PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Uroczysta ceremonia rozdania nagród 22. Przeglądu Filmów o Sztuce dobiegła końca. Organizatorzy nagrodzili na niej tegorocznych zwycięzców cyklicznego festiwalu filmowego, który co roku zrzesza największe produkcje z gatunku kina artystycznego.
Ceremonię przyznania nagród poprowadziła Agnieszka Szydłowska – dziennikarka Programu Trzeciego Polskiego Radia. Werdykt w imieniu Jury odczytała Przewodnicząca Kinga Dębska, ceniona reżyserka i scenarzystka filmowa.

Przyznano w sumie sześć nagród. Pierwsze miejsce, wraz z nagrodą główną – Grand Prix Burmistrza Miasta Zakopane 22. Przeglądu Filmów o Sztuce przypadło „Śladom mojego istnienia” w reżyserii Pauliny Ibek. Nagrodę II Zakopiańskiego Centrum Kultury otrzymał film „Mieczysław Karłowicz. Samotna wędrówka” w reżyserii Tomasza Knittela. Natomiast Nagrodę III Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem przyznano projektowi „Przemijanie w obrazach Stanisława Baja” w reżyserii Hanny Kramarczuk.

Nagroda specjalna Stowarzyszenia Filmowców Polskich trafiła w ręce reżysera Krzysztofa Wierzbickiego za film „Jonasz w brzuchu Lewiatana”.

Z kolei nagroda specjalna Stowarzyszenia Autorów ZAiKS została przyznana reżyserowi Robertowi Piotrowi Kaczmarkowi za „Jazz na Kalatówkach, czyli wolność improwizowana”. Nagrodę specjalną, medal im. Grzegorza Dubowskiego, ufundowaną przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur zdobyli reżyserzy Katarzyna Kotula, Paulina Ibek i Maciej Dźwigaj za produkcję „Plewiński, spojrzenia”.

Wyróżnieni artyści wyrazili wdzięczność Organizatorom oraz zwrócili uwagę na niezwykłą wartość Przeglądu Filmów o Sztuce, jego charakterystyczną tematykę, promującą artystów i ich dorobek. Dodatkowo, wydarzenia towarzyszące festiwalowi otwierają coraz to nowe perspektywy na szeroko rozumiane kino o sztuce. Organizatorami są Miasto Zakopane i Zakopiańskie Centrum Kultury
AK
22. Przegląd Filmów o Sztuce
Ostatnia aktualizacja:  15.04.2019
Zobacz również
fot. Przegląd Filmów o Sztuce
Ogólnopolskie Mistrzostwa Charakteryzacji we Wrocławiu
Szwedzi wygrywają na festiwalu Animocje w Bydgoszczy
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll