PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Laila Pakalnina, łotewska scenarzystka oraz reżyserka poprowadzi zajęcia w grupie filmu dokumentalnego podczas Plenerów Film Spring Open.
Laila Pakalnina ma na swoim koncie 38 filmów, w tym 28 dokumentów, oraz liczne nagrody i nominacje przyznane na festiwalach w Cannes, Wenecji, Berlinie, Locarno, Karlowych Warach, Rzymie i wielu innych. Dwukrotnie otrzymała nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej - za film dokumentalny "Dream Land" oraz za krótkometrażowy "Fire". Jej film "Świt" (Dawn) był kandydatem Łotwy do Oscara w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego w 2017 roku, a za zdjęcia do tego filmu Wojciech Staroń otrzymał w tym roku nagrodę Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych (Polish Society of Cinematographers – PSC). Laila poprowadzi zajęcia w grupie filmu dokumentalnego podczas Plenerów Film Spring Open.

Kadr z filmu "Świt", reż. Laila Pakalnina. , fot. Film Spring Open.

13. edycja międzynarodowych interdyscyplinarnych warsztatów audiowizualnych, oferująca co roku około trzystu uczestnikom wykłady, warsztaty, pokazy filmowe i spotkania z twórcami, oraz zapewniająca dostęp do nowoczesnych technologii i sprzętu do realizacji własnych filmów. Zapisy na Plenery trwają do 5 października.

Grupa filmu dokumentalnego to od lat jedna z najbardziej popularnych grup twórczych Plenerów. Przez 10 dni młodzi filmowcy będą intensywnie realizowali swoje filmy, zaczynając od szlifowania swoich pomysłów, po montaż zrealizowanych zdjęć. Uczestnicy biorący udział w warsztatach bez żadnego pomysłu, będą mieli szansę znaleźć temat już na miejscu, bo jak przekonuje Laila Pakalnina: „film czeka na nas tuż za rogiem”.

Oprócz praktycznej pracy nad swoimi filmami, młodzi dokumentaliści będą uczyć się prezentacji swoich pomysłów, oraz brać udział w konsultacjach, dyskusjach i pokazach zrealizowanych filmów.

- Nazywam swoją metodę „łowieniem w rzece czasu”. Jako że życie jest niezwykle utalentowanym bohaterem, po prostu ustawiamy kamerę, kompozycję obrazu i czekamy. A życie się dzieje. Film więc też się dzieje. Czasem od razu, czasem trzeba czekać wiele godzin, a czasem wiele dni. Ale się wydarzy – mówi o swojej pracy prowadząca grupę.
MP
Film Spring Open
Ostatnia aktualizacja:  10.08.2018
Zobacz również
fot. Film Spring Open
Wkrótce 6. edycja SOFA – School of Film Agents
Zobacz zwiastun filmu "Kler" Wojciecha Smarzowskiego
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll