PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W odpowiedzi na liczne prośby, organizatorzy ANIMARKT Stop Motion Forum podjęli decyzję o wydłużeniu terminu przyjmowania zgłoszeń do pitchingu ANIMARKT do 5 sierpnia 2018 roku.
W konkursie odbywającym się w ramach wydarzenia ANIMARKT Stop Motion Forum mogą wziąć udział projekty krótkometrażowych animacji i specjalnych odcinków telewizyjnych realizowanych w technice lalkowej. - Bardzo cieszy nas liczba otrzymanych w tym roku zgłoszeń i fakt, że napłynęły one nie tylko z Europy, ale też z Ameryki Łacińskiej i Azji. Na prośby twórców, którzy nie zdążyli z przesłaniem aplikacji w wymaganym terminie, postanowiłyśmy wydłużyć go o 5 dni – mówi Agnieszka Kowalewska, programerka ANIMARKT Stop Motion Forum. – Pitching ANIMARKT organizujemy dla twórców, aby stworzyć im szansę zaprezentowania siebie i swojej twórczości przed profesjonalistami z całego świata. Nasza decyzja nie mogła być inna – dodaje. 

Pitching ANIMARKT, fot. Momakin.

Jak zgłosić projekt?

Projekty zgłaszane do konkursu powinny znajdować się na etapie dewelopmentu i mieć mniej niż 26 minut. Natomiast animacja lalkowa powinna stanowić przynajmniej 80 procent filmu. Ważne jest to, aby projekt miał przynajmniej wstępną wersję scenariusza. Dodatkowym atutem zgłaszanego filmu będzie występowanie w nim wkładu artystycznego twórców (reżyser animacji, storyboardzista, autor projektów plastycznych, kompozytor, wykonanie znaczącej części animacji) pochodzących przynajmniej z jednego z następujących krajów: Polska, Słowacja, Czechy, Węgry, Niemcy, Ukraina, Litwa, Łotwa, Estonia. Regulamin Pitchingu znajduje się na stronie www.animarkt.pl/pitching . Zgłoszenie projektu następuje poprzez wypełnienie internetowego formularza, dostępnego pod adresem: www.bit.ly/2N1m5fi. Nowy termin przyjmowania zgłoszeń to 5 sierpnia 2018 roku.

Komitet Selekcyjny, specjalnie powołany na Pitching ANIMARKT, wybierze 15 projektów ze wszystkich nadesłanych zgłoszeń. Zostaną one zaprezentowane 11 października 2018 roku w ramach Pitchingu podczas wydarzenia ANIMARKT Stop Motion Forum. W skład Komitetu Selekcyjnego wchodzą: Agnieszka Niewadził (CeTA, Polska), Nikodem Szlęzak (CeTA, Polska), István Mráz (Mozinet Ltd., Węgry), Michał Podhradský (ASAF, Czechy), Andrej Gregorčok (Fest Anča, Słowacja), Agnieszka Kowalewska-Skowron (MOMAKIN, Polska) oraz Paulina Zacharek (MOMAKIN, Polska). Osobie odpowiedzialnej za zaprezentowanie projektu zostanie zapewniony hotel (7 noclegów) oraz zwrot do 80 proc. kosztów transportu (do 150 euro).

Spośród projektów, zaprezentowanych w czasie wydarzenia ANIMARKT, jury Pitchingu wyłoni trzech zwycięzców. Informacja o nagrodzonych projektach zostanie ogłoszona 13 października 2018 roku w trakcie Gali Zamknięcia Festiwalu Animacji LAL.KA. Nagrodami w konkursie jest aport rzeczowy Centrum Technologii Audiowizualnych w wysokości: 60 000 zł i 40 000 zł oraz inne nagrody, w tym akredytacja na targi Mifa 2019 oraz usługa postprodukcji dźwięku ufundowana przez Playade Sound Studio z Łodzi.

Przedstawiciele wybranych do Pitchingu projektów, jeszcze przed konkursem, wezmą udział w dwóch sesjach treningowych: sesji scenariuszowej z Wimem Vanackerem (producentem, reżyserem, konsultantem scenariuszowym i kierownikiem w European Short Pitch) oraz z autoprezentacji z Nancy Denny-Phelps (dziennikarką współpracującą z prestiżową grupą medialną AWN.com).

Pitching ANIMARKT, fot. Momakin.

O ANIMARKT Stop Motion Forum  

Pitching jest częścią ANIMARKT Stop Motion Forum - pierwszego w Europie Środkow-Wschodniej, skierowanego do profesjonalistów z branży filmowej i studentów, wydarzenia poświęconego animacji lalkowej. Trzecia edycja ANIMARKT odbędzie się w Łodzi w dniach 8-13 października 2018 roku. Oprócz Pitchingu, podczas wydarzenia odbędą się także prezentacje i studia przypadków cenionych profesjonalistów w sekcji ANIMARKT TALKS, oraz wykłady mistrzowskie i warsztaty z najwyższej klasy ekspertami w sekcji ANIMARKT MASTERS. . Wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach Forum mają na celu profesjonalizację branży i stworzenie platformy wymiany wiedzy i dobrych doświadczeń. Udział w wydarzeniach organizowanych w ramach ANIMARKT Stop Motion Forum jest bezpłatny. Informacje na temat wydarzenia publikowane są na stronach: www.animarkt.pl  oraz www.fb.com/animarktPL.

Organizatorem ANIMARKT Stop Motion Forum jest MOMAKIN (www.momakin.pl) – wielozadaniowy podmiot działający na rzecz popularyzacji i upowszechniania animacji, a także wspierania jej twórców w kraju i na arenie międzynarodowej. Partnerem wydarzenia i sponsorem nagród zostało Centrum Technologii Audiowizualnych z Wrocławia. Partnerami są również: ASAF (Czechy), Mozinet (Węgry), Fest Anča International Animation Festival (Słowacja), SPPA. ANIMARKT jest dofinansowany przez Fundusz Wyszehradzki, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.
MP
Momakin
Ostatnia aktualizacja:  1.08.2018
Zobacz również
fot. Momakin
43. FPFF: Kraków w Gdyni, czyli „KFF na fali”
Małgorzata Szumowska w jury festiwalu w Wenecji
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll