PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Diane Warren jest amerykańską kompozytorką, dziewięciokrotnie nominowana do Oscara, współpracującą z wieloma popularnymi artystami dzisiejszych czasów, takimi jak np. Beyonce, Cher, Lady Gaga, Justin Bieber, Christina Aguilera czy też Adele, będzie gościem tegorocznego Transatlantyk Festival.
Diane Warren to jedna z najbardziej uznanych autorek piosenek. Jej utwory zostały wykorzystane w ponad setce filmów, dziewięć z nich nominowano do Nagrody Akademii Filmowej®. Pośród jej hitów można wymienić piosenkę „I Was Here” do płyty Beyoncé „4”, która znalazła się na szczycie listy przebojów Billboardu i dotarła do ponad miliarda odbiorców. Współpracowała również z Lady Gagą. Ich utwór „Til It Happens To You” do docenionego przez krytyków filmu „Pole Walki” otrzymał nominację do Oscara oraz nagrodę Emmy. W ubiegłym roku Warren zdobyła nominacje do Oscara i Grammy w kategorii piosenka oryginalna za utwór “Stand Up For Something” z muzyki do filmu "Marshall" z muzyką Warren i tekstem Warren i Commona. W tym roku, napisała słowa do piosenki "I’ll Fight", którą zaśpiewała Jennifer Hudson. Piosenka została użyta w bardzo dobrze przyjętym filmie dokumentalnym poświęconym życiu sędziny sądu najwyższego Ruth Bader Ginsburg.

Kompozytorka i autorka tekstów była też pięciokrotnie nominowana do Złotych Globów i otrzymała nagrodę za niezwykłą balladę „You Have Not Seen the Last of Me” śpiewaną przez Cher w filmie "Burleska".  Diane była nominowana do nagrody Grammy 15 razy i otrzymała ją za utwór „Because You Loved Me”. W 2001 roku uhonorowana przyznaniem członkostwem w Hall of Fame of Songwriters (Salon Twórców Piosenek).

Inne przeboje nominowane do Oscara to popularny utwór „Nothing’s Gonna Stop Us Now” do filmu „Mannequin”, „Because You Loved Me” Céline Dion do filmu „Namiętności”, „Music Of My Heart” *NSYNC i Glorii Estefan do „Koncertu na 50 serc”, „I Don’t Want to Miss a Thing” Aerosmith do filmu "Armageddon" i „There You'll Be” Faith Hill ze ścieżki dźwiękowej do filmu "Pearl Harbor".

Diane Warren skomponowała również utwór „This Is For My Girls” nagrany z udziałem Kelly Clarkson, Missy Elliott, Janelle Monáe, Kelly Rowland i Zendaya. Piosenkę tą zaśpiewały także Michelle Obama i Missy Elliott w popularnym "The Late Show" Jamesa Cordena, którego segment Carpool Karaoke miał ponad 62 milionów wyświetleń.

Dochody ze sprzedaży singla zostały przekazane organizacjom charytatywnym wspierającym edukację młodych kobiet na całym świecie, w tym programowi powstałemu z inicjatywy Michelle Obamy Let Girls Learn.

18 lipca odbywa się Master Class z udziałem Diane Warren “Talking Piano - Pisanie piosenek do filmów i dla filmowców". Warren dzieli się z uczestnikami wiedzą o tym, jak komponuje się niezapomniane piosenki do światowych hitów, jak pracuje z filmowcami i kto wykonywał jej utwory.
MP/AK
Transatlantyk Festiwal
Ostatnia aktualizacja:  18.07.2018
Zobacz również
fot. Transatlantyk Festiwal
New Earth International Film Festival 2018: Trwa nabór
Festiwal Filmów Historycznych i Wojennych „Walkirie Filmowe”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll