PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Rozpoczął się nabór zgłoszeń na warsztaty, w ramach których młodzi warszawiacy będą mieli okazję zasmakować przygody z filmem i zrealizować własne produkcje pod okiem profesjonalistów. Filmy uczestników zostaną zaprezentowane na dużym ekranie w warszawskim kinie KINOTEKA.

Warszawa jest miastem o bogatej historii, charakterystycznej architekturze i różnorodnej strukturze społecznej. Stanowi niewyczerpane źródło inspiracji, które wykorzystają uczestnicy warsztatów. W ramach projektu powstaną krótkie formy filmowe, osadzone w przestrzeni stolicy, poruszające aktualne tematy dotyczące młodych ludzi. Filmy oparte o autorskie pomysły uczestników będą głosem młodego pokolenia, traktującym o sprawach istotnych dla wchodzących w dorosłe życie mieszkańców stolicy.


 


Program projektu opiera się o weekendowy cykl wykładowo-warsztatowy, podczas którego uczestnicy przejdą kompleksową ścieżkę od pomysłu do premiery, poznając poszczególne profesje filmowe. Młodzież zdobędzie wiedzę z zakresu tworzenia scenariusza, reżyserii, aktorstwa, organizacji produkcji filmowej i postprodukcji materiałów audiowizualnych. To wyjątkowa szansa na poznanie całego procesu powstawania filmu i zasmakowanie twórczej atmosfery panującej w profesjonalnej ekipie filmowej.


Warsztaty będą odbywać się w przestrzeniach pracowni edukacji kulturalnej pod nazwą "Pracownia A35", zlokalizowanej w siedzibie FILMFORUM na warszawskim Muranowie. Realizacja zdjęć do filmów zostanie przeprowadzona w przestrzeni miejskiej stolicy. Program szkoleniowy będzie trwał od 13 kwietnia do 16 czerwca 2019 r. i zakończy się finałowym pokazem filmów warsztatowych w sercu Warszawy - Pałacu Kultury i Nauki – w kinie KINOTEKA.


 

Uczestnicy warsztatów MASTERCLASS – Szkoła Filmowania, fot. Ewa Jasińska


Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zgłoszenia można przesyłać do 5 kwietnia 2019 r. za pośrednictwem elektronicznego formularza dostępnego na stronie https://a35.pl/masterclass-formularz-zgloszeniowy/,wraz z pomysłem na scenariusz krótkiego filmu osadzonego w przestrzeni stolicy. Program skierowany jest do mieszkańców Warszawy w wieku od 16 do 21 lat.


Projekt MASTERCLASS – Szkoła Filmowania jest wspólnym przedsięwzięciem FILMFORUM i warszawskich szkół ponadpodstawowych, w tym VII LO im. Juliusza Słowackiego, w którym na jesieni odbyły się już spotkania mistrzowskie z profesjonalistami poszczególnych profesji filmowych. Wykłady dla ponad 200-osobowej widowni poprowadzili m.in. Andrzej Wolf (autor zdjęć filmowych),Marcin Kot Bastkowski (montażysta filmowy), Mateusz Damięcki (aktor, współautor projektu) oraz Anna Zamecka (reżyserka).


Projekt „MASTERCLASS - Szkoła Filmowania (5. edycja)” współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

 

MR
FILMFORUM
Ostatnia aktualizacja:  21.03.2019
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Trwa Short Waves Festival
Platige Image zrealizował animację dla Netflixa. Jak powstała „Rybia noc” z serii „Miłość, śmierć i roboty”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll