PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Warsztaty z wybitnymi twórcami światowej animacji odpowiedzialnymi za sukces filmów Wesa Andersona i Tima Burtona, spotkania z producentami i inwestorami, którzy pomogą spełnić marzenia o filmowej premierze, rekrutacja do najlepszych studiów animacji – to tylko kilka powodów, by w dniach 8-12 października 2019 roku zjawić się w Łodzi. Znamy pierwsze szczegóły programu nadchodzącej edycji ANIMARKT Stop Motion Forum.
Charyzmatyczny idol twórców młodego pokolenia, nominowany do Oscara i BAFTA Barry JC Purves po raz pierwszy poprowadzi w Polsce warsztat reżyserii animacji. W tym samym czasie adepci animowania postaci będą mogli skorzystać z wiedzy i doświadczenia Tima Allena, bez którego nie ożyliby na ekranie bohaterowie „Gnijącej Panny Młodej” czy „Fantastycznego Pana Lisa”. – To wyjątkowa okazja, by podpatrzeć pracę i poznać tajniki rzemiosła najważniejszych specjalistów od animacji poklatkowej – zauważa Paulina Zacharek z ANIMARKT. – Sprzyja temu formuła zaawansowanych kilkudniowych warsztatów i wielogodzinnych masterclass - dodaje. Scenarzyści skonsultują swój projekt z Carlosem Bleycherem, ekspertem od seriali dla dziecięcej widowni, zaangażowanym w produkcje emitowane w Disney XD, Cartoon Network czy Netflix. Na lalkarzy czeka masterclass Christine Polis, która od kilkunastu lat kreuje postaci, scenografię i rekwizyty dla filmu i teatru.

To wszystko w ramach segmentu tematycznego ANIMARKT MASTERS, który stanowi jeden z trzech filarów wydarzenia. Odbywający się po raz czwarty ANIMARKT jest jedyną w Polsce i pierwszą w Europie Środkowo-Wschodniej imprezą poświęconą wyłącznie animacji stop motion i lalkowej. Zróżnicowany program w unikalny sposób łączy elementy warsztatowe i profesjonalizacyjne z networkingiem i spotkaniami business to business. W tegorocznej odsłonie wydarzenia oprócz sekcji MASTERS znajdzie się miejsce dla znanego już uczestnikom modułu ANIMARKT PITCHING, a także zupełnie nowego bloku ANIMARKT BUSINESS. – Po wysłuchaniu opinii naszych ubiegłorocznych gości postanowiliśmy zmodyfikować oraz rozbudować dotychczasowy segment o nazwie TALKS – mówi Paulina Zacharek – W efekcie powstała zupełnie nowa oferta spotkań sprzyjających integracji i rozwojowi branży, a co najważniejsze umożliwiających uczestnikom odniesienie realnych biznesowych korzyści.

Tim Allen, fot. Tomasz Kałużny.

Dzięki modułowi skierowanemu na równi do twórców, producentów, dystrybutorów, nadawców TV czy inwestorów ANIMARKT stanie się przestrzenią swobodnego tworzenia nowych relacji i wymiany doświadczeń między podmiotami z całego świata. Repertuar sieciujących działań obejmie: sesje w formule one to one meetings, konsultacje B2B, rekrutacje do prestiżowych studiów animacji, a także branżowe śniadania, podczas których w nieformalnej atmosferze omówione zostaną zagadnienia związane z dystrybucją i finansowaniem.

Po raz kolejny w Łodzi odbędzie się cieszący się dużą popularnością PITCHING krótkometrażowych filmów lalkowych w fazie developmentu, umożliwiający prezentację projektu przed międzynarodowym jury oraz zdobycie atrakcyjnych nagród dla swojej produkcji. W najbliższych tygodniach poznamy termin naboru oraz warunki udziału w tegorocznej edycji.

Organizatorem ANIMARKT Stop Motion Forum jest MOMAKIN – podmiot zajmujący się popularyzacją i upowszechnianiem animacji, a także wspieraniem jej twórców w kraju i na arenie międzynarodowej poprzez kompleksowe działania z obszaru produkcji, dystrybucji, promocji i edukacji. ANIMARKT odbywa się dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
AK
Momakin
Ostatnia aktualizacja:  16.05.2019
Zobacz również
fot. Tomasz Kałużny
Zbliża się 33. edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej
Trwa Przegląd Polskich Filmów Historycznych na Tajwanie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll