PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Przedpremierowy pokaz najnowszej komedii producentów "Planety Singli" - "Juliusz" Alka Pietrzaka, odbył się podczas 45. edycji Ińskiego Lata Filmowego, gdzie został ciepło przyjęty przez festiwalową publiczność. W obsadzie pojawili się m.in. Wojciech Mecwaldowski, Jan Peszek, Anna Smołowik i Rafał Rutkowski. "Juliusz" wejdzie do kin 14 września 2018 roku.
"Juliusz" Alka Pietrzaka jest najnowszą komedia producentów "Planety Singli" - przeboju, który obejrzało w kinach blisko 2 miliony widzów. W tytułową rolę Juliusza wcielił się Wojciech Mecwaldowski, obok którego pojawiły się takie gwiazdy jak Jan Peszek, Anna Smołowik i Rafał Rutkowski, oraz Andrzej Chyra, Maciej Sturh i JerzySkolimowski. Scenariusz filmu współtworzyli polscy twórcy kabaretowi: Abelard Giza i Kacper Ruciński. 

Dyrektor 45. edycji Ińskiego Lata Filmowego, na której przedpremierowo został pokazany "Juliusz", podkreśla, że po raz pierwszy mamy do czynienia z tak świeżą i pełną doskonałych dialogów polską komedią — To film, na którym nie można się nudzić. Od pierwszych scen widzowie wrzuceni są w świat głównego bohatera, który niesie ze sobą momenty zaskoczeń. Z Juliusza śmiejemy się, Juliuszowi współczujemy, ale nade wszystko kibicujemy mu jak przyjacielowi. Film Aleksandra Pietrzaka to pierwsza od wielu lat polska komedia, w której akcja dzieje się nie tylko na poziomie wydarzeń, ale i ciętych, błyskotliwych dialogów. To także niezwykle udany debiut kina ze środowiskiem stand-uperów, który może wkrótce wyznaczyć nowy trend w rodzimej komedii — podkreśla Przemysław Lewandowski. Dodaje również, że wśród uczestników festiwalu nie było wątpliwości co do sukcesu, jaki czeka "Juliusza" - Publiczność 45. Ińskiego Lata Filmowego wypełniająca po ostatni skrawek salę kina Morena wystawiła filmowi jednoznaczną wysoką ocenę. Ma ona również nadzieję, że ich ukochany festiwal przyniesie „Juliuszowi” szczęście w drodze do ekrany w całym kraju.

Bohaterem filmu jest uporządkowany nauczyciel plastyki (Wojciech Mecwaldowski), którego głównym problemem w życiu jest ojciec (Jan Peszek) – nieustająco imprezujący artysta-malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie. Lekarstwem na bolączki bohatera wydawać się będzie przypadkowo poznana, beztroska lekarz weterynarii – Dorota (Anna Smołowik). Okaże się jednak, że prawdziwe problemy dopiero nadchodzą…

Premierowo zaprezentowano także jedną ze scen z najbardziej bezkompromisowej komedii tego roku:MP
Kino Świat
Ostatnia aktualizacja:  19.08.2018
Zobacz również
fot. Kino Świat
Producentka Filmowa - Maria Hirszbein
Pokaz dokumentu „Cel nieznany”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll