PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
"Zabawa zabawa" to najnowsze dzieło Kingi Dębskiej. Film autorki „Moich córek krów” został pierwszy raz zaprezentowany szerokiej publiczności. Film znalazł się w Konkursie Głównym trwającego właśnie 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie walczy o nagrodę główną – Złote Lwy.
- To film przekraczania granic. Dziękuję wszystkim aktorkom, bo bez waszej odwagi "Zabawa zabawa" nigdy by nie powstała - mówiła Kinga Dębska podczas konferencji prasowej. - Momentem, w którym zrozumiałam, że powinnam zrobić taki film, był czas, kiedy montowałam dokument "Aktorka" o Elżbiecie Czyżewskiej. Ona również zmagała się z tym problemem. Wygrała, a mimo to nie wybaczono jej, że miała czelność być alkoholiczką i się do tego przyznać - opowiadała reżyserka .Wydawało nam się, że jedna historia nie wyczerpie tego wszystkiego, co chcemy opowiedzieć. Tak naprawdę dla mnie te trzy bohaterki są jedną kobietą w różnym wieku. "Zabawa, zabawa" to historia jednej kobiety w trzech odsłonach" - zaznaczyła Dębska.

- Alkoholicy i alkoholiczki mają nasze twarze. Piją ludzie w każdym środowisku, alkohol jest wszędzie - na pocztach, w urzędach. Teraz pije się inaczej, ludzie się ukrywają, piją w domu, nikt nie wie o ich nałogu. Żyjemy w czasach wielkiej samotności, wielkiego stresu, wielkiego napięcia. W takim świecie żyjemy, płacimy za szybkość informacji naszym zagubieniem- powiedziała Agata Kulesza.fot. Borys Skrzyński/SFP 

„Zabawa zabawa” to trzy przeplatające się historie kobiet, mających problem z alkoholem, opowiedziane w charakterystycznym stylu Dębskiej, która – jak mało kto –  potrafi dotrzeć do serc widzów, tworząc „kino terapeutyzujące” – pełne emocji, wzruszeń i pełnokrwistych bohaterów. Poruszające i zabawne zarazem. W rolach głównych w filmie wystąpiły: Agata Kulesza, Dorota Kolak oraz Maria Dębska. Na ekranie towarzyszą im m.in.: Marcin Dorociński, Mirosław Baka, Przemysław Bluszcz, Jowita Budnik, Barbara Kurzaj, Marian Dziędziel oraz Tomasz Sapryk. Scenariusz filmu reżyserka napisała wspólnie z Miką Dunin, najsłynniejszą polską blogerką piszącą o kobiecym piciu. Został on doskonale udokumentowany i uwiarygodniony rozmowami z wieloma kobietami, zmagającymi się z nałogiem.


40-letnia prokurator Dorota (Agata Kulesza) pije, by – jak sama mówi – „nie zwariować”. Zasłaniając się immunitetem, ukrywa wszystkie wykroczenia popełnione „pod wpływem”. Skutecznie pomaga jej w tym mąż, znany polityk (Marcin Dorociński). Studentka Magda (Maria Dębska) lubi ostro imprezować, ale świetnie się uczy i ma super pracę, więc nikt nie robi jej z tego wyrzutów. Dla szanowanej chirurg – Teresy (Dorota Kolak) każdy pretekst jest dobry, żeby się napić. Alkoholu nie odmawia sobie nawet w pracy, w szpitalu dziecięcym, którego jest ordynatorem. Wkrótce, w życiu każdej z kobiet nastąpią wydarzenia, po których ich problem przybierze na sile. Czy wspierane przez rodziny i przyjaciół bohaterki zdążą go w porę pokonać?


Zdjęcia do filmu „Zabawa zabawa” były kręcone w Warszawie i w Płocku. Operatorem filmu jest Andrzej Wojciechowski, który współpracował z Kingą Dębską przy jej poprzednich filmach: "Moje córki krowy" i "Plan B". Za scenografię odpowiada Monika Sudół („Pitbull” – serial, „Na swoje podobieństwo”), za kostiumy wielokrotnie nagradzana na FPFF w Gdyni – Dorota Roqueplo („Listy do M. 3”, „Miasto 44”), a za charakteryzację Ewa Kowalewska ("Moje córki krowy", „Amok”, „Zgoda”).


 "Zabawa zabawa" trafi do kin 4 stycznia 2019 roku. 43 FPFF w Gdyni potrwa do 23 września.

Marcin Radomski/Gdynia
SFP
Ostatnia aktualizacja:  24.09.2018
Zobacz również
fot. Borys Skrzyński/SFP
43. FPFF: Jak realizować filmy historyczne w Polsce?
43. FPFF. Telewizje nie boją się ryzyka i poszukują odważnych projektów
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll