PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
„Solid Gold”, nowy film Jacka Bromskiego, to polityczny thriller, który odsłania kulisy pracy policji i służb specjalnych; kino akcji, w którym naprzeciwko siebie stanęli giganci polskiego aktorstwa – Janusz Gajos i Andrzej Seweryn. Premiera „Solid Gold” już 5 lipca w kinach w całej Polsce.
"Solid Gold" to polityczny thriller, który odsłania kulisy pracy policji i służb specjalnych. To kino akcji, w którym naprzeciwko siebie stanęli giganci polskiego aktorstwa – Janusz Gajos i Andrzej Seweryn. Oprócz nich na ekranie zobaczymy doborową stawkę aktorską: Olgierda Łukaszewicza, Mateusza Kościukiewicza, Piotra Stramowskiego, Danutę Stenkę, Ewę Kasprzyk, Krzysztofa Stroińskiego, Macieja Maleńczuka, Artura Żmijewskiego i wielu innych.

fot. Olaf Tryzna

Kaja Miller (Marta Nieradkiewicz) jest młodą, uczciwą policjantką. W czasie jednej z nieudolnie przeprowadzonych akcji zostaje porwana i zgwałcona. Uciekając zabija swoich oprawców, a w raporcie zataja okoliczności zajścia i odchodzi z pracy. Osiem lat później do Gdyni ściąga ją jej były szef, Nowicki (Janusz Gajos), wysoki oficer CBŚ, który stoi na czele zespołu prowadzącego dochodzenie w sprawie biznesowo-politycznych powiązań na Pomorzu. Grupa ma za zadanie rozpracowanie przestępców zajmujących się budowaniem piramidy finansowej o ogromnym zasięgu. Tropy prowadzą do Kaweckiego (Andrzej Seweryn) – nieuczciwego biznesmana wykorzystującego polityczne znajomości do ochrony własnych interesów. Śledztwo zatacza coraz szersze kręgi i obnaża powiązania świata biznesu, służb i przestępczości zorganizowanej.

Jacek Bromski - reżyser filmowy, scenarzysta, producent. Wielokrotnie nagradzany podczas festiwali w Polsce i za granicą. Urodził się w 1946 roku we Wrocławiu. W latach 1965-1970 studiował malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w latach 1972-1974 polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, zaś od 1974 do 1978 r. reżyserię w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Jacek Bromski jest jednym z najbardziej aktywnych polskich działaczy kultury. Od 1996 roku nieprzerwanie pełni funkcje prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich, obecnie piątą kadencję, przekształcając SFP w potężną, integrującą środowisko organizację zawodową filmowców. Za jego kadencji Stowarzyszenie Filmowców Polskich zajęło jedną z czołowych pozycji wśród pokrewnych organizacji w Europie. Jest też najbardziej znaną w Polsce i najskuteczniejszą organizacją skupiającą twórców.

 Premiera "Solid Gold" już 5 lipca w kinach w całej Polsce.
MR
TVP
Ostatnia aktualizacja:  8.11.2019
Zobacz również
fot. Olaf Tryzna
Laureaci 12. Festiwalu Filmów Polskich "Wisła" w Moskwie
Zgłoś się na Letnią Akademię Nowe Horyzonty (LANH)
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll