PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Wielkimi krokami nadciąga pierwsza edycja Octopus Film Festival, jedynego festiwalu kina gatunkowego na Pomorzu. Na pięć dni, od 22 do 26 sierpnia, Stocznia Gdańska zamieni się w wielkie kino, a widzowie będą mogli wybierać spośród ponad 30 seansów, udać się na spotkania z zaproszonymi gośćmi i fascynujące wykłady, a także wziąć udział w darmowych wydarzeniach muzycznych – koncercie mistrza muzyki elektronicznej, Clarka, i afterze Segi Bodegi.

Najważniejszym cyklem festiwalu jest Nowe kino gatunkowe, w ramach którego wyświetlone zostanie siedem filmów, które w fascynujący sposób łączą gatunkowe inspiracje z autorską widzą, a które nie były wyświetlane w polskich kinach. W programie: oszałamiający wizualnie „Listopad”, niepokojące „Luz”, doskonała filmowa łamigłówka pod tytułem „Zwierzęta”, pustynne kino zemsty, czyli „Revenge”, epicki western „Wendeta”, niezwykle pomysłowy horror „Endless”, a także polska premiera slashera „Strażnik lasu”.


Plakat filmu "Luz", fot. Octopus Film Festival

Codziennie będą odbywały się jedyne w swoim rodzaju pokazy specjalne. W środę 22 sierpnia Krystyna Czubówna na żywo przeczyta legendarne „The Room”, w czwartek w ramach VHS Hell Live odbędzie się pokaz kultowego „Zardoza”, a później seans „Obcego” w zaaranżowanej specjalnie na tę okazję hali Plenum. Dzień później zombie opanują Centrum Handlowe Osowa w ramach pokazu „Świtu żywych trupów”, a w B90 odbędzie się seans niepokojącej Krainy Grzybów z udziałem twórcy. W sobotę 25 sierpnia przeniesiemy się do świata po apokalipsie, by przy WL4 Mlecznym Piotrze obejrzeć „Mad Maxa: na drodze gniewu”, a festiwal zamknie Seans Ukryty – jedyny pokaz, którego szczegóły do ostatniej chwili trzymane są w ścisłej tajemnicy.


Program uzupełniają: autorski cykl Michała Oleszczyka, Can’t Stop the Music: Najdziwniejsze musicale, zestaw fascynujących Dokumentów o historii kina, pokazy filmówWaleriana Borowczyka, arcydzieła włoskiego kina popularnego w sekcji Wymarłe gatunki, prezentowane przez Jacka Rokosza Najgorsze Filmy Świata i cykl filmów narkotycznych, czyli Hala odlotów.


Program i bilety dostępne pod adresem: http://www.octopusfilmfestival.com/program/ 

Regulamin biletów i karnetów: http://www.octopusfilmfestival.com/bilety/MP
Octopus Film Festival
Ostatnia aktualizacja:  24.08.2018
Zobacz również
fot. Octopus Film Festival
Nabór zgłaszeń na Euroshorts 2018
Zapisy na studia postprodukcyjne w PWSFTVIT
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll