PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Film Raúla de la Fuente i Damiana Nenowa wraca z Budapesztu z nagrodą dla Najlepszego Pełnometrażowego Filmu Animowanego (Best Feature Animation Award) na Anilogue International Animation Festival. To kolejne wyróżnienie dla obrazu, który na język animacji przełożył prozę mistrza reportażu, Ryszarda Kapuścińskiego. Już wkrótce „Jeszcze dzień życia” powalczy o Europejską Nagrodę Filmową.
Film został oparty na książce "Jeszcze dzień życia", która opisuje prawdziwe wydarzenia z Angoli w 1975 roku oraz na wywiadach i materiałach archiwalnych.

- Fascynowała nas tajemnica człowieka, który widział już osiem wojen, stał przed plutonem egzekucyjnym, a teraz pcha się w sam środek angolańskiego chaosu, w sytuację bez wyjścia – to wszystko, co po portugalsku nazywa się „confusão”. Wyprawa do Angoli zmienia Kapuścińskiego – z reportera staje się pisarzem. To bardzo filmowa historia. Animacja pozwoliła nam na zbudowanie zupełnie nowego obrazu, ucieczki w przenośnię, wizję rozpadającego się świata. I tylko gdzieniegdzie zdecydowaliśmy się pokazać zdjęcia, które polski reporter przywiózł z Afryki – sugestywne, oddające piekło tamtej wojny – opowiadają o projekcie reżyserzy obrazu, Damian Nenow i Raúl de la Fuente.

"Jeszcze dzień życia" miał swoją światową premierę na tegorocznym festiwalu w Cannes. Nagroda dla Najlepszego Pełnometrażowego Filmu Animowanego na Anilogue International Animation Festival w Budapeszcie to kolejne wyróżnienie dla długometrażowej animacji Damiana Nenowa i Raúla de la Fuente. Na swoim koncie ma już m. in.: Honorowe Wyróżnienie Jury Festiwalu Animacji Filmowej w Annecy, Nagrodę Publiczności i Follower dla najbardziej popularnego filmu na włoskim festiwalu Biografilm w Bolonii oraz Nagrodę Publiczności Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastian. Film otrzymał aż pięć nominacji do Europejskich Nagród Animacji (Emile Awards) oraz jest nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Pełnometrażowy Film Animowany.
AK
Platige Image
Ostatnia aktualizacja:  3.12.2018
Zobacz również
fot. Next Film
PISF przyznało środki na produkcję filmów
Konkursu im. Andrzeja Munka w Szkole Filmowej w Łodzi
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll