PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty zaprezentował 5 filmów na etapie produkcji w prestiżowym programie The Goes to Cannes podczas największych targów filmowych Marché du Film na 72. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.
The Goes to Cannes to program, do którego zapraszane są największe festiwale, aby przedstawić zagranicznej branży wybrane przez siebie filmy, które nie mają jeszcze agentów sprzedaży, dystrybutorów, czy wyznaczonej premiery festiwalowej. W tym roku w programie New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes znalazło się pięć filmów fabularnych i dokumentalnych. Za polskie event w Cannes odpowiada niezawodna Weronika Czołnowska, koordynatorka wydarzeń branżowych MFF Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Weronika Czołnowska, fot. SFP

W tym roku w Cannes zaprezentowano następujące projekty:


"Syndrom zimowników" w reżyserii Piotra Jaworskiego

- Doktor Jan Terelak należy do „elitarnego” grona najbardziej nieetycznych eksperymentatorów - mówił  Kamil Skałkowski z Kalejdoskop Film.Punktem wyjścia dokumentu Piotra Jaworskiego jest dziennik znanego psychologa. Polski naukowiec badał granice ludzkiej wytrzymałości psychicznej w ekstremalnych warunkach odosobnienia na Antarktydzie. Producenci szukają międzynarodowego agenta sprzedaży i premiery festiwalowej na świecie.

Jan Kwieciński, fot. SFP


"Jak najdalej stąd" w reżyserii Piotra Domalewskiego


- To bardzo osobista historia Piotra Domalewskiego. Ton tej opowieści jest tragikomiczny. Taka konwencja odciąża poważną opowieść. To bardzo uniwersalny film o emigracji - mówił Jan Kwieciński z Akson Studio. To historia 17-letniej Oli, która wyrusza do Irlandii, by spotkać się z dawno niewidzianym ojcem. Główną rolę gra Zofia Stafiej , a towarzyszyć jej będzie Arkadiusz Jakubik. Producenci szukają międzynarodowego agenta sprzedaży i premiery festiwalowej na świecie.


"#toomanykicks" w reżyserii Macieja Ślęzaka


To pierwszy film w Polsce i jeden z niewielu na świecie opowiadający historię pasjonatów i pracowników firm sprzedających modne i wygodne buty z gumową podeszwą nazwane sneakersami. To równocześnie film o polskiej historii (komunizmie i współczesności)i sukcesie branży produkującej tego typu obuwie. Dokument zaprezentował producent Dawid Wawrzyszyn z DayDream Production.Producenci szukają międzynarodowego agenta sprzedaży i premiery festiwalowej na świecie.


 

"Broad Peak" w reżyserii Leszka Dawida


  • Reżyser „Jesteś Bogiem” znów sięga po prawdziwą historię, tym razem przedstawiając zmagania Macieja Berbeki z masywem Broad Peak. W 1988 roku polski himalaista jako pierwszy przekroczył zimą granicę 8 tysięcy metrów w Karakorum. W 2013 roku powrócił na Broad Peak, by spełnić marzenie i zdobyć wierzchołek potężnej góry - opowiadał o "Broad Peak" producent Maciej Rzączyński z East Studio.

    - Film opowie o dwóch wyprawach na Broad Peak, w jakich brał udział Berbeka. Podczas pierwszej, w 1988 roku, towarzyszył mu Aleksander Lwow, w którego w filmie wciela się Piotr Głowacki. Podczas drugiej, w 2013 roku, Berbeka dokonał pierwszego zimowego wejścia na Broad Peak wraz z trzyosobowym zespołem. Ale ta wyprawa zakończyła się tragicznie - mówiła Maria Herbich, producent towarzyszący filmu. Producenci szukają międzynarodowego agenta sprzedaży i premiery festiwalowej na świecie.

  • "Tony Halik. Urodzony dla przygody" w reżyserii Marcina Borchardta

To film o podróżniczej pasji i pogoni za marzeniami, ale i o kosztach, jakie trzeba zapłacić, aby mogły się ziścić. - Tony Halik miał życie wprost wymarzone dla hollywoodzkiej superprodukcji. Był podróżnikiem, pisarzem, dziennikarzem, korespondentem stacji NBC i magazynu "Life", operatorem filmowym, fotografem, autorem programów podróżniczych. Zwiedził wszystkie kontynenty podczas szalonych wypraw.Opowieść o płynnej granicy między prawdą a fałszem, wpisanej w niezwykłe losy człowieka, który na tej granicy uczynił swoje miejsce na ziemi” – opowiadały producentki filmu Karolina Galuba i Małgorzata Małysa z Furia Film. Dokument zostanie zrealizowany wyłącznie z materiałów archiwalnych. Producenci szukają międzynarodowego agenta sprzedaży i premiery festiwalowej na świecie.


Zamknięty pokaz New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes odbył się 19 maja 2019 roku wyłącznie dla przedstawicieli międzynarodowej branży filmowej (selekcjonerów festiwalowych, agentów sprzedaży, dystrybutorów, producentów, etc.)  72. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej.Marcin Radomski/Cannes
MFF Cannes
Ostatnia aktualizacja:  20.05.2019
Zobacz również
fot. Arnold Jerocki
Dziś upływa termin naboru do konkursów 12. edycji KAMERALNEGO LATA
Już wkrótce GRAND PRIX KOMEDA
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll