PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Kompozytor muzyki filmowej Paweł Górniak otrzymał prestiżową nagrodę Hollywood Music in Media Award.
Muzyk był już nagradzany w kilku prestiżowych konkursach. Na swoim koncie ma między innymi przyznawaną przez Production Music Associacion w Santa Monica The Mark Award czy FMF Young Talent Award. Jest także laureatem konkursu organizowanego w ramach festiwalu Transatlantyk, Young Composer Award. Tym razem jego nazwisko było wymieniane w towarzystwie tak znakomitych kompozytorów jak Hans Zimmer, Max Richter czy Alexandre Desplat, którzy również otrzymali w tym roku nominacje do Hollywood Music in Media Awards.

Muzykę Pawła Górniaka można usłyszeć m. in. w animacji Jakuba Grygiera, „Empsillnes”, oraz w grach wideo i trailerach, jak choćby „Allies in War” czy „Die for Valhalla!”. Pracował również przy wielkich krajowych produkcjach, m.in. przy jednym z najchętniej oglądanych polskich filmów ostatniej dekady, „Listach do M3”.

Prestiżową nagrodę Hollywood Music in Media Award otrzymał za muzykę do trailera „Crossfire 2”, wyprodukowanego przez Platige Image dla koreańskiego producenta gier komputerowych, Smilegate. Zwiastun w reżyserii Damiana Nenowa (współreżyser "Jeszcze dzień życia") będzie promował grę „Crossfire HD” na rynku azjatyckim. Muzyka pełni w nim szczególną rolę, a sam trailer ma teledyskowy charakter.


- Jestem absolutnie przeszczęśliwy. To ogromne wyróżnienie dostać tak prestiżową nagrodę, gdzie w innych kategoriach, ale na tej samej scenie, odbierały ją wcześniej takie postacie jak Alexandre Desplat, Max Richter czy Justin Timberlake. Cieszę się z pracy dla Platige Image i mam nadzieję, że przyjdzie mi pracować częściej nad takimi projektami i w tak dobrej atmosferze – mówi kompozytor, Paweł Górniak.

Hollywood Music in Media Awards (HMMA) przyznaje nagrody w kategoriach muzyki filmowej, telewizyjnej, do gier wideo, reklam i trailerów. Na liście jej laureatów można znaleźć największe nazwiska kompozytorów ostatnich lat. Uroczysta gala wręczenia nagród odbywa się co rok w Los Angeles.

Platige Image wyprodukował wiele nagradzanych trailerów do gier, współpracując z twórcami z całego świata. Warto wymienić tutaj chociażby oskarowy duet reżyserski Françoisa Alaux i Hervé’a de Crécyta, który zrealizował razem z Platige Image trailer do słynnej gry Ubisoftu, „Skull and bones”, czy Takeshiego Nouze, autora pełnometrażowego animowanego prequela do gry „Final Fantasy XV”. W filmie wyprodukowanym dla legendarnego studia Square Enix głosów postaciom użyczyli Aaron Paul, Lena Headey i Sean Bean. Firma co rok realizuje projekty cinematic trailers na największe targi gier w Los Angeles, E3.
AK
Platige Image
Ostatnia aktualizacja:  16.11.2018
Zobacz również
fot. Platige Image
Pokaz dokumentu "Ofiara pionków"
26.EnergaCAMERIMAGE. „Eter” jako lekcja dotycząca istoty dobra i zła
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll