PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
„7 uczuć” to najnowszy film Marka Koterskiego. Podczas gdyńskiej konferencji po seansie z dziennikarzami rozmawiali m.in. Marek Koterski,Katarzyna Figura, Gabriela Muskała czy Misiek Koterski.
– Nie ujmując moim poprzednim filmom, bo wszystkie kocham jak dzieci, po raz pierwszy mam poczucie szczęścia.To mój najważniejszy film - mówił Marek Koterski podczas konferencji prasowej. Mam dwa życzenia: żeby film się spodobał moim aktorom i widzom – dodał. – Zawsze staram się zaryzykować wszystko w kolejnym filmie. Postawić stopę na niezdeptanej trawie. Czy w coś nie wdepnę, czy będzie grunt w miarę pewny, ja tego nie wiem. Ten film był najbardziej ryzykownym przedsięwzięciem w życiu (…) - Miałem poczucie, że zrobiliśmy coś więcej niż film, że aktorzy wnieśli taką nadwartość, jakiej się nawet nie spodziewałem. Poprzednio,mówiąc umownie, przynosiłem film w walizce na plan. Uważałem, że najlepiej przekażę intencje, jeżeli pokażę w sposób przerysowany, jak ja to widzę.
fot. Borys Skrzyński/SFP

W postać Adasia Miauczyńskiego po raz pierwszy wcielił się Michał Koterski, spełniając tym samym swoje wielkie aktorskie marzenie. Jego rodziców brawurowo zagrali Maja Ostaszewska i Adam Woronowicz. W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Marcina Dorocińskiego, Katarzynę Figurę, Małgorzatę Bogdańską, Gabrielę Muskałę, Roberta Więckiewicza, Andrzeja Chyrę, Tomasza Karolaka, Sonię Bohosiewicz, Joannę Kulig, Łukasza Simlata, Edytę Herbuś, Magdalenę Cielecką, Cezarego Pazurę i wielu innych artystów.

 

Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu wtedy emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca – jak się okazuje – beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji.

 

Operatorem filmu „7uczuć” jest nagrodzony w Gdyni za „Letnie przesilenie” Jerzy Zieliński, który z Markiem Koterskim współpracował przy jego ostatnim filmie „Baby są jakieś inne”. Scenografia to dzieło Przemysława Kowalskiego („Dzień świra”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”), zaś kostiumy i charakteryzacja – Justyny Stolarz („Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Służby specjalne”) i Tomasza Matraszka („Ostatnia rodzina”, „Volta”). Montażem zajmuje się również współpracująca na stałe z Markiem Koterskim – Ewa Smal.

 

Film wyprodukowany został przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (producent: Włodzimierz Niderhaus), w koprodukcji ze Studiem Produkcyjnym Orka Sp. z o.o. i dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Za dystrybucję w Polsce odpowiada Kino Świat.


Film wejdzie na ekrany kin 12 października.


 


43. FPFF w Gdyni potrwa do 23 września.

Marcin Radomski/Gdynia
SFP/Kino Świat
Ostatnia aktualizacja:  20.09.2018
Zobacz również
fot. Borys Skrzyński/SFP
43. FPFF: „Juliusz”, czyli komediowe kino środka
43.FPFF. "Wilkołak" wzięty w gatunkowy nawias
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll