PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Od ponad ośmiu lat warsztaty filmowe FEST FILM LAB odbywają się w różnych miastach świata, oferując uczestnikom profesjonalną wiedzę z różnych dyscyplin filmowych. Po Londynie, Berlinie, Lizbonie, Nowym Jorku i Abu Dhabi przyszedł czas na Warszawę. 23-24 lutego 2019 roku odbędą się równocześnie dwa warsztaty - scenografii z Allanem Starskim oraz finansowania produkcji filmowej z Paulem Millerem. Stowarzyszenie Filmowców Polskich jest partnerem wydarzenia, w związku z czym jego członkowie mogą skorzystać z 40% zniżki przy zapisach na warsztaty.
Warsztaty z Allanem Starskim obejmą przekrój tematów z zakresu scenografii, począwszy od dyskusji nad storyboardem i zależności pomiędzy reżyserem, operatorem obrazu i scenografem, po analizę wybranych zagadnień na konkretnych przykładach, m.in. wybór palety kolorów i praca z kolorem ("Plac Waszyngtona"), specyfika pracy przy filmach biało czarnych ("Korczak", "Lista Schindlera"), przełożenie kontekstu emocjonalnego reżysera na wizualny styl filmu (porównanie „Pianisty” i „Listy Schindlera”) czy realizacja filmu historycznego z dekoracjami powstałymi w całości w studiu filmowym ("Oliver Twist").

Allan Starski, fot. materiały prasowe.

Paul Miller, niezależny producent (nominowany do Oscara za film „Na granicy”, a do Złotych Globów za „Ludzi z bronią”) poprowadzi warsztaty wokół zagadnienia realizacji i finansowania filmu z punktu widzenia producenta kreatywnego. Począwszy od przygotowania dobrego pitchingu (zarówno na potrzeby scenarzysty/reżysera, jak i potencjalnych inwestorów), poprzez kwestie związane z nabywaniem i udzielaniem praw autorskich oraz różnych źródeł finansowania filmu, po plan marketingu i dystrybucji. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję z pierwszej ręki poznać różnice pomiędzy rolą producenta kreatywnego w Europie i w Stanach oraz uzyskać feedback dotyczący ich własnych projektów.

Paul Miller, materiały prasowe.

Warsztaty odbędą się w Warszawie w dniach 23-24 lutego. Spotkania prowadzone będą w języku angielskim. Obowiązują wcześniejsze zapisy online: regularna cena każdego z warsztatów to 499,99 euro; członkowie Stowarzyszenia Filmowców Polskich mogą skorzystać z 40% zniżki i dokonać rejestracji w cenie 295,00 euro. Oferta jest ważna dla pierwszych pięciu osób lub do wyczerpania miejsc.

Wydarzenie organizowane jest przez FEST – Associação Cultural, działającą od 2004 roku organizację pozarządową poświęconą edukacji filmowców i promocji niezależnej twórczości filmowej.

Więcej szczegółów na temat programu każdego z warsztatów można uzyskać na stronie internetowej www.filmlab.fest.pt. W sprawie rejestracji ze zniżką organizatorzy proszą o kontakt mailowy pod adresem filmlab@fest.pt.
AK
FEST – Associação Cultural
Ostatnia aktualizacja:  15.01.2019
Zobacz również
Wiesław Zdort nie żyje
Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2019
Scroll