PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Allan Starski, laureat Oscara za scenografię do „Listy Schindlera” przewodniczy Jury Konkursu Głównego Wytyczanie Drogi podczas 12. Mastercard OFF CAMERA. Do kogo trafi Krakowska Nagroda Filmowa – 100 000 USD – zdecydują również Anna B. Sheppard, Ellen Kuras i Roger Mitchell.
Allan Starski to jeden z najbardziej znanych na świecie polskich scenografów, pracujący zarówno w teatrze, jak i filmie.   Laureat Oscara oraz Nagrody Krytyków Filmowych Los Angeles za scenografię do „Listy Schindlera" Stevena Spielberga. Twórca scenografii do 14 filmów Andrzeja Wajdy (m.in. „Człowiek z Marmuru", „Panny z Wilka", „Danton", „Pan Tadeusz"). Pracuje z najwybitniejszymi reżyserami polskimi i zagranicznymi, m.in. z Agnieszką Holland („Europa, Europa" i „Plac Waszyngtona"), Romanem Polańskim („Pianista" i „Oliver Twist") i Peterem Webberem („Hannibal, po drugiej stronie maski"). Laureat licznych nagród filmowych, m.in. francuskiego CEZARA za „Pianistę”.

Anna B. Sheppard pracowała na pięciu kontynentach z najbardziej uznanymi reżyserami światowego kina. Ma na swoim koncie ponad 40 dużych projektów filmowych. Jej prace doceniono trzema nominacjami do Oscara („Lista Schindlera”, „Pianista”, „Maleficent”), nominacją do BAFTA i Cezara.  Wielokrotnie współpracowała z Krzysztofem Zanussim, tworząc kostiumy do jego filmów z lat 70’ i 80’.  Ma na swoim koncie takie produkcje, jak: „Kompania braci”, „Informator” (reż. Michael Mann), „Oliver Twist” (reż. Roman Polanski), „Rycerze z Szanghaju” i „Fred Claus” (reż. David Dobkin), “Bękarty wojny” (reż. Quentin Tarantino) oraz ostatnio - „Spider-Man: Far From Home”.

Roger Michell jest reżyserem teatralnym i filmowym. Ogólnoświatową popularność zdobył w 1999 roku, kiedy wyreżyserował komedię "Notting Hill". Na swoim koncie ma takie tytuły jak: „Dzień dobry TV” z Harrisonem Fordem, Diane Keaton i Rachel McAdams, „Przetrzymać tę miłość” z Danielem Craigem, „Zmianę pasa” z Benem Affleckiem i Samuelem L. Jacksonem. Pracuje nad nowym filmem „Blackbird”, w którym zagrają Susan Sarandon i Kate Winslet.

Ellen Kuras to doświadczona autorka zdjęć i reżyserka filmowa. Zdobywczyni Oscara za pełnometrażowy dokument “Zdrada”. Dwukrotna laureatka nagrody Emmy. Była operatorem przy tak kultowych produkcjach, jak: „Zakochany bez pamięci” z Jimem Carreyem i Kate Winslet w rolach głównych, „Rolling Stones w blasku świateł” w reżyserii Martina Scorsese czy „Blow” z Johnym Deppem i Penelope Cruz. Ostatnio reżyserowała także odcinki serialu „Ozark” i „Paragraf 22”, najnowszej produkcji George’a Clooneya. Była piątą kobietą, która została zaproszona do Amerykańskiego Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych i jednym z najmłodszych członków zespołu, którzy zostali zaproszeni do Akademii Filmowej w 1997 roku.
AK
Mastercard OFF CAMERA
Ostatnia aktualizacja:  18.04.2019
Zobacz również
fot. Edyta Dufaj
Box Office. Rekordowy pierwszy kwartał
Kreatywna Europa - spotkanie informacyjne w Toruniu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll