PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Najnowszy film animowany Tomka Popakula „Acid Rain” zakwalifikował się do udziału w sekcji Voices Short prestiżowego Festiwalu Filmowego w Rotterdamie. Producentem filmu jest Animoon (Piotr Szczepanowicz i Grzegorz Wacławek) w koprodukcji z FINA, przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Festiwal Filmowy w Rotterdamie jest jednym z największych i najbardziej prestiżowych festiwali filmowych na mapie festiwali filmów niezależnych i eksperymentalnych. Voices Short jest sekcją, w której co roku pokazywane są najciekawsze filmy opowiadające wyraziste i dotykające ważnych tematów historie. Filmy w krótkometrażowej sekcji Voices Short są nagradzane nagrodą publiczności. Pokaz „Acid Rain” w Rotterdamie będzie światową premierą filmu.

„Acid Rain” to opowieść o niecodziennym spotkaniu gdzieś w Europie Wschodniej. Młoda ucieka z domu, jak najdalej od szarej miejscowości. Początkowa ekscytacja podróżą autostopem opada, gdy ląduje na obrzeżach miasta w środku nocy. Na moście spostrzega postać balansującą niebezpiecznie na barierce. Tak poznaje Chudego - trochę niezrównoważonego dziwaka. Chudy mieszka w kamperze, którym jeździ załatwiając niekoniecznie legalne sprawunki. Młoda postanawia zabrać się z Chudym. Ich wspólna droga prowadzi w coraz dziwniejsze rejony, a między nimi szybko zawiązuje się nienazwana więź.

Tomasz Popakul jest absolwentem PWSFTviT w Łodzi. Zrealizował kilka filmów z czego dyplomowy "Ziegenort" - był pokazywany na wielu międzynarodowych festiwalach i zdobył liczne nagrody na całym świecie – m.in. Grand Prix festiwalu w Oberhausen. Popakul wziął udział w programie rezydencji Animation Artist in Residence Tokyo organizowanym przez Japan Image Council (JAPIC) gdzie zrealizował film "Czerń".

48. edycja Festiwalu Filmowego w Rotterdamie odbędzie się w dniach 23 stycznia – 3 lutego 2019. Pełny program festiwalu zostanie ogłoszony na początku stycznia.

Więcej informacji o festiwalu tutaj. 
AK
Polish Shorts/Animoon
Ostatnia aktualizacja:  17.12.2018
Zobacz również
fot. Animoon
Film Commission Poland włączone w struktury PISF
Kulig, Pawlikowski, "Jeszcze dzień życia" i "Zimna wojna" z EFA!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll