PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Film "303. Bitwa o Anglię" miał swoją premierę 4 września w londyńskim VUE Cinema przy Leicester Square. Wydarzenie to uświetnili swoją obecnością: Milo Gibson, Iwan Rheon, Stefani Martini, Krystof Hadek, Emilly Whyatt, Rosie Gray oraz wielu innych gości, w tym także Ambasador Polski w Wielkiej Brytanii Arkady Rzegocki oraz piloci RAF biorący udział w bitwie o Anglię oraz wysocy rangą oficerowie RAF.
"303. Bitwa o Anglię", koprodukcja brytyjsko-polska, spotkała się z dobrym przyjęciem przez publiczność, czego dowodem może być fakt, że w  trakcie pokazów przedpremierowych sale zostały wypełnione po brzegi, a reakcje polonii na film w Wielkiej Brytanii były bardzo entuzjastyczne. O uznaniu dla filmu świadczą też pozytywne recenzje i artykuły w najbardziej poczytnych tytułach prasowych, takich jak „The Guardian” , Whatculture.com, czy Empireonline.com. Film od dzisiaj grany będzie na ponad 100 ekranach kin w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Aktorzy wraz z producentem i reżyserem, fot. Kino Świat 

Jest rok 1940. Władze i ludność Wielkiej Brytanii z rosnącym przerażeniem patrzą na inwazję niemieckiej armii na Europę. Rozpoczyna się bitwa o Anglię, w której doskonale wyszkoleni i doświadczeni piloci Luftwaffe zaciekle atakują alianckie samoloty RAFu. Z pomocą przybywają doborowi polscy lotnicy: Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Ferić i Witold „Tolo” Łokuciewski. To weterani, którzy pragną walczyć w obronie swojej ojczyzny nawet poza jej granicami. Początkowa nieufność Brytyjczyków musi ustąpić wielkiemu szacunkowi, jakim Anglicy zaczynają darzyć polskich pilotów. Tak powstaje Dywizjon 303 imienia Tadeusza Kościuszki, który okazał się najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w trakcie bitwy o Anglię. Bohaterom przypisuje się zestrzelenie ponad 120 niemieckich samolotów – to wynik, jakiego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu powietrznemu dywizjonowi.

MP
Kino Świat
Ostatnia aktualizacja:  11.09.2018
Zobacz również
fot. Kino Świat
W Krakowie powstaje komedia kryminalna "Napad"
Canal+ prezentuje teaser serialu "Nielegalni"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll