PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
11 października w Kinie Nowe Horyzonty rozpocznie się 11. sezon Polish Cinema for Beginners - organizowanego w języku angielskim przeglądu najciekawszych dzieł polskiego kina. Jesienną odsłonę cyklu otworzy "Człowiek z magicznym pudełkiem", a gościem specjalnym pokazu będzie reżyser filmu - Bodo Kox.
Każda z edycji Polish Cinema for Beginners jest okazją, by pokochać polską kinematografię - tym razem jednak szansa ta będzie wyjątkowa. W programie zatytułowanego "Polish Love" sezonu znalazło się pięć najpiękniejszych stworzonych przez filmowców z Polski historii miłosnych. Podczas pierwszego spotkania widzowie przyjrzą się konwencji science fiction, a także współczesnej kondycji rodzimego kina: 11 października Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu odwiedzi ekscentryczny reżyser Bodo Kox, by porozmawiać z widzami o swojej najnowszej produkcji –  "Człowieku z magicznym pudełkiem", spektakularnym filmie z gatunku science fiction, łączącym komedię z melodramatem.

Do Warszawy przyszłości (jest rok 2030) przybywa dotknięty amnezją Adam (Piotr Polak). Chcąc zacząć życie od nowa, zatrudnia się w korporacji, gdzie poznaje nie tylko przedziwnego Bernarda (Sebastian Stankiewicz), ale i piękną Gorię (Olga Bołądź). Dziewczyna początkowo używa Adama tylko do krótkich wyładowań seksualnych, ale w zimnym futurystycznym świecie i ona zapragnie czegoś autentycznego. Tylko czy w zarządzanej przy pomocy strachu i technologii metropolii przyszłości ich uczucie może przetrwać? Film zwyciężył na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Fantastycznych w Trieście oraz zdobył nagrodę na festiwalu w Gdyni za muzykę Sandro di Stefano. Oprócz niej w filmie usłyszeć można też ikonę polskiego rocka – Korę.

Polish Cinema for Beginners to pierwszy w skali Polski program filmowy tak bezpośrednio zwracający się do publiczności niepolskojęzycznej. Formuła wrocławskiego przeglądu doceniona została przez Polski Instytut Sztuki Filmowej - cykl w 2016 roku nagrodzony został jako najlepszy projekt edukacyjny w kraju. Za koncepcję programową PCFB odpowiada Adam Kruk - krytyk filmowy, dziennikarz i filmoznawca, laureat Grand Prix w Konkursie o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka, członek FIPRESCI.
 
Pokaz otwarcia 11. sezonu Polish Cinema for Beginners odbędzie się 11 października o godzinie 19:00 w Kinie Nowe Horyzonty. Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na: PolishCinema.com.pl i facebook.com/PolishCinema. Na Polish Cinema for Beginners zaprasza Wrocławska Fundacja Filmowa, a wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Gminy Wrocław.
AK
Wrocławska Fundacja Filmowa
Ostatnia aktualizacja:  4.10.2018
Zobacz również
Startuje pierwszy Giżycki Festiwal Filmowy
Instrument Gwarancyjny dla sektorów kultury i kreatywnego programu Kreatywna Europa już w Polsce
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll