PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Na berlińskim Co-Production Market 2019 zaprezentowanych zostało kilkanaście polskich projektów. Branżowy magazyn „Screen International” wyróżnił najbardziej interesujące polskie tytuły, na które warto czekać w najbliższych miesiącach.

W ramach towarzyszących 69. Berlinale targów, obok tytułów obecnych w programie tegorocznego festiwalu, prezentowane są m.in. następujące polskie filmy oraz koprodukcje: „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” Denisa Delicia, „Kamerdyner” Filipa Bajona, „Słodki koniec dnia” Jacka Borcucha, „Jacob, Mimmi and the Talking Dogs” Edmundsa Jansonsa, „Krew boga” Bartka Konopki, „Wilkołak” Adriana Panka oraz „Forever a Pilot of the Spitfire & 303 Squadron” Sławomira Cioka.


Ponad to branżowy magazyn „Screen International” wyróżnił kilka najbardziej interesujących polskich tytułów pokazywanych na festiwalu, jak „Obywatel Jones” Agnieszki Holland oraz takie, które są obecnie na etapie produkcji lub przed oficjalną premierą kinową. Znalazły się wśród nich filmy Małgorzaty Szumowskiej, Jana Komasy, Magnusa von Horna czy Leszka Dawida.


 

„Corpus Christi” 

reż. Jan Komasa


Bohaterem filmu jest chłopak, 20-letni Daniel, który w zakładzie poprawczym doznaje duchowego odnowienia i postanawia zostać księdzem. Gdy nie udaje mu się dostać do seminarium, zaczyna udawać duchownego w małomiasteczkowej parafii. W filmie zagrali: Bartosz Bielenia, Eliza Rycembel i Tomasz Ziętek. „Corpus Christi obecnie znajduje się na etapie postprodukcji.


Kadr z filmu "Corpus Christi", fot. materiały prasowe


 

„Masażysta” 

reż. Małgorzata Szumowska

To czarna komedia poruszająca temat klasy średniej w Polsce. Tytułową postacią jest 46-letni masażysta, który odwiedza klientów w ich domu. Każdy z nich zdradza mu swoje problemy. Premiera filmu planowana jest w 2019 roku.

 

 

„Stale niestała” 

reż. Olga Chajdas


Akcja filmu rozgrywała się będzie w 1989 roku. Polska tuż przed przełomem, podczas kiedy w Trójmieście kwitnie alternatywna scena muzyczna młoda, złamana artystka szukając bliskości ze swoją z pozoru pozbawioną uczuć matką dowiaduje się, że sama jest w ciąży.

Projekt został wyróżniony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rotterdamie w styczniu 2019 roku nagrodą Eurimages Co-production Development Award. „Stale niestała" była również prezentowana podczas targów koprodukcyjnych w Berlinie. Projekt został wybrany do prestiżowego Rotterdam-Berlinale Express 2019 - wspólnego programu koprodukcyjnego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rotterdamie (IFFR) oraz Berlinale.



"Pot"

reż. Magnus von Horn


Sylwia jest popularną trenerką personalną, która zdobyła sławę dzięki płytom DVD z ćwiczeniami fitness oraz aktywności w mediach społecznościowych. Nie rozstaje się ze swoich telefonem ani na krok i uważnie kreuje każde przesłanie, którym dzieli się z fanami. Z pozoru szczęśliwa, nie potrafi jednak nawiązać porozumienia z ekspansywną matką, ułożyć sobie życia osobistego, a nawet pozbyć się uporczywego stalkera, który przesiaduje w samochodzie zaparkowanym pod jej oknem. Gdy granice między prywatnością a sferą publiczną się zatrą, Sylwia będzie musiała odpowiedzieć sobie na pytanie,co jest dla niej naprawdę ważne.


 

„Broad Peak” 

reż. Leszek Dawid


Reżyser „Jesteś Bogiem” znów sięga po prawdziwą historię, tym razem przedstawiając zmagania Macieja Berbeki z masywem Broad Peak. W 1988 roku polski himalaista jako pierwszy przekroczył zimą granicę 8 tysięcy metrów w Karakorum. W 2013 roku powrócił na „Szeroki Szczyt”, by spełnić marzenie i zdobyć wierzchołek potężnej góry.- Opowieść o tamtych zdarzeniach jest pełna napięcia i emocji, dlatego cieszę się, że producenci zaprosili mnie do współpracy przy tym projekcie. Osobiście chciałbym tym filmem opowiedzieć o pewnym paradoksie - mówi Leszek Dawid.W obsadzie znaleźli się: Dawid Ogrodnik, Ireneusz Czop i Łukasz Simlat. Film w polskich kinach w marcu 2020 roku.


Fotos z planu "Broad Peak", fot. materiały prasowe


 


 

Berlinale Co-Production Market, należy do jednego z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń branżowych w Europie: w trwającym 4 dni Berlinale Co-Production Market bierze udział około 600 międzynarodowych producentów, agentów sprzedaży, dystrybutorów, a także nadawców i przedstawicieli funduszy, które są aktywne na rynku koprodukcji międzynarodowych.



69. MFF w Berlinie potrwa do 17 lutego.


 


Marcin Radomski/Berlin
Screen International, PISF
Ostatnia aktualizacja:  14.02.2019
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Zgłoś się na Animation Production Days
Uroczysta repremiera filmu „Polonia Restituta 1918 – 1920”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll