PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  24.04.2019
Startuje nabór do EastSeries, platformy publicznej prezentacji projektów seriali telewizyjnych o międzynarodowym potencjale dla scenarzystów i producentów z Europy Środkowo-Wschodniej. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 maja br.

Prezentacje projektów serialowych dla nadawców, platform streamingowych, dystrybutorów i ewentualnych koproducentów z Europy Środkowo-Wschodniej  odbędą się już po raz trzeci podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Odessie (12-20 lipca 2019).


Do uczestnictwa w publicznej prezentacji zostanie wybranych od 4 do 6 projektów serialowych, stworzonych przez najlepszych autorów z Europy Środkowo-Wschodniej i / lub należących do firm produkcyjnych zarejestrowanych w jednym z krajów tej części Europy. Wyboru dokona komisja powołana przez Odesa International Film Festival, ScripTeast i Star Media.


Nagrody EastSeries to pakiet usług postprodukcyjnych w wysokości 20 000 USD od firmy Star Media oraz zaproszenie na UGC Writers Campus by Series Mania - odbywający się w Lille tygodniowy warsztat dla ściśle wyselekcjonowanych 20 scenarzystów.  


W 2018 roku do prezentacji  zakwalifikowano 6 projektów. Nagrodę postprodukcyjną Star Media otrzymał „Family Archives” Marjana Alcevskiego, Andamiona Murataja (Chorwacja). Małgorzata Pilacińska (Polska) scenarzystka „Smokey Eyes” została nagrodzona zaproszeniem do wzięcia udziału w programie UGC Writers Campus by Series Mania 2019.


Więcej informacji na temat składania wniosków do EastSeries można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej OIFF w sekcji Film Industry Office: Applications for the EastSeries Program.

 

EastSeries jest organizowany przez Odesa International Film Festival,  we współpracy z organizowanym przez Niezależną Fundację Filmową programem dla najlepszych scenarzystów Europy Wschodniej ScripTeast, przy wsparciu Series Mania (wyjątkowe międzynarodowe wydarzenie  branżowe w całości poświęcone serialom) oraz Star Media (jeden z czołowych producentów i dystrybutorów produkcji kinowych oraz telewizyjnych, telenoweli i serial, programów telewizyjnych, jak również dokumentów  fabularyzowanych  (www.starmediafilm.com).

MR
EastSeries
Ostatnia aktualizacja:  24.04.2019
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Beata Poźniak użyczyła głosu postaci z „Mortal Kombat 11”
59. KFF: Międzynarodowy konkurs krótkometrażowy
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll