PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  15.10.2018
15 października rozpoczęła się trzecia, ostatnia sesja programu dla profesjonalnych dokumentalistów DOC LAB POLAND 2018. Potrwa 4 dni. Obejmuje indywidualne i grupowe konsultacje projektów filmowych oraz otwarte dla publiczności wykłady. Wszystkie wydarzenia odbywają się w ramach 34. Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Jak co roku, najważniejszym elementem trzeciej sesji jest omawianie projektów filmów dokumentalnych, rozwijanych przez uczestników. Podczas konsultacji w grupie i indywidualnych spotkań z tutorami prezentują oni nowe materiały i to, jak rozwinęły się ich filmy od pierwszych spotkań DOC LAB POLAND w kwietniu. Projekty konsultują Lidia Duda – reżyserka i scenarzystka, laureatka wielu prestiżowych nagród, m.in. dwukrotnie Złotego Lajkonika na Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz Bartek Konopka – reżyser i scenarzysta, laureat licznych festiwali filmowych, nominowany do Oscara za krótkometrażowy film dokumentalny „Królik po berlińsku”.


Wykład dotyczący festiwali filmowych jako szansy na finansowanie i dystrybucję filmów poprowadzi Tereza Simikova - szefowa platformy koprodukcyjnej CPH DOX Forum. Tereza Simikova weźmie też udział w indywidualnych konsultacjach projektów rozwijanych w ramach DOC LAB POLAND. W tym roku uczestnicy DOC LAB POLAND będą też mogli skorzystać z porad Katarzyny Kosickiej-Polak, partnera i radcy prawnego z kancelarii MKZ PARTNERZY, specjalizującej się w prawie autorskim, szczególnie w temacie produkcji filmowej. Konsultacje będą dotyczyły np. prawa do wykorzystania materiałów archiwalnych, ochrony wizerunku bohatera, praw autorskich czy umów na dystrybucję filmu.


Trzecim elementem sesji są otwarte dla publiczności wykłady na tematy szeroko rozumianego filmu dokumentalnego. W tym roku dotyczyć będą narracji i bohatera filmu dokumentalnego, świata festiwali filmowych i crowdfundingu.


Wykład o Virtual Reality w ramach 3. Sesji DOC LAB POLAND 2017


OTWARTE WYKŁADY TRZECIEJ SESJI DOC LAB POLAND 2018

Bohater w filmie dokumentalnym: rzeczywistość, a dramaturgia filmu. Wykład Lidii Dudy.
Poniedziałek, 15 października, godz. 12:00

 


Podczas ilustrowanego fragmentami filmów wykładu Lidia Duda opowie o relacjach dokumentalisty z bohaterem, o odpowiedzialności, jaką biorą na siebie filmowcy, przenosząc na ekran czyjeś historie, a także o różnicach między naturalnym biegiem wydarzeń w życiu, a dramaturgią filmu i granicach ingerencji dokumentalisty w rzeczywistość.


Lidia Duda - reżyserka i scenarzystka filmów i seriali dokumentalnych. Dwa razy otrzymała Grand Prix Złoty Lajkonik na Krakowskim Festiwalu Filmowego, za filmy „Herkules”(2005) i „Uwikłani”(2012). Jej filmy pokazywane były w konkursach na kilkudziesięciu zagranicznych festiwalach filmowych. Zdobywczyni Grand Prix m.in. w  Chicago, Nowym Jorku, Huston, Istambule, Meksyku, Moskwie, Banff, Kantonie i Pradze. Zdobywczyni Grand Press za „U nas w Pietraszach”. Początkowo związana z TVP.  Od kilkunastu lat pracuje jako wolny strzelec. Należy do Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Polskiej Akademii Filmowej, Gildii Polskich Reżyserów Dokumentalnych.

Universe of film festivals - how to explore it?. Wykład Terezy Simikovej (CPH Forum) w języku angielskim.

Środa, 17 października godz. 17:00


Tereza Simikova to szefowa CPH DOX Forum, platformy koprodukcyjnej jednego z najbardziej prestiżowych festiwali dokumentalnych na świecie, współpracująca z amerykańską organizacją CHICKEN & EGG, wspierającą kobiety działające w branży filmowej, poprzednio związana z prestiżowymi programami Dok Inkubator i East Doc Platform.

Ze słuchaczami podzieli się wiedzą i wieloletnim doświadczeniem dotyczącym funkcjonowania filmów dokumentalnych w świecie festiwali filmowych, od momentu pomysłu na film aż do zakończenia obiegu festiwalowego.

Wbrew powszechnemu mniemaniu, festiwale filmowe to nie tylko konkursy sztuki filmowej oraz czerwone dywany. To miejsca, czy wręcz instytucje, oferujące filmowcom platformy do pozyskiwania partnerów, promowania projektu na każdym etapie realizacji, aż wreszcie dystrybucji, tworzące międzynarodową sieć współpracy. Jak się poruszać w tej sieci, i jak wyglądają festiwale od kuchni - Tereza Simikowa opowie w środę w Kinotece.


Crowdfunding w filmie dokumentalnym. Wykład i case study Magdaleny Komur (Polak Potrafi) oraz Agnieszki Skalskiej (Koi Studio).

Czwartek, 18 października, godz. 17:00


Od czego zależy sukces w crowdfundingu? Jakie projekty mogą odnieść sukces? Jak się przygotować do crowdfundingu i jakie są najczęstsze błędy? W ramach wykładu przedstawiony zostanie proces przygotowywania i prowadzenia kampanii crowdfundingowych, zwłaszcza dla projektów filmowych. W drugiej części wiedza teoretyczna zostanie zderzona z doświadczeniami praktycznymi na przykładzie kampanii przeprowadzonej dla filmu „Mnich z morza”.

Magdalena Komur jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i opiekunką projektów w serwisach crowdfundingowych Polak Potrafi i Polak Pomaga.

Agnieszka Skalska jest specjalistką ds. PR, festiwali filmowych i developmentu filmowego w Koi Studio (wcześniej w Wajda Studio). Przygotowywała kampanie crowdfundingowe dla projektów filmowych – np. „Mnicha z morza” w reż. Rafała Skalskiego.


Na wszystkie wykład wstęp wolny. UWAGA! Ilość miejsc jest ograniczona! Prosimy o zapisywanie się kierując mail na adres: info@doclab.pl.


Trzecia sesja warsztatów rozwoju projektów dokumentalnych DOC LAB POLAND 2018 potrwa do 18 października. Odbywa się w ramach Warsaw Industry Days podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego.


DOC LAB POLAND 2018


DOC LAB POLAND to największy w Polsce program dla profesjonalnych dokumentalistów, łączący konsultacje merytoryczne projektów filmowych z prezentacjami dla potencjalnych partnerów: producentów, dystrybutorów, agentów sprzedaży. W 2018 r. w DOC LAB POLAND biorą udział w sumie 24 projekty dokumentalnych w fazie developmentu lub montażu, reprezentowanych przez zespoły składające się z reżysera i producenta. Dodatkowym, ważnym elementem programu był też market koprodukcyjny organizowany dla kolejnych ok. 40 producentów z Polski i zagranicy. W ramach publicznych prezentacji oraz marketu koprodukcyjnego w ramach tegorocznego Krakowskiego Festiwalu Filmowego odbyło się ok. 800 indywidualnych spotkań branżowych. Uczestnicy programu otrzymali nagrody o łącznej wartości 86 tys. zł.


Organizatorem DOC LAB POLAND jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, a głównym partnerem i współorganizatorem sesji krakowskiej – Krakowski Festiwal Filmowy. Program jest organizowany we współpracy z DOK Leipzig, najważniejszym niemieckim festiwalem filmów dokumentalnych, EDN - European Documentary Network, czeskim  Institute of Documentary Film oraz Warszawskim Festiwalem Filmowym. Partnerami edycji 2018 są: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Instytut Adama Mickiewicza i Culture.pl, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, HBO Europe, Creative Europe Desk Polska, FINA Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Centrum Łowicka, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Krakow Film Commission, Krakowski Klaster Filmowy, Mazovia Warsaw Film Commission, Mazowiecki Instytut Kultury, kancelaria MKZ Partnerzy, ColorOffOn, Lightcraft, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych. Partnerem Warsaw Days i DOC LAB POLAND Hot Selection jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.  Patronami Medialnymi są: Polish Docs, Film Pro, Film &TV Kamera, TVP Kultura.


Więcej na: www.doclab.pl


MR
DOC LAB POLAND
Ostatnia aktualizacja:  15.10.2018
Zobacz również
fot. materiały prasowe
„Astra” Michała Łubińskiego wygrywa drugi Pitching ANIMARKT
16. MFF Tofifest. Aktorki. Odkrycia
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll