PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Nagrodzona na tegorocznym Krakowskim Festiwalu Filmowym „Miłość bezwarunkowa” Rafała Łysaka będzie kolejną, piątą projekcją w ramach cyklu DOC LAB POLAND HOT SELECTION 2018, prezentującego najciekawsze filmy dokumentalne ostatnich lat. Film jest intymną opowieścią o relacji reżysera Rafała Łysaka z babcią. Był rozwijany w ramach programu DOC LAB POLAND . Producentami filmu są Jacek Bławut i Victoria Ogneva.
29 listopada, godz. 19.00
Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21, Warszawa
Wstęp wolny. Po projekcji organizatorzy zapraszają na spotkanie twórcami filmu.


MIŁOŚĆ BEZWARUNKOWA, 2018, 40 min.
Czy porozumienie między 80-letnią skrajnie religijną kobietą i jej wnukiem gejem jest możliwe? Czy są w stanie przekroczyć swoją wiarę i przekonania w imię miłości?
Jest to osobista historia Rafała, reżysera filmu. Od dzieciństwa wychowywała go babcia Teresa, którą traktuje jak drugą mamę. Dla Teresy rodzina jest najważniejszą wartością w życiu. Jej mąż od wielu lat nie żyje, córka wyprowadziła się z miasta, siostra żyje swoim życiem, więc całą swoją miłość i uwagę skupiła na Rafale, ukochanym wnuku... do momentu, kiedy powiedział jej o swoim homoseksualizmie. Ta wiadomość złamała jej serce.
Poznając partnera Rafała, jego przyjaciół i rówieśników, Teresa powoli zaczyna zmierzać drogą ku zrozumieniu i akceptacji Rafała. On również podejmuje próbę zrozumienia babci, choć są tak różni. Starają się pokonać przepaść między pokoleniami. Czy uda im się odkryć siebie na nowo? 
Film miał swoją premierę w Konkursie Polskim na tegorocznym 58. Krakowskim Festiwalu Filmowym, gdzie zdobył główną nagrodę Złotego Lajkonika. W listopadzie będzie także prezentowany w konkursie Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych IDFA w Amsterdamie, gdzie odbędzie się jego premiera międzynarodowa, oraz na 28. Festiwalu Mediów „Człowiek w zagrożeniu” w Łodzi.

Scenariusz i reżyseria: Rafał Łysak, zdjęcia: Rafał Łysak, udźwiękowienie: Piotr Pliszka, montaż: Piotr Wójcik, muzyka: Rafał Łysak, kierownictwo produkcji: Victoria Ogneva, producent: Jacek Bławut, Victoria Ogneva, współpraca produkcyjna: Magdalena Borowiec, produkcja: Produkcja Filmów Jacek Bławut

DOC LAB POLAND HOT SELECTION to cykl pokazów najciekawszych i najbardziej nagradzanych polskich filmów dokumentalnych ostatnich lat i spotkań z twórcami. Pierwsza projekcja („Królowa ciszy” Agnieszki Zwiefki”) odbyła się w grudniu 2016 roku, w 2017 roku organizatorzy zorganizowali 6 projekcji, między innymi filmów „Najbrzydszy samochód świata” Grzegorza Szczepaniaka, „Badjao. Duchy z morza” Elizy Kubarskiej i „Miss Holocaust” Michaliny Musielak. Tegoroczne HOT SELECTION otworzył 12 września pokaz laureata Festiwalu IDFA, filmu „Call me Tony” w reżyserii Klaudiusza Chrostowskiego. Drugim prezentowanym w ramach cyklu filmem był nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji „Książę i Dybuk”, trzecim – obsypany nagrodami „Over the limit” Marty Prus. W listopadzie organizatorzy pokazali dwa nowe dokumenty Marcina Sautera: „Żalanasz. Pusty brzeg” i „Urosłam kiedy spałaś”. Cykl jest częścią programu Doc Lab Poland Warsaw Days, wspartego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, w ramach którego podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego zostały też zorganizowane warsztaty dla filmowców i wykłady otwarte dla szerszej publiczności.

DOC LAB POLAND to największy w Polsce program dla profesjonalnych dokumentalistów, łączący konsultacje merytoryczne projektów filmowych z prezentacjami dla potencjalnych partnerów: producentów, dystrybutorów, agentów sprzedaży. W 2018 r. w DOC LAB POLAND wzięły udział w sumie 24 projekty dokumentalne w fazie developmentu lub montażu, reprezentowane przez zespoły składające się z reżysera i producenta. Dodatkowym, ważnym elementem programu był market koprodukcyjny organizowany dla kolejnych ok. 40 producentów z Polski i zagranicy. W ramach publicznych prezentacji oraz marketu koprodukcyjnego podczas tegorocznego Krakowskiego Festiwalu Filmowego odbyło się ok. 800 indywidualnych spotkań branżowych. Uczestnicy programu otrzymali nagrody o łącznej wartości 86 tys. zł.

W grudniu zostanie ogłoszony nabór na piątą edycję programu.
AK
DOC LAB POLAND
Ostatnia aktualizacja:  16.11.2018
Zobacz również
fot. DOC LAB POLAND
„Kler” widziało już ponad 5 milionów widzów
Polska i Ukraina - wspólny głos uczestników międzynarodowych warsztatów
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll