PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Międzynarodowa koprodukcja (z polskim wkładem) „I odpuść nam nasze długi” w reżyserii Antonio Morabito zamknie 34. Edycję Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Film wejdzie do kin 26 października. W jednej z ról zobaczymy Jerzego Stuhra.
Guido (Claudio Santamaria), były technik komputerowy, nie może pozbierać się po tym, jak firma w której pracował ogłosiła bankructwo i zwolniła wszystkich pracowników. Samotny mężczyzna szybko popada w długi, a na domiar złego traci również kolejną pracę, którą podjął jako magazynier... Będąc na granicy wytrzymałości, ścigany przez wierzycieli, jedyne co przynosi mu pocieszenie, to wieczory w pobliskim barze, gdzie poznaje piękną barmankę Rinę (Flonja Kodheli), oraz rozmowy z zaprzyjaźnionym sąsiadem, Profesorem (Jerzy Stuhr), którzy pomaga Guido w najtrudniejszych chwilach, pożyczając mu pieniądze i wspierając słowem przy bilardzie, w który Profesor namiętnie grywa, wtajemniczając przy okazji Guido w swe rewolucyjne teorie polityczne i ekonomiczne.

Guido staje na skraju rozpaczy, gdy zostaje pobity przez nasłanych przez firmę windykacyjną mężczyzn. Nie widząc innego wyjścia z tej patowej sytuacji, postanawia zaproponować szefowi firmy windykacyjnej odpracowanie długu, na co ten przystaje. Przewodnikiem Guido po bezlitosnym świecie odzyskiwania długów zostaje Franco (znany z roli Rocco w filmie „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwieMarco Giallini), jeden z najskuteczniejszych windykatorów w Rzymie, który stosując niestandardowe metody wobec dłużników odniósł w branży wielki sukces, który przyniósł mu zarówno pieniądze, jak i pozycję.


Z początku Guido z trudem odnajduje się w środowisku Franco, jednak przyparty do muru przejmuje dość brutalne metody swojego mentora, a z czasem nawet zaczyna mu się podobać nowopoznany świat, w którym pieniądze nie stanowią już problemu, a drogie restauracje stają przed nim otworem. Widząc w nim godnego partnera, Franco zaprzyjaźnia się z Guido, zaprasza na rodzinną kolację, przedstawia swoją żonę (Agnieszka Żulewska)...

Pozornie życie Guida wraca na właściwe tory. Mężczyzna zakochuje się z wzajemnością w Rinie, zarabia dobre pieniądze, odzyskuje pewność siebie... Czy jednak w obliczu prawdziwych ludzkich dramatów, które tracą na znaczeniu w zderzeniu z bezwzględnymi zasadami rynku windykacyjnego, Guido będzie w stanie odnaleźć prawdziwe szczęście i miłość?

Dystrybutorem filmu jest Wistech Media. Film wejdzie do polskich kin 28 października 2018 roku.
AK
Wistech Media/Warszawski Festiwal Filmowy
Ostatnia aktualizacja:  3.10.2018
Zobacz również
fot. Netflix
Przedstawiamy jury 5. edycji WAMA Film Festival
Druga edycja konkursu Timecode AKCJA ANIMACJA
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2019
Scroll