PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Już 26 maja 2019 roku rusza 59. Krakowski Festiwal Filmowy. Jak co roku festiwalowi towarzyszyć będzie wiele wydarzeń branżowych, przeznaczonych dla obecnych na festiwalu profesjonalistów filmowych. Zapraszamy do zapoznania się z programem.
Jednym z głównych wydarzeń KFF Industry jest KFF Market – cyfrowa wideoteka, w której przez cały festiwalowy tydzień można oglądać najnowsze filmy z całego świata, które szukają dystrybucji kinowej, festiwalowej i telewizyjnej.  W tegorocznym katalogu znalazło się około 200 filmów dokumentalnych, krótkometrażowych i animowanych, w tym wszystkie filmy konkursowe festiwalu oraz sekcje przygotowane przez partnerów: Institute of Documentary Film, Swiss Films, Visions du Reel, DOK Lepizg, Thessaloniki International Documentary Festival, Festival dei Popoli i Finnish Film Foundation.

W tegorocznym programie KFF Industry nie braknie miejsca dla filmów animowanych. W ramach sekcji Animated in Poland odbędzie  się pitching polskich krótkometrażowych filmów animowanych w ostatniej fazie produkcji. Reprezentanci wyselekcjonowanych projektów będą mieli okazję zaprezentować fragmenty i opowiedzieć o swoich filmach nim te trafią do programów polskich i zagranicznych festiwali filmowych. Dodatkowo w ramach Animated in Poland przy współpracy z SPPA  zorganizowany zostanie Talent Market – spotkanie producentów z twórcami animacji. Scenarzyści, animatorzy, reżyserzy oraz producenci poszukujący koproducenta będą mieli okazję spotkać się z producentami i właścicielami polskich studiów animacji poszukującymi nowych pomysłów i projektów filmowych. Dla zainteresowanych łączeniem rysunku i pracy w filmie niewątpliwie ciekawą propozycją będą warsztaty z tworzenia storyboardów, a dla tych, których interesują zawiłości produkcji animowanej, pomocnym może okazać się panel prawny poświęcony prawidłowym sposobom nabywania praw przez producenta animacji ze szczególnym uwzględnieniem praw autorskich i praw pokrewnych do poszczególnych elementów – warstwy graficznej, muzyki oraz tekstu, przygotowany przy współpracy z kancelarią Lassota.

Ważnym wydarzeniem będzie Master Class laureatki Smoka Smoków  59. Krakowskiego Festiwalu Filmowego –  Caroline Leaf,  pochodzącej z Kanady jednej  z najbardziej cenionych twórczyń animacji. Podczas lekcji mistrzowskiej reżyserka opowie o swojej pracy nad filmami animowanymi. W procesie ich tworzenia artystka używała piasku, malowała palcem na szkle pod obiektywem aparatu i wydrapywała kadry bezpośrednio w taśmie filmowej.


Finał Docs to Start, 2018, fot. KFF

Już po raz piąty w Krakowie odbędzie się  jedna z sesji DOC LAB POLAND, współorganizowana przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego. DLP to warsztaty i konsultacje dla reżyserów i producentów polskich filmów dokumentalnych, kończących się dwoma sesjami pitchingowymi: DOCS TO START oraz DOCS TO GO!.

DOCS TO START to prezentacja polskich projektów w fazie dewelopmentu, natomiast  DOCS TO GO!  jest prezentacją polskich dokumentów w fazie montażu lub postprodukcji. Oba pitchingi zakończone będą spotkaniami z ekspertami, potencjalnymi partnerami koprodukcyjnymi, programerami festiwali i agentami sprzedaży. Na tegorocznych prezentacjach zobaczymy 21 projektów dokumentalnych, nad którymi pracują mi.n. Raphael Lewandowski, Maciej Cuske, Michał Szcześniak czy Paweł Chorzępa.  Z myślą o  producentach szukających partnerów produkcyjnych zorganizowany został DOC LAB POLAND Co-production Market: indywidualne spotkania z międzynarodowymi decydentami branży filmowej oraz zagranicznymi producentami, którzy otwarci są na  współpracę z Polską. Podczas produkcyjnego case study Maciej Kubicki, producent ubiegłorocznego multilaureata Krakowskiego Festiwalu Filmowego – pełnometrażowego dokumentu „Over the limit” w reżyserii Marty Prus, opowie o skomplikowanej drodze finansowania, produkcji i dystrybucji filmu.

Specjalnym gościem tegorocznej 59. edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego będzie kinematografia fińska. Program „Fokus na Finlandię” obejmuje pokazy najnowszych fińskich dokumentów, filmów krótkometrażowych i animacji. Ważnym wydarzeniem sekcji jest Konferencja Focus on Finland, której zadaniem  będzie prezentacja modelu funkcjonowania kinematografii  fińskiej – od najważniejszych filmów i reżyserów fińskich, poprzez filmowe instytucje i festiwale, aż do produkcji i finansowania filmów dokumentalnych i krótkich. Gośćmi panelu będą fińscy producenci, twórcy filmowi, redaktorzy stacji TV, przedstawiciele instytucji finansujących projekty filmowe oraz przedstawiciele fińskich festiwali filmowych. Udział zapowiedzieli m.in.: Erkko Lyytinen (Yle), Sari Volanen (Yle), Suvi Paavola (Finnish Film Foundation), Piia Nokelainen (Finnish Film Foundation), Pekka Uotila (Finnish Film Foundation), Niklas Kullström (Hillstream Pictures), Jukka-Pekka Laakso (Tampere Film Festival).

  Kolejnym wydarzeniem będą zamknięte dla publiczności, pokazy polskich dokumentów  – DOCS TO BUY. Po projekcjach odbędą się spotkania pomiędzy producentami, a zaproszonymi specjalnie na tę okazję międzynarodowymi dystrybutorami online i VOD. Tradycyjnie już odbędą się KFF Industry Meetings  – codzienne konsultacyjne spotkania indywidualne z ekspertami (dystrybutorami, agentami sprzedaży, programerami festiwali filmowych) przeznaczone dla filmowców, producentów oraz osób zajmujących się promocją filmów. Po spotkaniach będzie sposobność kontynuacji rozmów w już mniej oficjalnej atmosferze przy lampce wina w ramach KFF Industry Drinks. Na spotkaniach swoją obecność potwierdzili programerzy m.in. Berlinale, Festiwalu Filmowego w Cannes, w Wenecji, kanadyjskiego Hot Docs, szwajcarskiego Visions du reel czy Doc Fortnight organizowanego przez MoMA w Nowym Jorku, a także najprężniej działający agenci sprzedaży zajmujący się krótkim metrażem, animacją i dokumentem.

Partnerami KFF Industry  2019 są: Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, Telewizja Polska, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Krakow Film Commission, Institute of Documenatry Film, MOS, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, Kancelaria Lassota, Krakowski Park Technologiczny, Sound Mind, Centrum Technologii Audiowizualnych.


WRÓB
KFF
Ostatnia aktualizacja:  25.05.2019
Zobacz również
59. KFF. Wydarzenia bezpłatne
„Jeszcze lecimy…” z nagrodą w Moskwie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll