PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Twórca "Dnia Świra" kontynuuje opowieść o życiu Adama Miauczyńskiego w swoim najnowszym filmie "7 uczuć". Obraz został zakwalifikowany do Konkursu Głównego 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Tym razem w rolę tytułowego bohatera wcieli się Michał Koterski, syn reżysera. Ponadto w filmie wystąpi także plejada gwiazd polskiego kina, m.in. Marcin Dorociński, Andrzej Chyra, Robert Więckiewicz, Katarzyna Figura, Joanna Kulig, Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz, Sonia Bohosiewicz, Tomasz Karolak, Małgorzata Bogdańska, Gabriela Muskała, Łukasz Simlat, Edyta Herbuś, Magdalena Cielecka i Cezary Pazura. Premiera najnowszej produkcji o życiu Miauczyńskiego, odbędzie się w ramach Konkursu Głównego 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Warto podkreślić, że jest to już siódma nominacja do Złotych Lwów w karierze Koterskiego.

Michał Koterski i Maja Ostaszewska w filmie "7 uczuć", fot. Kino Świat.

Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu wtedy emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca – jak się okazuje – beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji. 

Zdjęcia do filmu zrealizował Jerzy Zieliński (nagrodzony w Gdyni za "Letnie przesilenie", który z Markiem Koterskim współpracował przy jego ostatnim filmie "Baby są jakieś inne". Scenografia to dzieło Przemysława Kowalskiego ("Dzień świra", "Wszyscy jesteśmy Chrystusami"), kostiumy - Justyny Stolarz, zaś charakteryzacja – Tomasza Matraszka. Montażem zajmuje się również współpracująca na stałe z Markiem Koterskim – Ewa Smal. Film został wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (producent: Włodzimierz Niderhaus), w koprodukcji ze Studiem Produkcyjnym Orka Sp. z o.o. i dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Za dystrybucję w Polsce odpowiada Kino Świat.

MP/AK
Kino Świat
Ostatnia aktualizacja:  27.07.2018
Zobacz również
fot. Kino Świat
Najlepsze animacje na 10. Krakow Summer Animation Days
43. FPFF: Legalna Kultura ogłasza konkurs filmowy - "Kultura zmienia świat na lepsze"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll