PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Film „Dotknięcie Anioła” otrzymał nagrodę dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego KinoDuel, który po raz pierwszy odbył się w dniach 26 – 28 października 2018 roku w Moskwie.
Reżyser Marek Tomasz Pawłowski oraz producentka Małgorzata Walczak, dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz organizatorów Festiwalu, osobiście wzięli w nim udział i spotkali się z widzami po seansie. Dyskusja była bardzo emocjonująca i jak wszystkie spotkania z publicznością podczas tego Festiwalu, miała żywą i serdeczną atmosferę, sprzyjającą wymianie poglądów na temat historii i kultury różnych krajów.

Festiwal KINODUEL to nowość na festiwalowej mapie filmowego świata. Impreza powstała z inicjatywy Mariny Wiatkiny. Film „Dotknięcie Anioła” wywarł spore wrażenie na rosyjskiej i międzynarodowej publiczności oraz na 9-osobowym jury, pochodzącym z Rosji, Hiszpanii i Indii. Jest to 41- sza nagroda dla filmu, który był polskim kandydatem do dokumentalnego Oscara w 2015 roku.             
         
Przejmująca historia Henryka Schoenkera, narratora filmu „Dotknięcie Anioła”, nie od razu spotkała się z ciepłym przyjęciem na świecie. Fenomenalny bohater dzieli się z widzem bolesną historią przetrwania rodziny przez sześć lat wojny dzięki pomocy Polaków. Autentyzm tej historii poraża każdego na świecie. „Archicollage” - język filmowy autora Marka Tomasza Pawłowskiego, rozwijany na przestrzeni kilkunastu lat, ciekawi widzów ze wszystkich zakątków świata. Gdy amerykańska kapituła filmowa, związana z redagowaniem portalu filmowego IMDB zwróciła uwagę na Pawłowskiego nazywając go „polskim wizjonerem sztuki dokumentu” i zaliczając obraz „Touch of an Angel” do stu najważniejszych filmów, jakie powstały o Holocauście, posypały się zaproszenia do konkursów różnych festiwali. Dziś film ma za sobą ponad 300 pokazów na wszystkich kontynentach.

Producentem wiodącym filmu jest Małgorzata Walczak, Zoyda Art Production, w koprodukcji z Telewizją Polską, Westdeutscher Rundfunk, ze wsparciem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Fundacji Współpracy Polsko- Niemieckiej oraz programu Media/ Kreatywna Europa.   

6 grudnia 2018 roku odbędzie się kolejny pokaz filmu, tym razem w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie.
AK
Zoyda Art Production
Ostatnia aktualizacja:  6.11.2018
Zobacz również
fot. Zoyda Art Production
Program 23. Forum Kina Europejskiego CINERGIA
Filmowe Zaduszki 2018
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll