PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W Nowym Roku na ekrany kin trafiły trzy polskie filmy: głośna już "Zabawa, zabawa" Kingi Dębskiej i dwa filmy powiązane tematycznie ze światem sportu: "Diablo. Wyścig o wszystko" i "Underdog".
Dobrze przyjęty w Gdyni i pozytywnie oceniony przez krytykę kolejny film Kingi Dębskiej  "Zabawa, zabawa", dystrybuowany przez Kino Świat, po trzech weekendach na 212 ekranach zebrał już 320 624 widzów.  Poprzedni film Dębskiej "Plan B."  przyciągnął do kin 310 335 widzów, a nagrodzony nagrodą publiczności na FPFF w Gdyni komediodramat "Moje córki krowy" aż 739 106. Marcin Prymas nazwał Dębską "najrówniejszą polską reżyserką". O kwestię pierwszeństwa rzecz jasna można się spierać, ale nie ma wątpliwości, że Dębska wie, jak przyciągnąć widza do kin i skutecznie zatrzymać go na fotelu. A nie mówimy tu o słodkiej komedii romantycznej, tylko o filmie na temat alkoholizmu.

"Zabawa, zabawa", reż. Kinga Dębska

Zeszłotygodniowa premiera "Diablo. Wyścig o wszystko" Michała Otłowskiego (dystrybucja Kino Świat) po pierwszym weekendzie przyciągnęła  63 650 widzów (211 kopii).  Film reżysera znakomitego "Jezioraka" wzbudził kontrowersje, zanim pojawił się na ekranie. Temat nielegalnych rajdów samochodowych nie był dotąd eksploatowany przez polskie kino. Trudno dzisiaj orzec, na ile temat chwyci - będziemy monitować ekranowe życie filmu Otłowskiego.

"Underdog", fot. Next Film

Sensacją tego tygodnia jest niezwykły wynik pierwszego polskiego filmu o MMA - "Underdog" (reż Maciej Kawulski).  Next Film może zacierać ręce - po zaledwie dwóch tygodniach  film na 330 ekranach obejrzało już 585 217 widzów.  Film mógł pochwalić się świetnym otwarciem - 285 285 widzów. Ciekawy wynik. Film Kawulskiego to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Borys „Kosa” Kosiński (Eryk Lubos) to zawodnik MMA, który jest u szczytu formy. W najważniejszej walce ze swoim największym rywalem Deni Takaevem (Mamed Khalidov) popełnia błąd, który przekreśla jego karierę -  zawodnik traci wszystko.

  W ostatni piątek na ekrany wszedł "Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3" i to już ostatnia polska premiera  w styczniu 2019. Rok temu w styczniu na ekranach również gościły polskie filmy gatunkowe - radziły sobie na nich ze zmiennym szczęściem i prezentowały bardzo różny poziom realizacyjny.  

Wśród najbliższych polskich premier znajdą się takie tytuły, jak  m.in. "Planeta Singli 3", "Ułaskawienie", "Kobiety mafii ".
WRÓB
artykuł redakcyjny / Box Office.pl
Ostatnia aktualizacja:  27.01.2019
Zobacz również
Zbigniew Rybczyński – twórca obrazów
Oto dział marketingu i reklamy Heliosa
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll