PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Już po raz szósty SOFA – School of Film Agents przyciągnie do Polski wybitnych specjalistów z branży filmowej. W dniach 26 – 31 sierpnia w Warszawie swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami warsztatów podzielą się m.in.: Funa Maduka (Netflix Original Films), dyrektorka Szwedzkiego Instytutu Filmowego – Anna Serner i producentka nagrodzonej w Cannes „Zimnej Wojny” – Ewa Puszczyńska.
W tegorocznej edycji warsztatów, udział wezmą również: Oliver Baumgarten (dyrektor programowy Festival Max Ophüls Preis), Robert Groß (dyrektor niemieckiej firmy postprodukcyjnej ACT), Jowita Michalska (prezeska Fundacji Digital University) i Cristian Nicolescu (dyrektor rumuńskiej firmy postprodukcyjnej Avanpost Digital Cube). Organizatorem i dyrektorem SOFA jest Nikolaj Nikitin, wieloletni delegat Berlinale.

W warsztatach SOFA mogą wziąć udział twórcy i koordynatorzy innowacyjnych projektów, które odpowiadają na potrzeby europejskiego sektora audiowizualnego. Od zeszłego roku z programu korzysta również Izrael. Do tegorocznej edycji zostali zakwalifikowani następujący uczestnicy:

Agnieszka Kruk z projektem „Find Your Story” (Polska)
„Find your story” to platforma internetowa, w której w sprzyjających warunkach wirtualnej rzeczywistości rozwijana będzie współpraca pomiędzy scenarzystami a twórcami filmowymi.

Eva Brazdžionytė z projektem „Women in Film and Television” (Litwa)
Organizacja „Women in Film and Television” ma na celu wspieranie kobiet w litewskim przemyśle filmowym poprzez m.in. promowanie ich działalności zawodowej na arenie lokalnej i międzynarodowej.

Victoria Leshchenko z projektem „FAQ film fest – festival on science and technologies” (Ukraina)
„FAQ” przedstawia cykl wydarzeń filmowych i wykładów z zakresu nauki i nowoczesnych technologii, które mają dostarczyć najbardziej prowokujących odpowiedzi na najbardziej aktualne pytania.

Marat Parkhomovsky z projektem „IFA Digital Experiences” (Izrael)
Platforma VOD, w której kolekcji znajdą się najważniejsze izraelskie produkcje filmowe – tak fabularne, jak i dokumentalne.

Róbert Vámos z projektem „Satellite Trailers” (Węgry)
Misją „Satellite Trailers” jest zwiększenie obecności produkcji z Europy Środkowo-Wschodniej na rynkach europejskich poprzez stworzenie i dostarczenie wysokiej jakości zwiastunów z tego regionu.

Natia Nikoleishvili z projektem „Post Production Platform” (Gruzja)
Platforma zrzeszająca profesjonalistów gruzińskiego sektora postprodukcji filmowej.

Więcej o uczestnikach tegorocznej edycji i ich projektach na:
www.joinsofa.org/projects-participants

***

SOFA – School of Film Agents to jedyny w swoim rodzaju cykl warsztatów filmowych odbywających się w relacji mentor – uczeń. Program sprzyja tworzeniu i wymianie międzynarodowej sieci kontaktów (networking) oraz informacji z zakresu nowych mediów. Jego beneficjentami są twórcy i koordynatorzy innowacyjnych projektów „kickstartowych”, które powstają w odpowiedzi na potrzeby lokalnego sektora audiowizualnego. SOFA pomaga im m.in. w dalszym rozwoju koncepcji, wskazaniu odpowiedniego źródła finansowania oraz w znalezieniu sposobu na kontynuację projektu po wyczerpaniu środków inwestycyjnych i grantowych. SOFA to także okazja do wzmocnienia współpracy pomiędzy kluczowymi reprezentantami lokalnej i międzynarodowej branży audiowizualnej. Dzięki temu z warsztatów szczególnie korzysta Polska, gdzie od wielu lat realizowany jest program.

SOFA – School of Film Agents jest wspólnym projektem Filmplus gUG (Kolonia) i Institute for Democratic Changes (Tbilisi). Przedsięwzięcie jest finansowane przez niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Program Kreatywna Europa – MEDIA Unii Europejskiej. Polska sesja w 2018 r. finansowana jest przez: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Mazovia Warsaw Film Commission. Ponadto odbywający się w dniach 1 – 6 kwietnia 2019 r. warsztat w Tbilisi zostanie sfinansowany przy wsparciu tamtejszych lokalnych i regionalnych partnerów i współpracowników. Organizatorzy pragną podziękować także pozostałym partnerom programu: Meeting Point Vilnius, Karlovy Vary IFF, Goethe-Institut, Odessa IFF, Palic EFF, EAVE i Israel Film Fund
MP
SOFA School of Film Agents
Ostatnia aktualizacja:  10.08.2018
Zobacz również
fot. SOFA
Archiwalne zdjęcia i aktorzy z filmu "Dywizjon 303. Historia prawdziwa"
Laila Pakalnina będzie uczyć na Plenerach Film Spring Open
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll