PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci zaprasza autorów projektów filmów dokumentalnych o tematyce historycznej do wzięcia udziału w nowej inicjatywie - warsztatach scenariuszowych, które odbędą się w Warszawie w dniach 12 i 13 czerwca 2019 roku.
Warsztaty scenariuszowe stanowią pierwszy etap przygotowań do PITCHING FORUM, który towarzyszyć będzie najbliższej edycji Festiwalu NNW w dniach 25-27 września 2019 roku w Gdyni. Jest to już czwarta edycja forum, które w ubiegłych latach wykazało się efektywnością w zakresie pozyskiwania środków na nowe produkcje filmowe - spośród projektów zaprezentowanych w roku 2018 cztery filmy są już na etapie produkcji. Co roku PITCHING FORUM gości przedstawicieli najważniejszych instytucji, które wspierają powstawanie dokumentów historycznych – m.in. z Telewizji Polskiej (Biuro Programowe TVP, Dział Kreacji i Rozwoju Form Dokumentalnych oraz TVP Historia), Fokus TV, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Narodowego Centrum Kultury i Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Uczestnicy warsztatów, pod okiem doświadczonych twórców i ekspertów rynku filmowego i telewizyjnego, będą mieli możliwość dopracowania wstępnych koncepcji swoich filmów i rozwinięcia ich do pełnowymiarowych, dobrze skonstruowanych opowieści filmowych. Główne punkty programu warsztatów scenariuszowych to:
- masterclass Macieja Drygasa - reżysera filmów dokumentalnych (m.in. "Usłyszcie mój krzyk", "Stan nieważkości", "Jeden dzień w PRL", "Cudze listy", "Abu Haraz")
- omawianie pomysłów w grupach roboczych, moderowanych przez Grzegorza Packa (scenarzysta/reżyser) i Darka Dikti (producent)
- oraz konsultacje indywidualne z Maciejem Drygasem, Anną Ferens (scenarzystka/reżyserka, TVP) i Arkadiuszem Gołębiewskim (scenarzysta/reżyser, producent).

Szczegółowy program warsztatów i skład wykładowców podany zostanie pod koniec maja. Organizatorzy szczególnie zachęcają do zgłaszania projektów filmów dokumentalnych o tematyce związanej z profilem Festiwalu, tj. opisujących najnowszą historię Polski (z lat 1939-1989).

ZGŁASZANIE PROJEKTÓW NA WARSZTATY

Projekty filmów do udziału w warsztatach scenariuszowych wybierane są na podstawie zgłoszeń składanych wyłącznie przez internet. Zgłoszenia należy przesyłać w terminie do 20 maja 2019 roku. Organizatorzy wybiorą maksymalnie 12 projektów. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej www.festiwalnnw.pl. Organizator zapewnia nocleg dla uczestników. Udział w warsztatach scenariuszowych jest bezpłatny.

Aby zgłosić projekt należy:
1.    wypełnić kartę zgłoszenia, dostępną na stronie www.festiwalnnw.pl w zakładce „Pitching Forum”:
http://festiwalnnw.pl/wp-content/uploads/2019/04/karta-zgłoszenia_NNW_WARSZTATY_SCENARIUSZOWE_2019.docx
2.    do karty zgłoszenia dołączyć w formie PDF:
• krótki opis filmu/pomysł (max. 1 strona formatu A4)
• CV producenta/profil firmy (max. 1 strony formatu A 4)
3.    podpisaną kartę zgłoszenia wraz załącznikami wysłać mailem na adres: 
pitchingforum@festiwalnnw.pl

Dodatkowo można przedstawić wstępny materiał audiowizualny (zwiastun lub prezentację filmową bohatera), przesyłając go za pośrednictwem serwisu WeTransfer na ten sam adres mailowy, tj.  pitchingforum@festiwalnnw.pl. UWAGA: Na tym etapie materiał audiowizualny (zwiastun, prezentacja) nie jest obowiązkowy.

Organizatorem warsztatów scenariuszowych i PITCHING FORUM jest stowarzyszenie SCENA KULTURY, które prowadzi szereg projektów z zakresu organizacji dużych wydarzeń kulturalnych i oświatowych. SCENA KULTURY jest głównym organizatorem Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Projekt współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Wszelkie pytania w sprawie warsztatów scenariuszowych i PITCHING FORUM można kierować na adres mailowy: pitchingforum@festiwalnnw.pl.
AK
Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci
Ostatnia aktualizacja:  29.04.2019
Zobacz również
fot. Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci
Wielki Finał 7. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA
"Kanał" Andrzeja Wajdy w sekcji Cannes Classics 2019
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll