń zaangażowani - komentował Jakub Jasiukiewicz. – To debiut reżyserski, w który bardzo wierzę. Widzę, że Jana jest szalenie w ten projekt zaangażowana i wierzy, że sztuka może zmienić świat na lepszy – dodawała Katarzyna Drapała.  

Produkcja ma już częściowe finansowanie, ale szuka nowych partnerów. Zdjęcia mają potrwać jeszcze do stycznia 2020 roku, a film – w zamierzeniu 75-minutowy – powinien być gotowy do wakacji.


MOJA WIELKA BIBA / MY BIG BIBA
Reżyseria: Judyta Fibiger, produkcja: Robert Rhodin


Judyta Fibiger, autorka dokumentów „Political dress” oraz „Tomasz Ossoliński. Before the show”, powraca z kolejnym filmem związanym ze światem mody. Tym razem chce przybliżyć widzom postać urodzonej w Warszawie, wychowanej w Palestynie i żyjącej przez lata w Wielkiej Brytanii, obecnie w USA Barbary Hulanickiej – powszechnie znanej jako Biba. Wcześniej reżyserka napisała o niej książkę. – Czułam, że to jednak za mało. Zdecydowałam, że zrobię film. Kilka dni temu wróciłam z pierwszymi zdjęciami z Miami – rozpoczęła swoją prezentację na Doc Lab Poland.

– Gdy Barbara przyjechała do Londynu, było to szare miasto, pamiętające jeszcze wojnę. Młodzi szukali czegoś innego i to ona im zaproponowała kolorowe ubrania. W wielu dziedzinach była pionierką – jej dom towarowy był miejscem, które znali wszyscy w Londynie. Jako pierwsza wprowadziła kosmetyki dla czarnoskórych. U niej odkryto Twiggy, a wśród stałych klientów byli David Bowie czy Mick Jagger – opowiadała Judyta Fibiger. Jej film ma być wypełniony nie tylko rozmowami z Bibą i jej współpracownikami, ale również archiwaliami.

Zdjęcia mają potrwać do maja 2020 roku. W grudniu 2020 film ma być już gotowy. Nadal poszukiwani są koproducenci.


BLISCY / TOGETHER
Reżyseria: Marek Kozakiewicz, produkcja: Agnieszka Skalska, Koi Studio


Po śmierci matki, 14-letnim Miłoszem opiekuje się jego starsza siostra Agnieszka. Buduje się nowy układ rodzinny oparty na niekonwencjonalnych zasadach.

Za ekipą już 60 dni zdjęciowych – rozpoczęły się w styczniu 2018 roku. Potrwać mają jeszcze do grudnia 2020 roku. Nadal poszukiwani są koproducenci, dodatkowe finansowanie. Został złożony wniosek do PISF.


KIEDY UMILKNIE WIATR / WHEN THE WIND BECOMES SILENT
Reżyseria: Mateusz Gołębiewski, produkcja: Małgorzata Domin, Dominika Mandla, Kinga Mielnik – Domino Film (prezentację współprowadziła Julia Jankun-Dopart)


W jeszcze inne obszary dokumentu zabierze widzów Mateusz Gołębiewski. Bohaterem jego filmu jest Janusz Sidło, który w 1956 roku był faworytem do wygrania konkursu rzutu oszczepem na igrzyskach w Melbourne. W decydującym momencie postanowił pożyczyć oszczep swojemu najgroźniejszemu rywalowi – Egilowi Danielsenowi.

– Jesteśmy już po najważniejszych rozmowach z bohaterami. Ze względu na ich wiek, nie mogliśmy tych wywiadów odkładać. Mamy także kilku partnerów zagranicznych, zainteresowanie ze strony TVP. Chcemy zrealizować film kinowy i telewizyjny, bogaty w archiwalia. Opowieść o prawdziwym bohaterze i najpiękniejszym geście fair play w historii igrzysk olimpijskich – przedstawiał swój pomysł Mateusz Gołębiewski. – Jesteśmy przekonani, że projekt ten ma międzynarodowy potencjał – dodawała Julia Jankun-Dopart, reprezentująca Domino Film. Nadal poszukiwani są koproducenci i dodatkowe finansowanie.


***


Spośród uczestniczących w programie projektów wyłoniono laureatów Nagród 5. DOC LAB POLAND. Laureaci ogłoszeni zostali na gali zamknięcia 59. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.


Wśród projektów przedstawionych na pitchingu Docs to Start Nagrody DOC LAB POLAND 2019 otrzymali:
Wyróżnienie Fundacji Filmowej im. Władysława Ślesickiego – zaproszenie i pokrycie kosztów udziału w sekcji branżowej festiwalu IDFA:
MISS POLONII / MISS OF POLAND


Wyróżnienie Fundacji Filmowej im. Władysława Ślesickiego – zaproszenie i pokrycie kosztów udziału w sekcji branżowej Sheffield Doc Fest:
MOJA WIELKA BIBA / MY BIG BIBA


Wyróżnienie Fundacji Filmowej im. Władysława Ślesickiego – zaproszenie i pokrycie kosztów udziału w sekcji branżowej DOK Leipzig:
BRACTWO / BROTHERHOOD


Wyróżnienie DOK Leipzig – zaproszenie na Co-pro Meetings w Lipsku i pokrycie kosztów udziału:
BLISCY /TOGETHER


Nagroda Uchostudio – bon na postprodukcję dźwięku o wartości 20 tys zł:
KIEDY UMILKNIE WIATR / WHEN THE WIND BECOMES SILENT


Nagroda ColorOffOn Film – bon na postprodukcję obrazu o wartości 25 tys zł:
I WANT IT ALL


Nagroda HBO Award – 10 tys. zł:
LILI


Wśród projektów przedstawionych na pitchingu Docs to Go Nagrody DOC LAB POLAND 2019 otrzymali:
Wyróżnienie Institute of Documentary Film w Pradze – zaproszenie na East Doc Platform:
LOMBARD / THE PAWNSHOP


Nagroda ColorOffOn – bon na postprodukcję obrazu o wartości 25 tys zł:
ANTYBOHATER / NO HERO AT ALL


Wkrótce przedstawimy wszystkie projekty zapowiedziane w ramach pitchingu Docs to Go.

***


Organizatorem DOC LAB POLAND jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, a współorganizatorem – Krakowski Festiwal Filmowy.

Program jest organizowany we współpracy z DOK Leipzig, najważniejszym niemieckim festiwalem filmów dokumentalnych, EDN – European Documentary Network, czeskim Institute of Documentary Film oraz Warszawskim Festiwalem Filmowym.

Partnerami edycji 2019 są: Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Filmoteka Narodowa Instytut Audiowizualny, Instytut Adama Mickiewicza, Miasto Stołeczne Warszawa, Miasto Kraków, Mazovia Warsaw Film Commission, Mazowiecki Instytut Kultury, Krakow Film Commission, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, HBO Europe, Creative Europe Desk Polska, Centrum Łowicka, Krakowski Klaster Filmowy, ColorOffOn, Uchostudio, kancelaria MKZ Partnerzy, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych.

Patronami Medialnymi są: Film&TV Kamera , FilmPro, Polish Docs, Magazyn Filmowy, VOGUE, TVP Kultura


59. Krakowski Festiwal Filmowy potrwa do 2 czerwca. Zapraszamy do lektury naszych artykułów o 59. Krakowskim Festiwalu Filmowym – zarówno w portalu SFP, jak i majowym numerze „Magazynu Filmowego SFP”.


Harmonogram projekcji i szczegółowe informacje o filmach znaleźć można na stronie https://www.krakowfilmfestival.pl/program/#/p/wszystkie wydarzenia/wszystkie dni/wszystkie sekcje

Dagmara Romanowska
SFP
Ostatnia aktualizacja:  5.06.2019
Zobacz również
fot. Maciej Sawicki / KFF
Jadwiga Wiechowska-Kikolska – całe życie w montażowni
Kolejne polskie filmy na Netflixie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll