PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Fundacja Legalna Kultura, razem z Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, ogłaszają kolejną – piątą już – edycję Konkursu na spot zachęcający do korzystania z legalnych źródeł kultury i dbania w internecie o zasady etyczne, które obowiązują w codziennym życiu. Termin zgłaszania filmów trwa do 13 września 2018 roku.
Kultura ma misję zmiany świata i ludzi na lepsze. Jednak dziś sama kultura również potrzebuje wsparcia, zwłaszcza w świecie Internetu, którego znaczenie porównywane jest do wynalezienia druku przez Gutenberga. Z nowoczesnych technologii korzystają nie tylko uczciwi ludzie, ale także ci którzy w anonimowej rzeczywistości zarabiają na kulturze i korzystają z niej w nieuczciwy sposób. Przeciwstawiając się temu, promujmy świadome uczestnictwo w kulturze i korzystanie z niej zgodnie z wolą twórców, czyli z legalnych źródeł. Nie chodzi tu tylko o dobro samych twórców, ale o dobro nas wszystkich – słuchaczy, czytelników i widzów. Chodzi o wspólnotę twórców i odbiorców kultury, którzy nie istnieją bez siebie nawzajem.

To działanie ma także ogromne znaczenie dla jednej z najważniejszych dziedzin naszego życia - etyki.  W anonimowym świecie Internetu zanikają bowiem podstawowe wartości etyczne, jak szacunek i bycie fair wobec innych. A przecież w internecie nie stajemy się kimś innym.  Dobrze jest być fair w kulturze, to pomaga w pielęgnowaniu wartości.

Organizatorzy wydarzenia zapraszają do do udziału w Konkursie i wsparcia idei uczciwego korzystania z kultury. Jest to już 5. edycja Konkursu, w której uczestnicy tworzą krótki spot, zachęcający do korzystania z legalnych źródeł kultury i dbania w internecie o zasady etyczne, które obowiązują w codziennym życiu.

Spoty, mające charakter dzieła autorskiego, będą mogły zgłaszać osoby fizyczne lub prawne, a także zespoły twórców. Nie jest ważne, czy film zostanie nakręcony profesjonalną kamerą, czy telefonem komórkowym, dla organizatorów liczy się pomysł i sposób jego realizacji. Wszystkie materiały wykorzystane w filmie – muzyka, filmy, zdjęcia, książki, ilustracje, gry i inne – muszą pochodzić z legalnych źródeł i nie mogą naruszać praw autorskich i dóbr osobistych osób trzecich. 

Nadesłane prace oceniać będzie Jury podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, które przyzna następujące nagrody:

- I nagroda:  5 000 zł
- II nagroda: 2 500zł
- III nagroda: 1 500 zł

Oprócz tego laureaci  Konkursu będą mogli spróbować swoich sił na planie filmowym polskiej produkcji fabularnej. Nagrodzone filmy będą także prezentowane jako oficjalne spoty Legalnej Kultury w ramach programów edukacyjnych, podczas festiwali filmowych i innych wydarzeń kulturalnych, na stronach, i w serwisach społecznościowych Legalnej Kultury oraz w mediach.

Termin zgłaszania filmów upływa  13 września 2018 roku. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się podczas Gali Młodego Kina podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, dnia 21 września 2018  roku. Regulamin konkursu i dokumenty zgłoszeniowe dostępne są poniżej.

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, którego 43. edycja rozpocznie się 17 września, jest jednym z najstarszych festiwali filmowych w Europie. Które filmy w tegorocznej edycji zdobędą Złote i Srebrne Lwy, uczestnicy będą mogli dowiedzieć się podczas Uroczystej Gali, 22 września. Podczas galowego wieczoru, tradycyjnie wręczana jest też nagroda Platynowych Lwów za dorobek życia i osiągnięcia artystyczne, w 2018 roku odbierze ją Jerzy Skolimowski – reżyser, scenarzysta i aktor filmowy, poeta i malarz.

Więcej o 43. edycji FPFF na stronie: http://www.festiwalgdynia.pl/

Dokumenty do pobrania:

[[REGULAMIN KONKURSU]]

[[FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY]]

[[OŚWIADCZENIE]]

MP/AK
Legalna Kultura
Ostatnia aktualizacja:  24.07.2018
Zobacz również
fot. Legalna Kultura
"7 uczuć" - nowy film Koterskiego z premierą w Gdyni
"1410" i "Atlas" z nagrodami podczas "Lata z Muzami" w Nowogardzie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll