PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
4. Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM przyniesie wiele nowości i niespodzianek. Wprawdzie program wydarzenia pozostaje jeszcze owiany tajemnicą, jednak znamy już niepodważalnie mocny punkt Festiwalu. Przedpremierowo w Świdnicy w ramach Konkursu Głównego pokazana zostanie „Córka trenera” – film, który w kinach pojawi się dopiero w marcu 2019 roku. Historia wyreżyserowana przez Łukasza Grzegorzka została bardzo ciepło przyjęta podczas premiery na tegorocznym MFF Nowe Horyzonty. W głównych rolach: Jacek Braciak jako trener oraz Karolina Bruchnicka – córka trenera.
"Córka trenera" to pełna dyskretnego humoru historia o poszukiwaniu własnej drogi. Maciej Kornet wybiera się w wakacyjną podróż po Polsce wraz 17-letnią córką Wiktorią. Od wielu lat żyją tylko we dwoje, są nierozłączni. Trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym, w których bierze udział Wiktoria – wielka chluba ojca trenera. Ich mały, bezpieczny świat zostaje zaburzony, kiedy Maciej bierze pod swoje skrzydła młodego, dobrze zapowiadającego się zawodnika. Podopieczny szybko nawiązuje kontakt z Wiktorią, łączą ich wspólne doznania: pierwszy papieros, alkohol, pierwsza miłość. Od tej pory podróżują rozklekotanym vanem we troje, a każdemu przyświeca inny cel. To może oznaczać tylko jedno – zmiany w stabilnej i zamkniętej małej rodzinie Wiktorii i Macieja.

Film, autorem zdjęć do którego jest Weronika Bilska, był jedną z najbardziej oczekiwanych polskich premier tego roku. Dlatego podczas SPEKTRUM organizatorzy nie poprzestaną wyłącznie na pokazie „Córki trenera”, ale zgodnie z motywem przewodnim tegorocznej edycji, jakim jest prezentowanie filmu #odkuchni, zadbają o spotkanie z twórcą. Publiczność Festiwalu porozmawia o kulisach pracy przy produkcji z tytułowym trenerem – Jackiem Braciakiem oraz filmową córką – Karoliną Bruchnicką, która odwiedzi rodzinny Dolny Śląsk (wychowywała się w niedalekim Wałbrzychu).

SPEKTRUM odbędzie się w dniach 6-10 listopada w Świdnicy. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa nie tylko ze względu na staranną selekcję nastawioną na najciekawsze kino przyszłego sezonu – Świdnicę odwiedzi wielu interesujących gości.

Organizatorami pozostają niezmiennie Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Wrocławska Fundacja Filmowa. Wydarzenie finansowane jest ze środków Miasta Świdnica i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
AK
Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM
Ostatnia aktualizacja:  8.10.2018
Zobacz również
Msza Święta w intencji Andrzeja Wajdy
„Dotknięcie Anioła” z nagrodą w Hiszpanii
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2019
Scroll