PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  14.03.2019
Do DOC LAB POLAND 2019 - programu dla dokumentalistów zakwalifikowało się 21 projektów. Wśród uczestników są m.in. reżyser Michał Szcześniak, którego nagradzany „Punkt wyjścia” znalazł się w 2015 r. na oscarowej krótkiej liście, Rafael Lewandowski, znany z filmu fabularnego pt. „Kret”, Leszek Gnoiński twórca serialu „Historia polskiego rocka” czy Natalia Grzegorzek, producentka „Córki trenera” i „Kampera”. Pierwsza sesja rozpoczyna się 1 kwietnia w warszawskim Centrum Łowicka.

Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego wraz z Krakowskim Festiwalem Filmowym i Partnerami już po raz piaty organizują DOC LAB POLAND – największy w Polsce program dla filmowców dokumentalistów. Efektem dotychczasowych czterech sesji jest niemal 90 projektów rozwijanych na warsztatach, z których powstało już ponad 35 filmów, ok. 150 kolejnych projektów z Polski i zagranicy, które wzięły udział w Marketach Koprodukcyjnych i ok. 700 indywidualnych spotkań każdego roku – w sumie ponad 2500 spotkań producentów i reżyserów z potencjalnymi koproducentami, ekspertami, agentami sprzedaży i selekcjonerami festiwali.


Pierwsza sesja warsztatowa tegorocznego programu odbędzie się w Centrum Łowicka w Warszawie, w dniach od 1 do 11 kwietnia. W tym czasie zorganizowane zostaną spotkania z ekspertami i warsztaty dla twórców projektów: w fazie rozwoju lub wczesnych zdjęć - DOC LAB START oraz dla filmów w fazie montażu - DOC LAB GO.


*****


PROJEKTY START 2019

 

ANTEK 
reżyseria: Michał Hytroś, produkcja: Aneta Zagórska - Stowarzyszenie Kraków Film Klaster 
18 - letni Antek, mieszkający w Warszawie, w testamencie wielkiego buddyjskiego nauczyciela - Czime Rigdzina Rinpoche - został wskazany jako inkarnacja jednego z 21 uczniów Buddy. 

 

BRACTWO 
reżyseria: Hanna Maciąg, produkcja: Maria Wachowiak, Anna Waligórska - No prob production house 
Młody tradycjonalista próbuje żyć w zgodzie z wyznawanymi ideami. Życie konfrontuje jego poglądy. 

 

CHŁOPAKI 
reżyseria: Tomasz Szołtys i produkcja: Natalia Grzegorzek - Koskino 
Historia dwóch braci, którzy z małych chłopców stają się młodymi mężczyznami. W jaki sposób kształtują swoją męskość? Co sprawia, że stają się tym, kim się stają? 

 

CZY PANI SIĘ JESZCZE NA MNIE DENERWUJE 
reżyseria: Michał Szcześniak produkcja: Joanna Banach - Kosmos Production 
Sąsiedzi, Monika i Mariusz toczyli wojnę, on urządzał w domu nocne koncerty, ona chciała spać. Spotkali się na pogrzebie najlepszego przyjaciela… obojga, zostali parą, dziś kłócą się z zazdrości. 

 

I WANT IT ALL 
reżyseria: Katarzyna Wiśniowska, produkcja: Joanna Wendorff-Ostergaard - Animapol 
Yara jest dziesięciolatką, która ma już na koncie bokserski tytuł mistrzowski oraz koronę małej miss Belgii. Nie ma w zwyczaju przegrywać. Porażka jest jednak częścią gorzkiego wchodzenia w dorosłość. 

 

KIEDY UMILKNIE WIATR 
reżyseria: Mateusz Gołębiewski, produkcja: Małgorzata Domin, Dominika Mandla, Kinga Mielnik - Domino Film 
IO Melbourne 1956 - Janusz Sidło jest faworytem do wygrania konkursu rzutu oszczepem. W decydującym momencie postanawia pożyczyć oszczep swojemu najgroźniejszemu rywalowi. 

 

LILI 
reżyseria: Sylwia Rosak, produkcja: Tomasz Morawski - HAKA Films 
Odkąd Lili dzieli swoje życie na tydzień z tatą i tydzień z mamą, chciałaby wiedzieć jak najwięcej o świecie dorosłych. Jakie będzie jej życzenie przed wielką podróżą z okazji jej ósmych urodzin? 

 

MAŁY WIELKI TOMEK 
reżyseria: Barbara Białowąs, produkcja: Anna Zajączkowska 
Mężczyzna w ciele chłopca. To historia 26-letniego Tomasza, który cierpi na bardzo nietypową chorobę. Jego umysł rozwija się normalnie, ale ciało zatrzymało się na poziomie 10 latka. 

 

MIEJSCE POD SŁOŃCEM 
reżyseria: Maria Magriel, produkcja: Katarzyna Gontarczyk - Instytut Innowacji 
Co łączyznaną prezenterkę, emerytowanego naukowca i gosposie domową? Mają marzenie - mimo wieku emerytalnego chcą wrócić na rynek pracy. Problem w tym ze współczesny światich nie potrzebuje. 

 

MISS POLONII 
reżyseria: Jana Shostak, Jakub Jasiukiewicz, produkcja: Katarzyna Drapała - Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych 
Jana (26), ambitna artystka z Białorusi, ku ogólnemu zaskoczeniu postanawia zostać Miss Polski. Ten rok to jej ostatnia szansa na wygraną. 

 

MOJA WIELKA BIBA 
reżyseria: Judyta Fibiger, produkcja: Robert Rhodin 
Film dokumentalny portretujący sylwetkę Barbary Hulanicki, założycielki legendarnej Biby. Fascynująca biografia jednej z najważniejszych postaci świata mody. 

 

POWIDOK 
reżyseria: Marek Kozakiewicz produkcja: Alicja Kozakiewicz 
Po śmierci rodziców, 14-letnim Miłoszem opiekuje się jego starsza siostra. Buduje się nowa struktura rodzinna oparta na niekonwencjonalnych zasadach. 

 

RAJSKIE DZIECI 
reżyseria: Filip Drożdż, produkcja: Agnieszka Skalska - Koi Studio 
Demas Nwoko, genialny nigeryjski architekt i 63. dziecko króla wraz ze swoim wnukiem - Uno przygotowują przedstawienie w oparciu o sztukę napisaną przezDemasa w 1977 rokupod tytułem "Rajskie dzieci". 

 

REWOLUCJA 
reżyseria: Martyna Peszko, produkcja: Katarzyna Tymusz 
Odważne spojrzenie na osoby z niepełnosprawnościami. Tolerancja, empatia społeczna i umiejętność komunikacji z kimś „innym”, popatrzenia na niego „normalnie” jest ogromnie ważnym dziś tematem.


*****

 

PROJEKTY GO 2019

 

ANTYBOHATER 
reżyseria: Michał Kawecki produkcja: Maria Siniarska - Unlimited Film Operations 
Niestroniąca od czarnego humoru dokumentalna opowieść o nietypowym sportowcu, dla którego toksyczne relacje z rodziną są większą przeszkodą w zdobyciu olimpijskiego złota niż brak rąk i nóg. 

 

BLAGA 
reżyseria: Leszek Gnoiński, produkcja: Jarosław Talacha, Wojciech Dobrogojski - Ateńska 
Film o Andrzeju Dziubku, który w wieku 17 lat uciekł z komunistycznej Polski. Zamieszkał w Norwegii, gdzie założył zespoły rockowe DePress i Holy Toy. Góral z Orawy został gwiazdą w Skandynawii. 

 

HERBERT, MIMO WSZYSTKO 
reżyseria: Rafael Lewandowski, produkcja: Maria Blicharska - Donten & Lacroix Film 
Herbert był nie tylko poetą : był symbolem opozycji i moralnym przewodnikiem, humanistą głęboko zakorzenionym w kulturze europejskiej.Był też człowiekiem, który zmagał się ze skrajnymi emocjami. 

 

LOMBARD 
reżyseria: Łukasz Kowalski,, produkcja: Łukasz Kowalski, Anna Mazerant - 4:30 Picture 
Para ekscentrycznych biznesmenów prowadzi największy na Śląsku lombard. Kiedy sytuacja finansowa staje się dramatyczna, a ich miłość zaczyna umierać, stoczą najtrudniejszą walkę w swoim życiu. 

 

NIELETNI ASTRONAUCI 
reżyseria: Aleksandra Skowron, produkcja: Mirosław Skowron - Mediolia 
Film o dziewczynce, która straciła dom i przyjaciół i o tym jak to wszystko próbowała odnaleźć podczas przygody, która zaprowadziła ją aż do bazy księżycowej. 

 

SYNEK 
reżyseria: Paweł Chorzępa, produkcja: Dominika Mandla - Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Studio „Młodzi i Film” im. Andrzeja Munka 
18-letni chłopak, po wyjściu z domu dziecka, wraca do ojca, by podjąć walkę o nowe, szczęśliwe życie. 

 

ZATAŃCZ ZE MNĄ TATO 
reżyseria: Malgorzata Goździk, produkcja: Joanna Zielińska, Magdalena Puzmujźniak - Big Wave Films 
W potrzebie zmiany zdystansowanej relacji ze swoim zamkniętym ojcem - dorosła córka zaprasza go na wspólny kurs tańca Lindy Hop. Czy wyciągnięcie ojca ze strefy komfortu przyniesie oczekiwane efekty?


*****


DOC LAB POLAND to program dla filmowców-dokumentalistów mających już za sobą pierwsze zrealizowane produkcje. Jest to program konsultacyjny, w którym eksperci i uczestnicy są równorzędnymi partnerami, prowadzą dyskusje i wspólnie zastanawiają się nad najlepszymi rozwiązaniami dla filmów.


Twórcami DOC LAB POLAND są Adam Ślesicki wraz z Katarzyną Ślesicką. Koordynatorem projektu jest Monika Zarzycka. Organizatorem DOC LAB POLAND jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, a partnerem strategicznym i współorganizatorem sesji krakowskiej – Krakowski Festiwal Filmowy. Program jest wspierany przez DOK Leipzig, najważniejszy niemiecki festiwal filmów dokumentalnych, EDN – European Documentary Network, czeski  IDF – Institute of Documentary Film oraz Warszawski Festiwal Filmowy, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Filmoteka Narodowa Instytut Audiowizualny, Instytut Adama Mickiewicza, Mazowiecki Instytut Kultury, Krakowskie Biuro Festiwalowe, HBO Europe, Creative Europe Desk Polska, Centrum Łowicka, Krakow Film Commission, Krakowski Klaster Filmowy, Mazovia Warsaw Film Commission, kancelaria MKZ Partnerzy, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Miasto Stołeczne Warszawa.

 

 

MR
DOC LAB POLAND
Ostatnia aktualizacja:  21.03.2019
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Dni Krytyki Filmowej w Gdyni
Polskie filmy na ekranach kin: widownia i zapowiedzi
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll