PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Już 21 marca na ekrany kin wejdzie polski film familijny „Władcy przygód. Stąd do Oblivio” Tomasza Szafrańskiego, rodzima odpowiedź na amerykańskie kino spod znaku nowej przygody.
- "Władcy przygód. Stąd do Oblivio" to film dla widzów, którzy w kinie szukają rozrywki, chcą przenieść się w zupełnie inny świat i dobrze się bawić. To hołd złożony amerykańskiemu kinu przygodowemu” – mówi producent Marcin Ksobiech. - „Podobnie jak J.J. Abrams (reżyser m.in. „Gwiezdnych wojen: Przebudzenie mocy”), który stworzył nawiązujący do dzieł Stevena Spielberga czy George’a Lucasa, film "Super 8", tak my inspirujemy się produkcjami z czasów naszej młodości. Są to takie tytuły, jak "Powrót do przyszłości", „Indiana Jones” oraz "E.T.".

Olbrzymim atutem filmu jest jego warstwa muzyczna – odpowiadają za nią hollywoodzcy twórcy. Kompozytorem jest Fred Emory Smith, który pracował m.in. przy serialowych „Star Wars: Forces of Destiny”, a orkiestratorem Carl Rydlund, ("Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów" czy "Interstellar"). - Tworzenie ilustracji muzycznej w postaci partytury trwało pół roku i całość została nagrana z ponad 80. filharmonikami czeskimi pod batutą Carla Rydlunda. Muzyka w naszym filmie jest wszechobecna i została stworzona przez fachowców w swojej dziedzinie – podkreśla producent.


Film opowiada historię dwojga nastolatków – Franka i Izki, którzy odkrywają, że nie trzeba być superbohaterem, aby przeżyć superprzygodę. Uruchamiając tajemniczy gramofon, przypadkiem sprowadzają do ziemskiego wymiaru Eddiego – uciekiniera z krainy Oblivio. Skierują tym samym na siebie gniew Łowców Głów, którzy za wszelką cenę będą chcieli ukarać zbiega. „Za wszelką cenę” oznacza, że nie zawahają się zdeatomizować każdego, kto stanie im na drodze. Czy Frankowi i Izce uda się uratować Eddiego? Czy ich przyjaźń przetrwa pomimo problemów, które czekają ich po drodze?

"Władcy przygód. Stąd do Oblivio" wchodzą do kin 21 marca 2019 roku. Dystrybutorem filmu jest Mówi Serwis.
AK
Mówi Serwis
Ostatnia aktualizacja:  6.02.2019
Zobacz również
fot. Mówi Serwis
Grzegorz Kędzierski – perfekcja w różnorodności
Nominacje do Orłów 2019
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll