PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
1 stycznia do emisji trafił serial „Mrówka wychodzi za mąż” w reżyserii Michała Poniedzielskiego, według scenariusza Bartosza Wierzbięty – autora polskich dialogów do m.in. „Shreka” i „Madagaskaru”. Trzynastoodcinkowy serial animowany można oglądać na antenie Canal+.
Bohaterką serialu jest Mrówka, która mieszka w typowej, europejskiej metropolii i jest typową przedstawicielką młodego pokolenia europejskich kobiet z wyższym wykształceniem i ambicjami. Pracuje w korporacji, chodzi do kosmetyczki, na jogę, walczy z wyimaginowaną nadwagą, ogląda telewizję i czyta kolorowe magazyny. Wszystkie życiowe wysiłki angażuje w to by być niezależną, spełnioną zawodowo, piękną i szczęśliwą. Nieświadomie jednak marzy o wielkiej miłości, może nawet dzieciach i rodzinie. Seria rozpoczyna się w momencie, kiedy Mrówka zdaje sobie z tego sprawę i postanawia się zakochać. Jednak co w teorii wydaje się łatwe, w praktyce graniczy z niemożliwością.


Za reżyserię serialu odpowiada Michał Poniedzielski – reżyser animacji i autor kultowego „Filmu, że mucha nie siada”. Głosu tytułowej Mrówce udzieliła Marta Dylewska, a muzykę skomponował nagradzany kompozytor – Łukasz Targosz. Serial jest skierowany do widzów nastoletnich i dorosłych. „Mrówka wychodzi za mąż” ma na koncie pierwsze sukcesy międzynarodowe - serial nagrodzono nagrodą dla najlepszego serialu w kategorii nastolatkowie na prestiżowym festiwalu telewizyjnym Cartoons on the Bay.


Producentem serialu jest Animoon. „Mrówka wychodzi za mąż” powstała dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w koprodukcji z Grupą Smacznego, FINA, Studiem Spot, Kancelarią LSW – Leśnodorski, Ślusarek i Wspólnicy, Bartoszem Wierzbiętą i Michałem Poniedzielskim.
AK
Animoon
Ostatnia aktualizacja:  7.01.2019
Zobacz również
fot. Animoon
Już tylko kilka dni na zgłoszenie filmu na Festiwal Animocje
Znamy wyniki badań filmowych kompetencji uczniów
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll