PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Kto z nas nie chciał być superbohaterem? Jako dzieci marzyliśmy by latać, mieć super-moce, które pomogłyby nam w kontaktach z lokalnym gangiem oraz na sprawdzianie z matmy.
Iga, 11 letnia bohaterka filmu „Iga” też marzy o tym, by być superbohaterką. W rzeczywistości jest przeciętną dziewczynką, w przeciętnej szkole z przeciętnym życiem… Ale czy na pewno? Jej uporządkowane i niczym nie wyróżniające się życie zmienia się drastycznie wraz z wiadomością o chorobie mamy. Ale jest też dobra wiadomość, Iga poznaje chorego na epilepsję Olka. Zaprzyjaźniają się. Razem wybiorą się w daleką podróż do Berlina, gdzie Iga spotka swoją idolkę Agnes i weźmie udział w castingu do jej programu, a Olek będzie szukał ojca.

To streszczenie nowego filmu dla dzieci i widowni familijnej, który produkuje Be Good Films, Magdalena Rychła. Reżyserką zostanie Maria Sadowska, znana z hitu "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". Pokolenie dzisiejszych 30. i 40. latków kojarzy Marię Sadowską z telewizyjnego show z lat 90. „Tęczowy Music Box”, a młodsi widzą w niej swoją idolkę z kilku sezonów popularnego „Voice of Poland”. - Maria jest utalentowaną piosenkarka, scenarzystką, reżyserką – jesteśmy przekonani, że wszystkie jej talenty wesprą realizację filmu dla widowni familijnej – mówi producentka.

- To pierwszy film, gdzie głównymi bohaterami nie są chłopcy! Nareszcie. Czekałam na scenariusz, który będzie mówił o tym jak ważne są dziewczynki i jaka drzemie w nich siła – mówi Marysia Sadowska.

Projekt filmowy budzi duże zainteresowanie w kraju i za granicą. Jego scenarzystka, Ewa Martynkien, autorka książek i seriali dla dzieci, przez ponad rok pracowała nad scenariuszem na warsztatach Kids Film Pro. Projekt prezentowany był na międzynarodowych targach w Rydze i Amsterdamie. Development filmu został dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Castingi rozpoczną się w 2019 roku, zdjęcia w 2020, premiera planowana jest na początek roku 2021.
AK
IKH Pictures Promotion/Be Good Films
Ostatnia aktualizacja:  20.11.2018
Zobacz również
fot. E.J. Foto
Aplikuj do funduszu The Wickers
Nabór wniosków do Łódzkiego Funduszu Filmowego edycja 2019 rozpoczęty
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll