PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Transatlantyk Festival każdego roku prezentuje kino z całego świata, zarówno głośne premiery z najważniejszych międzynarodowych festiwali, jak i ciekawe odkrycia. Program festiwalu otwarty jest na wszystkie gatunki filmowe oraz kino różnego rodzaju. Jednym z głównych założeń Transatlantyku jest pokazywanie nowych trendów i zmian w stylistyce kina.
Organizatorzy czekają na zgłoszenia filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych, zrealizowanych w 2018 lub 2019 roku, o długości powyżej 60 minut. Termin zgłoszeń mija 25 marca 2019 roku. Filmy można zgłaszać przez formularz na stronie internetowej festiwalu.  

Filmy prezentowane w sekcji NOWE KINO, które będą miały swoją polską premierę podczas Transatlantyk Festival, powalczą o Transatlantyk Distribution Award w wysokości 40 000 PLN. Zwycięski film zostanie wyłoniony w głosowaniu publiczności, a nagroda trafi do polskiego dystrybutora, który wprowadzi zwycięski film na ekrany kin.

Nagroda Transatlantyk Distribution Award ma na celu wspieranie dystrybucji filmów i realizuje motto Transatlantyk Festival: "Aby inspirować, edukować i łączyć". Organizatorzy pragną uczestniczyć w rozpowszechnianiu wybitnego kina współczesnego wśród polskich widzów oraz wspierać polskich dystrybutorów w prezentowaniu najlepszych premier ostatnich lat, tym samym zwiększając świadomość i wrażliwość filmową kinowej publiczności.

Transatlantyk Festival w Łodzi to artystyczna platforma, która poprzez muzykę i film buduje silniejsze związki między społeczeństwem, sztuką i środowiskiem, inspiruje dyskusje na aktualne tematy społeczne. Co roku na festiwalu prezentowanych jest kilkadziesiąt premier prosto z najważniejszych światowych festiwali: Cannes, Wenecji czy Berlina. Na Transatlantyku co roku przyznawana jest także prestiżowa nagroda FIPRESCI Platinum Award. W programie festiwalu, niezmiennie od lat, znajdują się również seanse Kina Kulinarnego - wyjątkowego programu organizowanego we współpracy z Berlinale, a także plenerowego Kina Łóżkowego - jednego z 10 najwspanialszych kin świata, według amerykańskiego serwisu BuzzFeed. Co roku festiwal odwiedzają też wybitni goście, w ubiegłych latach byli to, m.in.: Yoko Ono, Edward Norton, Sally Potter, Lucrecia Martel, Annette Insdorf, Joanna Kulig, Maria Sadowska, Andrzej Barański, Joanna Kos-Krauze.

Twórcą i Dyrektorem festiwalu jest kompozytor, laureat Oscara® - Jan A.P. Kaczmarek. Dyrektor Programową Transatlantyk Festival jest Joanna Łapińska.
AK
Transatlantyk Festival
Ostatnia aktualizacja:  24.01.2019
Zobacz również
fot. Transatlantyk Festival
„Kler” od 6 lutego na VOD i DVD
Pokaz filmu i spotkanie z Wojtkiem Smarzowskim na Uniwersytecie Warszawskim
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll