PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Po sukcesie zeszłorocznej edycji Warsaw Kids Film Forum stara się umocnić swoją pozycję na rynku, wzbogacając zarówno listę zaproszonych gości, jak i propozycje programowe. Forum odbędzie się w dniach 26-28 września w kinie Muranów w Warszawie.
Warsaw Kids Film Forum to pierwsze i jedyne międzynarodowe koprodukcyjne forum pitchingowe filmów i seriali telewizyjnych dla młodego widza odbywające się w Polsce. Wierzymy, że druga edycja WKFF z rozbudowanym programem będzie doskonałą okazją do odkrycia nowych, ciekawych projektów do produkcji, dystrybucji czy sprzedaży, a także nowych talentów scenopisarskich.

Forum odbędzie się w dniach 26-28 września w kinie Muranów w Warszawie przy al. Gen. Andersa 5. Pierwszy dzień tzw. Inspiration Day rozpocznie się od 6 prezentacji analiz oraz studiów przypadku poświęconych europejskim dziecięcym produkcjom filmowym i telewizyjnym, które odniosły wyróżniający je na rynku sukces. Maurice Wheeler z brytyjskiej agencji brandingowej Kids Industries opowie o tym, czym tak naprawdę jest społeczność fanów i jak bardzo jest ona istotna w budowaniu marki związanej z rozrywką dziecięcą i familijną. Następnie duet producentów ‒ Emil Larsson i Martin Jern ze szwedzkiego Dansk Skalle ‒ postara się odpowiedzieć na nurtujące wielu twórców oraz dystrybutorów pytanie o to, jak zbudować widownię kina dziecięcego oraz jak do niej trafić na przykładzie filmu "Pokój 213". Gerry Shirren związany z Cartoon Saloon ‒ irlandzkim studiem animacji, znanym z takich produkcji jak "Sekret Księgi z Kells" czy "Sekrety Morza" (obydwie nominowane do Oskara), opowie o największych sukcesach studia i o budowaniu jego marki.

Druga część prezentacji poświęcona będzie nowatorskim produkcjom dziecięcym. Riikka Takila z fińskiej telewizji publicznej YLE opowie o serialu komediowym dla młodzieży "Dragon Slayer 666", który odniósł ogromny sukces wiralowy wśród młodej widowni. Gisle Halvorsen, showrunner w norweskiej stacji telewizyjnej NRK odpowiedzialnej za produkcję m.in głośnego serialu młodzieżowego "SKAM", opowie, na przykładzie serialu "Zombielars", o tym jak utrzymać zainteresowanie młodego widza w świecie zdominowanym przez produkcje Netflixa i YouTube’a. Sekcja Inspiration Day zakończona będzie prezentacją nowerskiej producentki Ingvil Giske  o przykładach udanych produkcji dokumentalnych dla dzieci.

Pierwszego dnia odbędzie się również sesja pitchingów w ramach Giełdy Scenariuszy (Script Exchange). Jest to nowa propozycja programowa Forum, stworzona wspólnie ze Script Fiestą. W wyniku selekcji, wybranych zostało 8 scenariuszy, które ich autorzy będą mieli okazję zaprezentować przed gronem ekspertów i osób decyzyjnych.

Kolejne dwa dni będą poświęcone sesjom pitchingowym projektów filmów pełnometrażowych oraz seriali zarówno na wczesnym etapie rozwoju (Projekty w developmencie), jak i tych w produkcji (Work in progress). W tegorocznej selekcji znalazły się tytuły z 11 różnych krajów, w tym: Bułgarii, Chorwacji, Czech, Holandii, Indii, Izraela, Łotwy, Macedonii, Niemiec, Polski, Ukrainy.

Twórcy filmowi będą mieli okazję zaprezentowania swoich projektów przed gronem ekspertów z kraju i zagranicy: dystrybutorów, agentów sprzedaży, przedstawicieli stacji telewizyjnych oraz instytucji finansujących. Po pitchingach odbędą się indywidualne spotkania z producentami prezentowanych projektów. Obowiązuje uprzednia rezerwacja na stronie Forum. Wydarzenie zakończone będzie rozdaniem nagród przez partnerów Forum:

- Nagroda CeTA ‒ Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA nagrodzi 2 projekty, dając im możliwość postprodukcji w studio CeTA, na łączną kwotę 140 000 zł,
- Nagroda EAVE ‒ European Audiovisual Entrepreneurs zaprosi jeden z wybranych projektów do wzięcia udziału w jesiennych warsztatach marketingu filmowego (Eave Marketing Workshop) w Luksemburgu,
- Nagroda Financing Forum for Kids Content ‒ The Financing Forum For Kids Content (Malmö, Szwecja) nagrodzi najlepszą prezentację, zapraszając producentów do wzięcia udziału w Pitchingu podczas kolejnej edycji Forum w marcu w 2019 roku.

Dodatkowym punktem w programie są konsultacje scenariuszowe w ramach spotkań przy Stolikach Konsultantów. Stoliki Konsultantów to 40-minutowe, indywidualne spotkania z doświadczonymi konsultantami scenariuszowymi. W tym roku organizatorom zależało na zaproszeniu gości wyspecjalizowanych w różnych gatunkach filmowych, wychodząc naprzeciw potrzebom twórców zarówno produkcji fabularnych, serialowych, jak i tych, którzy pracują nad projektami z zakresu transmedia.

Więcej informacji o programie Warsaw Kids Film Forum na stronie: www.warsawkidsff.pl 
oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/kinodziecipro/ 

MP/AK
Warsaw Kids Film Forum
Ostatnia aktualizacja:  11.09.2018
Zobacz również
fot. Warsaw Kids Film Forum
Nominacje do talentów Trójki
Filmoteka Szkolna na 43. FPFF w Gdyni
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll