PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  20.07.2018
Piętnastolecie powstania Stowarzyszenie FILMFORUM świętuje intensywnym rozwojem stałych przedsięwzięć, nowymi projektami i wyzwaniami, a także… zmianami w zarządzie.
11. KAMERALNE LATO wkroczyło w drugą dekadę istnienia rozbudowane o sekcję „INDUSTRY”, dedykowaną młodym twórcom filmowym. Produkowany przez FILMFORUM WAMA Film Festival, a zwłaszcza jego pion warsztatowy, rozrasta się do rozmiarów średniej wielkości szkoły filmowej. W siedzibie stowarzyszenia przy ul. Andersa 35 wystartowała „Pracownia A35”, swoista kuźnia nowego pokolenia animatorów kultury. FILMFORUM zaangażowało się również w działania na rzecz edukacji historycznej, a to za sprawą projektu „To był lipiec 1945”, traktującego o Obławie Augustowskiej. Efektem będzie m.in. film dokumentalny na ten temat.

W latach 2003-2017 FILMFORUM zorganizowało ponad 50 festiwali filmowych, w sumie ponad 1500 pokazów filmowych, i ponad 50 kilkudniowych cyklów warsztatowych i programów edukacyjnych. Aktualnie w ramach działań FILMFORUM szkoli się niemal 500 osób rocznie (młodzież, osoby pracujące z młodzieżą, profesjonaliści z branży filmowej).


Piętnasta rocznica funkcjonowania FILMFORUM to także zmiany w zarządzie stowarzyszenia. Oto jego nowy skład:

MACIEJ DOMINIAK - dyrektor
Producent, menadżer projektów. Współtwórca Stowarzyszenia "FILMFORUM". Specjalista w zakresie zarządzania finansowego, monitoringu budżetów, obsługi organizacyjno-finansowej i zasad sprawozdawczości w realizacji projektów.

dr hab. MARCIN ADAMCZAK - dyrektor programowy
Filmoznawca, krytyk filmowy, publicysta. Wykłada w Instytucie Kulturoznawstwa UAM w Poznaniu, w PWSFTviT w Łodzi oraz na Uniwersytecie Gdańskim. Dyrektor festiwalu CINEMAFORUM w Warszawie.

ADA BOGDZIEWICZ - dyrektor artystyczny
Historyk sztuki, filmoznawca. Od 2014 roku współtworzy zespół Mazowieckiego i Warszawskiego Funduszu Filmowego oraz Mazovia Warsaw Film Commission. Dyrektor artystyczny Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO w Radomiu.

MIROSŁAWA RUDNICKA - główny księgowy
Specjalistka w zakresie zarządzania finansowego, księgowości i administracji. Menadżer finansowy wielu produkcji filmowych i telewizyjnych.

MARCELI ZIELNIK - dyrektor techniczny
Operator obrazu, montażysta, twórca multimedialny. Na co dzień zajmuje się produkcją materiałów filmowych i telewizyjnych.


***

FILMFORUM jest organizacją specjalizującą się w realizacji krajowych i międzynarodowych projektów związanych z promocją ambitnego kina i edukacją filmową młodzieży. Więcej informacji na temat projektów i możliwości współpracy można znaleźć na stronie: https://filmforum.pl.


AK
FILMFORUM
Ostatnia aktualizacja:  20.07.2018
Zobacz również
Filmy Gdyńskiej Szkoły Filmowej na festiwalach w Ameryce
"Kapitan": Polsko-niemiecka koprodukcja
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll