PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Wykorzystanie animacji lalkowej w grach i komunikacji marketingowej to temat przewodni konferencji ANIMARKT Talks, która odbędzie się w Łodzi w piątek, 12 października, w ramach wydarzenia ANIMARKT Stop Motion Forum.
ANIMARKT Talks to jednodniowa konferencja dająca uczestnikom szansę lepszego poznania globalnego rynku animacji. Jej prelegentami są doświadczeni praktycy, od lat obecni w branży animacji.

Nowa gra w stop motion i kreatywna kampania LEGO

Johan Oettinger, będący samoukiem, wielokrotnie nagradzany reżyser filmowy, do Łodzi przyjedzie z dwoma prezentacjami. W pierwszej z nich opowie o Vokabulantis – grze platformowej zrealizowanej w technice animacji lalkowej. Jej bohaterami jest dwoje zakochanych w sobie dzieci: Karla i Kurt, którzy przebywając blisko siebie, nie są w stanie wydusić nawet słowa. Stają oni przed wyzwaniem uratowania rozpadającego się świata słów i języka, zanim ten zniknie. W przeciwnym razie nigdy już nie będą w stanie wyrazić miłości, jaką czują do siebie. Tematem przewodnim drugiej prezentacji Johana będzie opierająca się na animacji poklatkowej kampania LEGO Classic – Kreatywna Narracja. Kampania ta przemieniała opowieści wymyślane przez dzieci w animacje realizowane z wykorzystaniem klocków LEGO. Oettinger pokaże cały proces tworzenia tej kampanii – od pomysłu aż do wdrożenia.

Animacja poklatkowa w reklamach – jak współpracować z klientami i agencjami?

Branża reklamowa rządzi się swoimi prawami, czego twórcy animacji nie zawsze są świadomi. Chris Randall, dyrektor kreatywny brytyjskiego Second Home Studio, opowie o blaskach i cieniach pracy z agencjami i klientami przy projektach reklamowych, a także jej praktycznych aspektach. Second Home Studio zdobyło wiele nagród BAFTA oraz Royal Televison Society we wszystkich typach animacji. Skupieni w studiu artyści cieszą się opinią grupy tworzącej innowacyjne i niezwykłe animacje poklatkowe dla każdego odbiorcy. Obecnie studio pracuje nad serią dla przedszkoli na zamówienie kanału CBeebies (BBC).

Na ANIMARKT Talks nie zabraknie też twórców z Polski. Ceniony w kraju i na świecie duet kreatywny Kijek/Adamski podzieli się swoim bogatym doświadczeniem w wykorzystywaniu animacji poklatkowej w komunikacji marketingowej. Reżyserzy od lat pracują na szeroko pojętym polu wideo, animacji i grafiki. Szczególnie zainteresowani są tymi obszarami twórczości, na których wymienione dziedziny przenikają się wzajemnie. Nieustannie eksperymentują w poszukiwaniu nowych środków wyrazu.

Animacja poklatkowa – czas na ewolucję?

Konferencja ANIMARKT Talks będzie także okazją do zobaczenia nowatorskiej technologii SMODO, która łączy klasyczną animację lalkową z innowacyjną techniką przechwytywania ruchu (motion capture). O idei przyświecającej tworzeniu tej technologii, jak i możliwych jej zastosowaniach opowie pomysłodawca SMODO – Grzegorz Wacławek, producent, reżyser, założyciel odnoszącego sukcesy studia Animoon.

Przed uczestnikami konferencji zaprezentuje się również Łódź Film Commission, zapewniająca kompleksową i profesjonalną pomoc producentom filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych zainteresowanych organizacją produkcji na terenie Łodzi. Komisja służy wsparciem przy poszukiwaniu lokacji oraz w kontaktach z kluczowymi dla przygotowania i realizacji filmu podmiotami. Łódź Film Commission jest również operatorem Łódzkiego Funduszu Filmowego. Swoją ofertę słuchaczom ANIMARKT Talks przedstawi też Centrum Technologii Audiowizualnych z Wrocławia, miejsce umożliwiające realizację wszystkich etapów profesjonalnej produkcji filmowej i TV. Tutaj wsparcie otrzymują zarówno doświadczeni, jak i początkujący twórcy, którzy dodatkowo mogą skorzystać z licznych warsztatów.

Kiedy i gdzie?

Konferencja ANIMARKT Talks odbędzie się jako część ANIMARKT Stop Motion Forum w piątek, 12 października, w kompleksie EC1 Łódź (sala konferencyjna). Udział w niej jest bezpłatny, organizatorzy wymagają jednak wcześniejszej rejestracji. Można jej dokonać poprzez stronę internetową www.animarkt.pl.

Program konferencji ANIMARKT Talks – PIĄTEK, 12.10.2018

10:30 - 11:00        SMODO – przyszłość animacji
11:15 - 11:35        Łódź Film Commission – prezentacja
11:50 - 12:30        Vokabulantis – nowa gra wykonana techniką poklatkową
12:35 - 13:05        Second Home Studio – jak współpracować z klientami i agencjami?
13:20 - 14:00        LEGO® Classic – kreatywna narracja – studium przypadku
14:15 - 15:00        Animacja poklatkowa w komunikacji marketingowej


Organizatorem ANIMARKT Stop Motion Forum jest MOMAKIN – wielozadaniowy podmiot działający na rzecz popularyzacji i upowszechniania animacji, a także wspierania jej twórców w kraju i na arenie międzynarodowej. Głównymi Partnerami wydarzenia są „EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi oraz Łódź Film Commission. Partnerem ANIMARKT i sponsorem nagród w pitchingu ANIMARKT zostało Centrum Technologii Audiowizualnych z Wrocławia. Partnerami są również: ASAF (Czechy), Mozinet (Węgry), Fest Anča International Animation Festival (Słowacja), Dragonframe, DitoGear, FestivalWhizz, Młodzi w Łodzi, Playade Sound, CITIA, Ale kino+ , Boutique Hotel’s, a także SPPA – Stowarzyszenie Producentów Animacji, Stowarzyszenie Filmowców Polskich oraz Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych. ANIMARKT jest dofinansowany przez Fundusz Wyszehradzki, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego  i współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.
AK
Momakin
Ostatnia aktualizacja:  4.10.2018
Zobacz również
Nabór do programu EKRAN+ 2019
Startuje pierwszy Giżycki Festiwal Filmowy
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll