PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W dniach 26 – 31 sierpnia w Warszawie profesjonaliści z branży filmowej dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami tegorocznej edycji. Praca nad rozwojem projektów kontynuowana będzie w 2019 roku na warsztatach SOFA w Gruzji.
W Warszawie zajęcia i warsztaty poprowadzili:  Funa Maduka (Netflix Original Films), Anna Serner (dyrektorka Szwedzkiego Instytutu Filmowego), Vitalijus Zukas (producent filmowy specjalizujący się w projektach VR), Jowita Michalska (prezeska Fundacji Digital University), Robert Groß (dyrektor niemieckiej firmy postprodukcyjnej ACT), Cristian Nicolescu (dyrektor rumuńskiej firmy postprodukcyjnej Avanpost Digital Cube), Oliver Baumgarten (dyrektor programowy Festival Max Ophüls Preis), Ewa Puszczyńska (producentka, Opus Film), Christine von Fragstein (menadżerka projektów, konsultantka i trenerka) oraz Nikolaj Nikitin (dyrektor SOFA i delegat Berlinale). 

Ponadto od tego roku, oprócz istniejących do tej pory sesji w Warszawie i Tbilisi, warsztaty dla profesjonalistów z branży filmowej odbędą się także w Wilnie. W  dniach 11 – 15 września absolwenci warsztatów SOFA – School of Film Agents zaprezentują swoje projekty prywatnym i publicznym inwestorom w Wilnie. W litewskiej sesji weźmie udział pięciu „filmowych agentów” wyselekcjonowanych spośród uczestników wszystkich dotychczasowych edycji SOFA.

Na Litwie wybrani absolwenci SOFA: Iris Elezi (Albania), Miroslav Mogorovic (Serbia), Lizaveta Bobrykava (Białoruś), Inesa Ivanova (Litwa) i Dorina Oarga (Rumunia) będą mieli okazję przedstawić swoje projekty przedstawicielom prywatnych i  europejskich funduszy filmowych. Spotkania z inwestorami poprzedzone będą szkoleniem poprowadzonym przez Juliane Schulzei Thierry’ego Baujarda z Media DealsEuropejskiego Forum Inwestycyjnego.

 

Uczestnicy SOFY w Warszawie, fot.  Ali Ghandtschi


W wileńskiej sesji pitchingowej udział wezmą: Cathrin Frisemo (inwestor, Szwecja), Eugene Smyth (menedżer inwestycyjny w Dublic BIC VC Funds, Irlandia), Veikko Maripuu (współzałożyciel i partner zarządzający w Head Capital, Estonia), Robert Baliński (kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej, Polska) i Rolandas Kvietkauskas (dyrektor Litewskiego Centrum Filmowego, Litwa).

 

Program pilotażowy w Wilnie stanowi doskonałe uzupełnienie warsztatów SOFA w Warszawie i w Tbilisi. Celem sesji polskiej jest rozwój zgłaszanego projektu; część gruzińska poświęcona jest marketingowi; na Litwie z kolei absolwenci SOFA będą mieli szansę na przedstawienie swoich projektów finansistom i przedstawicielom europejskich fundacji publicznych. Bardzo cieszy nas fakt, że organizujemy nasze nowe warsztaty w Wilnie – mieście o tak bogatym życiu kulturalnym i prężnie rozwijającym się rynku filmowym. Jesteśmy wdzięczni naszemu głównemu partnerowi – Litewskiemu Centrum Filmowemu i niemieckiemu Ministerstwu Spraw Zagranicznych za spełnienie tego marzenia! – mówi o nowej inicjatywie dyrektor SOFA – School of Film Agents, Nikolaj Nikitin.

 

SOFA – School of Film Agents to jedyny w swoim rodzaju cykl warsztatów filmowych odbywających się w relacji mentor – uczeń. Przeznaczony jest dla twórców i koordynatorów innowacyjnych projektów, które odpowiadają na potrzeby europejskiego sektora audiowizualnego. Od zeszłego roku z programu korzysta także Izrael. Program sprzyja tworzeniu i wymianie międzynarodowej sieci kontaktów (networking) oraz informacji z zakresu nowych mediów. Jego beneficjentami są, pochodzący z Europy Środkowo-Wschodniej, Niemiec, Grecji, Izraela, Azji Środkowej i Kaukazu, twórcy i koordynatorzy innowacyjnych projektów „kickstartowych”, które powstają w odpowiedzi na potrzeby lokalnego sektora audiowizualnego. SOFA pomaga im m.in. w dalszym rozwoju koncepcji, wskazaniu odpowiedniego źródła finansowania oraz w znalezieniu sposobu na kontynuację projektu po wyczerpaniu środków inwestycyjnych i grantowych. SOFA to także okazja do wzmocnienia współpracy pomiędzy kluczowymi reprezentantami lokalnej i międzynarodowej branży audiowizualnej.

 

Wileńska sesja warsztatów SOFA – School of Film Agents sfinansowana jest przez Litewskie Centrum Filmowe i niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Organizatorzy pragną podziękować także pozostałym partnerom i sponsorom: Ministerstwu Kultury Litwy, Goethe-Institut Vilnius, Ambasadzie Niemieckiej w Wilnie, Burmistrzowi Wilna oraz Vilnius Film Office.

MR
SOFA
Ostatnia aktualizacja:  3.09.2018
Zobacz również
Biografia Krzysztofa Kieślowskiego z premierą na FPFF w Gdyni
43. FPFF: Gdynia Dzieciom po raz 15-sty
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll