PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
NIEPODLEGŁOŚĆ
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
Niepodległość
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Barton FILM, producent filmu „Prawdziwe życie aniołów”, ogłasza jednoetapowy konkurs na projekt logotypu promującego film. Przyjmowanie zgłoszeń trwa od 10 grudnia 2018 roku do 14 stycznia 2019 roku, a ogłoszenie wyników nastąpi do 23 stycznia na profilu filmu serwisie społecznościowym Facebook.
Zadaniem Konkursu jest wyłonienie Autora (lub zespołu Autorów), który przedstawi najlepszy projekt logotypu promującego film (czcionka elementy graficzne, kolorystyka). Zwycięski projekt, który stanie się oficjalną identyfikacją graficzną filmu powinien cechować się kreatywnością, jasnością przekazu nawiązującą do tematyki filmu oraz funkcjonalnością (logotyp zostanie wykorzystany na wielu nośnikach reklamowych podczas kampanii promującej film). Konkurs ma charakter otwarty. Każdy z uczestników może przygotować dwie propozycje, które powinny zostać przesłane do 14 stycznia 2019 roku na adres: klaster@film.krakow.pl. Zwycięzca otrzyma nagrodę w postaci 1 000zł brutto.

Regulamin konkursu znajduje się na prawdziwezycieaniolow.plO filmie:
Czy miłość może być lekiem nawet w beznadziejnych sytuacjach? Adam, sławny aktor, mężczyzna z typowymi kłopotami męskiego wieku średniego i trudnościami odnalezienia sensu życia, dostaje udaru i traci kontakt ze światem. Lekarze stawiają katastrofalną diagnozę, ale jego kochająca żona nie poddaje się, cierpliwie i z wielką determinacją walczy o jego zdrowie oraz o ich miłość.

W roli głównej Krzysztof Globisz - aktor rzeczywiście wychodzący z afazji po niedawno przebytym udarze. „Prawdziwe życie aniołów” to film o tym, że kiedy stracisz wszystko, co wydawało się dla ciebie istotne, odkrywasz, że są sprawy ważniejsze. W roli żony Adama - Kinga Preis.  W filmie zobaczymy też m.in. Annę Dymną.

- Latem 2014 roku Krzysztof Globisz przeszedł rozległy udar mózgu – mówi o filmie reżyser Artur Więcek „Baron”. - Przez wiele miesięcy był na granicy życia i śmierci, a lekarze nie dawali zbyt wielkich nadziei. Wyszedł jednak z tego i powoli, ale uparcie wracał do zdrowia i zawodu. Przez cały ten czas jego chorobie, zmaganiom i tragedii, która go spotkała, towarzyszyła żona Agnieszka. To także dzięki niej wszystkie jego sukcesy były i są możliwe. Powyższe fakty są źródłem i inspiracją naszego filmu. Scenariusz jest oczywiście artystyczną wizją, ale w dużej mierze opiera się na wydarzeniach, które rozegrały się naprawdę. W jego powstawaniu istotną rolę odegrała Agnieszka Globisz, stąd niektóre sytuacje, dialogi i słowa są autentyczne, zaistniały i wybrzmiały w realnym życiu. Choć film jest zapisem choroby i podejmuje bardzo trudną tematykę, która, na pierwszy rzut oka, może wydawać się dość przygnębiająca, jest to w istocie opowieść o miłości. Tylko prawdziwa i sprawdzona w boju miłość może bowiem sprawić, że w ogóle wychodzimy z takich doświadczeń w miarę cali i niepokonani. Postać Agnieszki, jej uczucie, wiara, pomimo wszelkich przesłanek, jej poświęcenie i wytrwałość, zarówno w filmie, jak i w prawdziwym życiu, jest przejawem czegoś niezwykłego, rzadkiego i naprawdę pięknego. Także udział w filmie Globisza, aktora, którego możliwości werbalne, ale i fizyczne po udarze mózgu są ograniczone, sam w sobie jest wydarzeniem szczególnym i niespotykanym w profesjonalnym filmie fabularnym. Co jednak najważniejsze - Krzysztof jest wciąż tym samym, absolutnie świadomym i rozumiejącym cały proces twórczy aktorem, będącym w stanie stworzyć bardzo ciekawą i oryginalną kreację samego siebie. A jego historia, poprzez swoją autentyczność, wiarygodność i swój pokrzepiający charakter, dla wielu ludzi, nie tylko tych na zakręcie, może stać się źródłem siły i znakiem nadziei. I dlatego warto ją opowiedzieć.”

Premiera filmu zapowiedziana jest na luty 2020 roku.  
AK
Barton Film
Ostatnia aktualizacja:  10.12.2018
Zobacz również
fot. Barton Film
Zbiórka na rehabilitację Kazimierza Kutza
Bilety po 12 złotych podczas Święta Kina już 15 i 16 grudnia
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2019
Scroll