PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Podczas trwającego ANIMARKT Stop Animation Forum odbyły się pitchingi projektów krótkometrażowych animacji lalkowych. Przedstawiamy kolejne siedem produkcji w trakcie realizacji.
W tym roku organizatorzy otrzymali więcej zgłoszeń. Komitet selekcyjny wybrał finałową pietnastkę, która została zaprezentowana podczas pitchingów 11 października. Przedstawiamy siedem kolejnych projektów:

„Prime Cuts” – reż. Marnik Loysen, Wielka Brytania
Detektyw-weganin Hopkins napotyka urzekającą Alibi, co wplątuje go w zagadkowe morderstwo z salami w roli głównej. Marnik Loysen jest miłośnikiem filmów noir, więc jego animacja w dużej mierze nawiązuje do tego rodzaju kina.

„Queen” – reż. Amin Malekian i Negareh Halimi, prod. Negareh Halimi, Iran
Animacja jest opowieścią o kobiecie, która została odizolowana od rzeczywistości i mieszka w swoim urojonym świecie niczym z bajki. Boi się wychodzić z domu. Jednak, gdy musi ratować córkę, zmuszona jest przezwyciężyć swoje strachy i wyjść z domu.

„Salvation Has No Name
” – reż. Joseph Wallace, prod. Loran Dunn, Wielka Brytania
15-minutowa animacja poklatkowa, będąca polityczną alegorią badającą szeroko rozpowszechniony temat ksenofobii i wiary. Wędrowna trupa cyrkowa zbiera się, żeby przedstawić filmową opowieść ludową o zawiedzionym księdzu, który zakochuje się w uchodźczyni, wywołując tym gniew swojej pogardliwej parafii.

Katrine Glenhammer podczas prezentacji projektu "Totem", fot. ANIMARKT.

See you soon” – reż. Jennifer Skarbnik Lopez, prod. Jennifer Skarbnik /Ela Chrzanowska, Meksyk/Polska
Film krótkometrażowy zainspirowany listem napisanym przed dziadka reżyserki, Ruwena, do jego siostry Haneczki po tym, co zobaczył w Polsce po zakończeniu II wojny światowej. Wspomniany dziadek, był polski Żydem (o nazwisku Skarbnik) z Białegostoku, który przeżył Holokaust. Autorka nie znała dziadka, ale list stał się też możliwością odkrycia swoich korzeni w Polsce. W projekt zaangażowała się polska producentka Ela Chrzanowska (ukończyła Łódzką Szkołę Filmowę).

„The Wings” – reż. Riho Unt, prod. Kerdi Oengo, Estonia
Oparta na korespondencji między bohaterem książki, wynalazcą Jaanem Tatikasem, stworzonym przez klasyka literatury estońskiej Eduarda Bornhohe'a, a duchem sławnego włoskiego człowieka renesansu, Leonardo da Vincim. Obaj mężczyźni chcieli dać człowiekowi skrzydła, aby mógł polecieć na nich w błękitne niebo.

  Thrown Away Book / Zapomniana książka”– reż. Agata Gorządek, prod. Wojciech Leszczyński (Likaon), Czechy/Polska/Słowenia/Słowacja
Film porusza tematy związane z samotnością i porzuceniem. Levi to człowiek, który próbuje poradzić sobie ze stratą najbliższych. Na ulicy znajduje starą, zniszczoną książkę, która w miarę rozwoju akcji ujawnia swoje magiczne właściwości, dając głównemu bohaterowi możliwość pożegnania się z najbliższymi, a tym samym możliwość domknięcia pewnego rozdziału w życiu. Autorka ukończyła Łódzką Szkołę Filmową na wydziale Animacji w 2011 roku z filmem „Nurek”. Po studiach pracowała nad wieloma animacjami poklatkowymi jako drugi reżyser (m.in. serial „Rodzina Treflików”), dyrektor artystyczny czy animatorka w rysunkowych produkcjach 2D. Obecnie pracuje jako wykładowca w Łódzkiej Szkole Filmowej praz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Uczy animacji poklatkowej, scenografii, wykonywania makiet oraz narracji.

Totem” – reż. Katrine Glenhammer, prod. Jonathan Langelund, Dania
Młoda rudowłosa kobieta z plemienia rzuca się bez zastanowienia do walki z ogromnym dzikiem, żeby go pokonać i uznać za swój symbol, jednak niebawem zostaje uwięziona w brzuchu bestii.

Więcej o ANIMARKT:
www.animarkt.pl
www.fb.com/animarktPL
www.instagram.com/animarkt

Organizatorem ANIMARKT Stop Motion Forum jest MOMAKIN (www.momakin.pl) – wielozadaniowy podmiot działający na rzecz popularyzacji i upowszechniania animacji, a także wspierania jej twórców w kraju i na arenie międzynarodowej.

Albert Kiciński
ANIMARKT Stop Motion Forum
Ostatnia aktualizacja:  12.10.2018
Zobacz również
fot. ANIMARKT
Skrytykuj.pl na 9. Festiwalu Kamera Akcja w Łodzi
WAMA: między godnością a konfliktem
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll