PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  17.10.2018
17 października Kraków na 10 dni stanie się wielkim planem zdjęciowym dla kilkuset filmowców z całego świata. W Polsce będą się uczyć nowego modelu produkcji, który jest tematem przewodnim Plenerów Film Spring Open. W działaniach wspomoże ich Cinebus - mobilne studio filmowe zaprojektowane i zbudowane przez organizatora wydarzenia, Fundację Film Spring Open.

Plenery Film Spring Open od początku swojego istnienia wyróżniają się programem edukacyjnym biorącym pod uwagę najnowsze rozwiązania w branży audiowizualnej, jak i najwyższej klasy sprzętem filmowym, którego możliwości mogą testować uczestnicy warsztatów. Tegoroczny plan szkoleń oraz wybór gości specjalnych Plenerów zdecydowanie podkreśla ten kierunek działania organizatorów. Krakowskie Przegorzały, gdzie odbędzie się 13. edycja warsztatów, będą poligonem doświadczalnym w rzeczywistości wirtualnej, rozszerzonej i mieszanej.


Neil Corbould, fot. Filip Błażejowski


Goście specjalni z Londynu, James Edward Marks i Chris Szkoda z DoubleMe, zaprezentują wirtualny hologram, z którym po raz pierwszy w Polsce będzie można porozmawiać. Ich system 3D capture o nazwie HoloPortal™ przekształca wideo 2D w dynamiczne modele 3D w czasie rzeczywistym. Międzynarodowy zespół Unit 9 zaprezentuje swoje projekty VR i AR.

 


O efekty specjalne zadba dwukrotny zdobywca Oscara, Neil Corbould (Grawitacja, Gladiator),który poprowadzi grupę twórczą testującą w praktyce efekty specjalne w produkcjach niskobudżetowych. Dla entuzjastów optycznych i mechanicznych efektów to  niezwykła szansa na poznanie warsztatu pracy specjalisty nr 1 w świecie SFX. Laureatka Oscara, Ewa Puszczyńska (Ida, Zimna Wojna) opowie o realiach debiutu na dzisiejszym rynku filmowym.


Od Aleksandry Przegalińskiej z MIT - Massachusetts Institute of Technology w Bostonie, światowej sławy specjalistki w dziedzinach tożsamości w rzeczywistości wirtualnej i humanoidalnej sztucznej inteligencji, dowiemy się, czy sztuczna inteligencja może być kreatywna.


Jak co roku, młodych fascynatów kina i nowych technologii czekają pokazy najlepszych polskich filmów i spotkania z ich twórcami, a także warsztaty, wykłady, prezentacje i realizacja projektów audiowizualnych aż w 22  grupach twórczych. Do Przegorzał przyjadą m.in.: Marek Koterski, Kamil Polak, Laila Pakalnina, Marcin Koszałka, Borys Lankosz, Fabian Rozenkranz, Kobas Laksa, Jagoda Szelc czy Adrian Panek.

 

Więcej informacji:


http://filmspringopen.eu/pl/

MR
Film Spring Open
Ostatnia aktualizacja:  17.10.2018
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Ruszyły zapisy na Biennale College Cinema – Virtual Reality
"Kler" z kasowym otwarciem w Wielkiej Brytanii i Irlandii
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll