PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Na 26. Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej „Prowincjonalia” publiczność nagrodziła Jacka Braciaka za najlepszą rolę męską w komediodramacie Łukasza Grzegorzka pt. „Córka trenera”.

Twórcy „Córki trenera” o Braciaku jako głównym bohaterze, myśleli od samego początku. Łukasz Grzegorzek – reżyser i współscenarzysta, nie miał wątpliwości, że tę rolę powinien zagrać właśnie Jacek Braciak.


Braciak wielokrotnie swoimi przejmującymi kreacjami pokazywał widzom szeroki wachlarz umiejętności. Wybitne role w takich filmach jak „Wołyń”, „Kler”, „Róża”, „Drogówka” czy „Edi” unaoczniają, że jest jednym z najwybitniejszych polskich aktorów, nie bojących się wyzwań.


W„Córce trenera” Jacek Braciak wciela się w postać Macieja Korneta, archetypicznego ojca nastoletniej Wiktorii i jednocześnie jej trenera tenisa. Skupiony na celu i konsekwentnie do niego dążący, skrupulatnie realizuje plan: ścisła dieta, wycieńczające treningi, sto procent koncentracji. W tych precyzyjnych zamierzeniach i ambicjach trochę się gubi, zapominając o tym co tak naprawdę jest najważniejsze.


Jest to pierwsza główna rola Jacka Braciaka. Zmienił się do niej diametralnie – wyrzeźbił sylwetkę oraz ostrzygł włosy na zapałkę (sylwetka została, włosy odrosły). Przez niemal rok przed wejściem na plan filmu „Córki trenera” aktor ćwiczył 5 razy w tygodniu ćwiczenia ogólnorozwojowe i tenis. Nagroda we Wrześni pokazuje, że wysiłek opłacił się, a widzowie uwielbiają jego bohatera.

Upalne lato. Maciej Kornet (Jacek Braciak) podróżuje po Polsce wraz z 17-letnią córką Wiktorią (Karolina Bruchnicka). Od wielu lat są tylko we dwoje, zawsze razem. Ich trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym. Ona jest jego oczkiem w głowie, córeczką tatusia i jego wielką chlubą. Chciałby aby była najlepsza. On jest dla niej całym światem. Do czasu, gdy dołącza do nich Igor (Bartłomiej Kowalski), dobrze zapowiadający się zawodnik, którego Maciej Kornet zacznie trenować. Dzięki niemu Wiktoria otworzy się na nowe doznania. Pierwszy papieros, pierwszy kieliszek alkoholu, pierwsza miłość. Cała trójka wyruszy w długą podróż rozklekotanym vanem, podczas której każdy będzie chciał osiągnąć swój cel.


Pełna dyskretnego humoru historia o poszukiwaniu własnej drogi.

 

CÓRKA TRENERA w kinach od 1 marca 2019 r.


 

MR
AKSON Dystrybucja
Ostatnia aktualizacja:  23.01.2019
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Kreatywna Europa: Spotkanie informacyjne komponentu Media
Spotkanie z autorami książki o Wytwórni Filmów Oświatowych
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll