PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
17 lipca odbyła się inauguracja Fashion Film Fetish – jedynego w Polsce cyklu filmów poświęconych modzie, sztuce i designowi, który po raz pierwszy powstał we współpracy z dystrybutorem światowego kina Gutek Film oraz kultowym, stołecznym kinem Muranów. Podczas wydarzenia pokazano przedpremierowo dokument „McQueen”, na który wcześniej zapraszali sami reżyserzy.
Organizatorzy cyklu - manager artystyczna Dorota Tomaszewska oraz znany stylista fryzur i art director Sebastian Kobielski - w otoczeniu kolorowych ptaków „wyjętych" wprost z pokazów Alexandra McQueena witali tłumnie przybyłych gości i widzów w światłach otaczających kamer i błysków fleszy.

Podczas inauguracji i pierwszego w nowych wnętrzach panelu dyskusyjnego #BezTabu pojawili się Goście Specjalni ze świata mody w tym Marta Wojtal, Marta Siniło, Dagmara Radzikowska, Malwina Wędzikowska i Łukasz Jemioł.

Osią dyskusji były życie i twórczość Alexandra McQueena oraz niezależność artysty we współczesnym świecie mody. Wśród panelistów zawrzała emocjonująca dyskusja, dzięki czemu debata wniosła nowe spojrzenie na mechanizmy i zjawiska towarzyszące dzisiejszej modzie jako biznesowi, za którym stoją decyzje warte miliardy dolarów.

Wśród publiczności pojawili się prominenci polskiej mody i designu w tym m.in. Katarzyna Sokołowska, Robert Kupisz, Tamasz Pągowski jak również przedstawiciele młodego pokolenia show-biznesu piosenkarze i influencerzy: Sylwia Lipka, Artur Sikorski, Jeremi Sikorski, przedstawiciel Ambasady Brytyjskiej oraz dziennikarze, modelki, styliści, blogerzy oraz entuzjaści mody, sztuki i designu.
         
Po przedpremierowym pokazie długo wyczekiwanego przez światowe media i widzów przejmującego obrazu “McQueen”, miał miejsce spektakl “McQueen Dance Macabre” z udziałem topowych, polskich tancerzy. Ucharakteryzowani w duchu najgłośniejszych pokazów McQueena, z choreografią znanego z telewizyjnych show Tomasza Nakielskiego w rytm muzyki z ostatniego pokazu mistrza odprowadzili gości na FFF Coctail Party. Oficjalnym partnerem był Jameson Irish Whiskey, a barmani serwowali drinki inspirowane kolekcjami McQueena. Restauracja Hygge Warszawa przygotowała specjalne na ten wieczór menu koktailowych przekąsek.


Fot. Fashion Fim Fetish.

Inauguracja Fashion Film Fetish rozpoczęła stałą współpracę z Gutek Film i Kinem Muranów dzięki czemu cykl na stałe wpisuje się w kalendarz życia kulturalnego Warszawy.

Dzięki technologii live-streaming, widzowie w całej Polsce mogli w czasie rzeczywistym oglądać panel dyskusyjny - transmisja odbywała się na kanałach magazynu Viva oraz wszystkich partnerów i gości spotkania. Dalsze losy festiwalu będzie można śledzić na jego fanpage’u bądź Instagramie. Kolejna odsłona Fashion Film Fetish odbędzie się już jesienią.

AS
Fashion Film Fetish
Ostatnia aktualizacja:  27.07.2018
Zobacz również
fot. Fashion Fim Fetish
„Kartka z Powstania” – Powstanie Warszawskie w technologii VR
Filmy z Gdyni na 43. FPFF
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll