PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  11.01.2019
Już od dziś w kinach w całej Polsce można obejrzeć film „Underdog” Macieja Kawulskiego, historia upadku i powrotu na szczyt zawodnika MMA.
„Polskie kino potrzebuje filmów sportowych, a 'Underdog' jest krokiem w odpowiednim kierunku” – napisał Dawid Muszyński na portalu Naekranie.pl.  Na uznanie zasługuje też wybitna obsada. „Lubos (…) wygląda w tym filmie tak, jakby czekał na tę rolę. A to przekłada się na odbiór tej postaci. 'Kosy' nie sposób nie lubić, nie kibicować mu, nie przeżywać jego perturbacji. W 'klatce' też robi niezłe wrażenie u boku legendy MMA Mameda Khalidova” – napisał w swojej recenzji dla Interia.pl Artur Cichmiński.  Według Szymona Piórka z redakcji „Przeglądu Sportowego”: „Film spotkał się z ogromnym uznaniem i aplauzem publiczności”. Michał Dziedzic z Wp.pl dodaje: „MMA to walka, krew, pot i łzy. Dodatkowo reżyser dorzuca sceny seksu i sporą ilość humoru. Brzmi jak udany piątkowy wieczór, prawda?”. Liczba rezerwacji w kinach potwierdza, że widzowie od dawna czekali na taki film, jak "Underdog"! Jak stwierdza dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska: „To będzie spory hit. Bo fani KSW pójdą masowo i wyjdą z kina zachwyceni. To będzie hit, bo tacy sceptycy jak ja wyjdą z kina uśmiechnięci”.


Borys „Kosa” Kosiński (Eryk Lubos) jest u szczytu formy. W walce życia ze swoim największym rywalem Denim Takaevem (Mamed Khalidov) popełnia błąd, który przekreśla jego karierę. Traci wszystko. To wydarzenie rozpoczyna serię upadków i wzlotów, a przede wszystkim zmusza go do tytanicznego wysiłku w walce o szacunek i miłość. - Wszystko w tym scenariuszu było dopracowane w najmniejszym szczególe, żeby pokazać prawdziwy świat MMA, taki, jaki jest naprawdę – powiedział Mamed Khalidov. – Pokazane są zarówno treningi i życie na ringu, jak i świat poza nim. Tak to właśnie wygląda, że raz możesz być na fali, a później na dnie. Ważne, żeby po tym upadku się podnieść.

MMA, czyli mieszane sztuki walki, to sport, w którym zawodnicy walczą w klatkach i używają każdej dozwolonej techniki, by pokonać przeciwnika. To sport, który budzi emocje i kontrowersje, a jednak w Polsce ma ogromną rzeszę fanów. Każda gala gromadzi tysiące ludzi, transmisje oglądają miliony widzów. W filmie będzie można zobaczyć ten świat, tak jak widzą go zawodnicy.


W fabule filmu oprócz Eryka Lubosa i Mameda Khalidova pojawią się: Aleksandra Popławska, Tomasz Włosok, Janusz Chabior, Jarosław Boberek, Emma Giegżno, Mariusz Drężek. Dla Mameda Khalidova, międzynarodowego mistrza KSW w wadze półciężkiej z 2009 oraz w wadze średniej z 2015 roku, występ w filmie to debiut aktorski.

Partnerem i konsultantem produkcji jest Federacja KSW, lider europejskiego rynku MMA. Na swoim koncie ma 50 gal na światowym poziomie, ponad 300 zawodników i milionowe oglądalności transmisji telewizyjnych w Polsce i na świecie. Producentem filmu jest EKIPA – Ewa Lewandowska, Tomasz Mandes. Koproducentem - Telewizja Polsat i NEXT FILM, który jest również dystrybutorem filmu.
AK
Next Film
Ostatnia aktualizacja:  11.01.2019
Zobacz również
fot. Next Film
"Story" Studia Munka w konkursie 69. Berlinale
Przemówienie Olgierda Łukaszewicza nad grodem Kazimierza Kutza
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll